powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Nabór do Studia Aktorskiego STA

3-letnie Studio Aktorskie STA ogłasza nabór 2013//2014.

Studio Aktorskie STA powstało z myślą o kształceniu poprzez teatr. To jedno z najstarszych mediów kulturowych jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym.

Kurs odbywa się w systemie cyklicznych zajęć weekendowych takich jak:

praca z tekstem (proza i wiersz),

improwizacja,

sceny współczesne,

piosenka aktorska,

wykłady z historii teatru i sztuki,

dykcja,

emisja głosu,

charakteryzacja sceniczna,

ruch

Dodatkową atrakcją są warsztaty prowadzone (co najmniej raz w miesiącu) przez znanych i cenionych artystów. Wszystkie wymienione w programie przedmioty są prowadzone przez profesjonalistów (m.in. aktorów Teatrów Polskiego i Nowego w Poznaniu). Należy zaznaczyć, że Studio STA to nie tylko trening aktorski przygotowujący do egzaminów wstępnych, ale przede wszystkim szansa na rozwój kreatywności, wyobraźni i świetny sposób na twórcze spędzenie czasu!

Dokładamy wszelkich starań, by zajęcia odbywały się w komfortowych warunkach, stąd cały czas tworzymy kolejne grupy dla nowych studentów.

Oddajemy do dyspozycji ponad 80 godzin zajęć w miesiącu, czesne w wysokości 300 zł.

Wpisowe wynosi 100 zł.

STAdenci dotychczas współpracowali na planach filmowych, reklamowych, spotkali się również ze studentami poznańskiej teatrologii przy okazji prezentacji ich autorskich scenariuszy. Dbamy, aby kurs był nie tylko intensywny, ale również atrakcyjny pod względem doświadczenia sceny wraz z publicznością.

Kadra Studia Aktorskiego STA to osoby doświadczone, wymagające i kreatywne, pragną dzielić się nie tylko swoja wiedzą, ale również pozytywną energią.

Dzięki wyważonemu programowi studenci poznają nie tylko techniki doskonalenia kreacji wiarygodnych postaci, ale także potrzebne do tego podstawy, związane z historią teatru oraz warsztatem charakteryzacji. W programie uwzględniamy konieczność rozwoju tak aktorskiego jak osobistego, dlatego oferta zajęć jest bardzo szeroka. Uczestnicy przechodząc przez kolejne etapy kształcenia mają nabierać konkretnych umiejętności.

Każdy rok kończy pokaz pracy oraz spektakle dyplomowe na profesjonalnej scenie.

Wśród zajęć znajdują się standardy takie jak:

PROZA//WIERSZ// EMISJA GŁOSU //SCENY WSPÓŁCZESNE//ELEMENTARNE ZADANIA AKTORSKIE //PIOSENKA AKTORSKA//DYKCJA//RUCH//CHARAKTERYZACJA//

etc

ambitni i kreatywny wykładowcy

profesjonaliści z doświadczeniem zawodowym

praktykujący aktorzy Teatrów Nowego i Polskiego w Poznaniu

Ze Studiem Aktorskim STA WSPÓŁPRACUJĄ m.in.:

Łukasz Chrzuszcz, Rafał Sekulak, Maria Rybarczyk, Waldemar Szczepaniak, Piotr B. Dąbrowski, Sebastian Cybulski, Zbigniew Waleryś, prof. Wojciech Malajkat, Ireneusz Czop, Leszek Bzdyl, Emilia Sadowska

***

październik - czerwiec

ponad 80h zajęć w miesiącu

sobota, niedziela, poniedziałek

300 zł/miesiąc

wiek uczestnika 16+

spektakle dyplomowe

100zł wpisowego

***egzamin eksternistyczny ZASP

przygotowanie do egzaminu wstępnego na wydział aktorski

praca nad rozwojem własnej osobowości

ZAPISY//PYTANIA

studio@theart.com.pl

www.facebook.com/studiosta1