powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Warszawa. Festiwal mimów w piątek

Teatr Dramatyczny i Warszawskie Centrum Pantomimy zapraszają na XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu, czyli przegląd teatrów pantomimy z całego świata.

W tym roku zobaczymy między innymi: klasyczną pantomimę w stylu Marcela Marceau, physical theatre, pantomimę nowoczesną, spektakl nawiązujący do dokonań Henryka Tomaszewskiego oraz lekką i zabawną pantomimę ukraińską. W tym roku zobaczymy zespoły z Francji, Niemiec, Ukrainy, Czech i Polski.

Organizowany co roku Festiwal stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. To również jedyny na świecie festiwal pantomimy prezentujący wyłącznie spektakle niewerbalne. W trakcie festiwalu odbędzie się również Wieczór Współczesnej Pantomimy, na który złożą się tworzone w czasie festiwalu etiudy w wykonaniu kilkudziesięciu artystów.

Tradycyjnie w czasie festiwalu odbędą są otwarte warsztaty sztuki pantomimy, prowadzone przez artystów prezentujących różne szkoły pantomimy na świecie, kierowane do wszystkich, którzy chcą spróbować sił w tym rodzaju sztuki teatralnej.

Dyrektorem artystycznym Festiwalu od 2005 roku jest Bartłomiej Ostapczuk - aktor-mim, nauczyciel, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii, ruchu scenicznego i działań pantomimicznych w przedstawieniach teatrów dramatycznych. Pomysłodawca i założyciel Teatru Pantomimy Mimo oraz Warszawskiego Centrum Pantomimy w Teatrze Na Woli. Współtwórca wielu projektów i produkcji artystycznych w zakresie teatru pantomimy oraz teatru ruchu. Od 2005 roku prowadzący w Warszawie Studio Pantomimy.