powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Drzemlikowice. Letnie warsztaty Teatru Formy

Integra-Letni Plener Twórców to integracyjne warsztaty teatralno-ceramiczne organizowane przez wrocławski Teatr Formy 14 do 21 lipca.

Warsztaty organizowane będą w malowniczej miejscowości położonej 35 km od Wrocławia - Drzemlikowice. Stowarzyszenie Teatr Formy w swojej placówce w Drzemlikowicach organizować będzie zajęcia dla 20 młodych artystów z całego województwa dolnośląskiego.

Będą to niezwykłe warsztaty ceramiki i aktorstwa zorganizowane dla osób niepełnosprawnych oraz młodych artystów. Młodzi ludzie będą także mieli możliwość wymiany doświadczeń z dziedziny ceramiki i teatru. Oprócz zajęć artystycznych młodzież uczestniczyć będzie także specjalnie poprowadzonych przez psychologa dyskusjach o roli osób niepełnoprawnych we współczesnej kulturze, społecznej różnorodności, równości i poszanowaniu praw człowieka, jedności prawach człowieka oraz stereotypach, zwłaszcza dotyczących osób niepełnosprawnych.

W ramach zajęć teatralnych odbędą się ćwiczenia z współczesnych technik pantomimicznych, elementarnych zadań aktorskich, tańca klasycznego i współczesnego, technik relaksacyjnych, ruchu scenicznego. Zajęcia prowadzone będą przez dyrektora, aktora i reżysera Teatru Formy - Józefa Markockiego.

W ramach zajęć ceramicznych uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami modelowania w glinie. Będą mieli możliwość także wypału swoich prac, z których następnie zostanie stworzona instalacja będąca unikalną scenografią do pokazu finałowego. Zajęcia z ceramiki poprowadzi Joanna Zabuska - psycholog i artystka ceramiki.

Po zakończeniu warsztatów odbędzie się specjalny event artystyczny, podczas którego zostanie zaprezentowana specjalna instalacja z rękodzieła ceramicznego wykonana przez samych uczestników. Odbędzie się także otwarty pokaz teatralny, gdzie wykonane przez młodzież unikaty ceramiczne staną się scenografią do spektaklu. Na przedstawienie zostaną zaproszeni goście, dziennikarze lokalnych mediów oraz społeczność lokalna. Po pokazie odbędzie się uroczysty poczęstunek dla gości z ogniskiem integracyjnym.

Projekt realizowany jest w ramach programu Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach tzw. Małych Projektów oraz wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie.