powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Warszawa. Ab Ovo w klubie "Wkręt"

Członkowie Ab Ovo Teatr Improv Katarzyna Michalska i Wojciech Medyński wraz z muzykiem Andrzejem Perkmanem poprowadzą warsztaty improwizacyjne dla profesjonalnych aktorów. Odbędą się one metodą guru improwizacji teatralnej Keitha Johnstone'a i Violi Spolin w dniach 24-26 czerwca w warszawskim klubie "Wkręt".

Improv to jeden z najtrudniejszych gatunków teatralnych: sztuka i rozrywka w jednym, teatr i kabaret na najwyższym poziomie. Tu nie ma rozpisanych ról ani sztywnego scenariusza. To publiczność, stawiając przed aktorami najbardziej wymyślne zadania, decyduje o przebiegu spektaklu.

- Improv to metoda, która niebywale rozwija warsztat aktorski. Otwiera umysł, uruchamia kreatywność, dodaje pewności siebie, oswaja z tremą Pozwala stawić czoła wszelkim zadaniom aktorskim i czuć się komfortowo nawet w najtrudniejszych, najmniej przewidywalnych sytuacjach, jakie często pojawiają się w naszej pracy scenicznej... To wspaniała metoda, która uświadamia aktorowi drzemiący w nim potencjał - mówi Wojciech Medyński, jeden z członków Ab Ovo Teatr Improv.

- Celem warsztatów jest rozpowszechnienie improv wśród zawodowych aktorów. Podczas zajęć będą zapoznawać się z podstawami improwizacji teatralnej, czyli treningiem improv oraz grami improv, zarówno krótkimi, jak i długimi formami. Trzeciego dnia odbędą się też improwizacje muzyczne przy wsparciu Andrzeja Perkmana, artysty współpracującego z Akademią Teatralną i Teatrem Narodowym w Warszawie" - dodaje Katarzyna Michalska, założycielka Ab Ovo Teatr Improv, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych 321 IMPROV.

Ab Ovo Teatr Improv to jedyna w Polsce profesjonalna grupa teatralna, która zajmuje się trudną sztuką improwizacji. Członkowie Ab Ovo, w odróżnieniu od innych grup improv, mają aktorskie wykształcenie i doświadczenie lub uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach improwizacyjnych. Ab Ovo Teatr Improv działa od 2010 roku, jego założycielką jest Katarzyna Michalska. Grupa występuje gościnnie w Warszawie w klubie "Wkręt", w "Szarej Eminencji" w Piasecznie, a także w innych miastach Polski.

Najbliższe występy Ab Ovo Teatr Improv odbędą się w czwartek 27 czerwca o godz. 20.00 w klubie "Szara Eminencja" w Piasecznie oraz w środę 3 lipca o godz. 20.20 w klubie "Wkręt" w Warszawie.

Więcej informacji www.teatrabovo.pl oraz http://www.facebook.com/teatr. 502 126

AB OVO TEATR IMPROV

Występują: Katarzyna Michalska, Wojciech Medyński, Jasiek Aleksandrowicz-Krasko, Agnieszka Bajer, Robert Kibalski, Piotr Wesołowski, Michał Głowacki, Piotr Wyżykowski, Andrzej Perkman, Michał Sęk

Warsztaty: 24-26 czerwca, godz. 10-16.00, klub "Wkręt" przy ul. Chełmskiej 19 w Warszawie, koszt 200,00 zł, zgłoszenia na adres: michalska.szwalnia@wp.pl lub telefonicznie 691 02 42 42

Najbliższe spektakle: czwartek 27 czerwca o godz. 20.00 w klubie "Szara Eminencja" przy ul. Sienkiewicza 11 w Piasecznie, środa 3 lipca o godz. 20.20 w klubie "Wkręt".

Wojciech Medyński (ur. w 1976 roku) - aktor wszechstronny, teatralny, filmowy, telewizyjny i impro. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową im. Leona Schillera w Łodzi (2000 r.).

Na dużym ekranie debiutował rolą Zbyszka w "6 dni strusia" Jarosława Żamojdy (2000). Grał w wielu popularnych serialach telewizyjnych: "Samo życie", "Niania", "M jak miłość", "Pierwsza miłość", "Na Wspólnej", "Plebania" i innych. Wziął również udział w IX edycji "Tańca z gwiazdami" oraz III edycji "Jak oni śpiewają?".

W teatrze zadebiutował na trzecim roku studiów w "Weselu" Czechowa w reż. Walerego Fokina w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, z którym był związany do 2005 roku. Grał tam m.in. Romea w "Romeo i Julii" Szekspira (2000), Vala Xaviera w "Orfeuszu w wężowej skórze" Tennessee Williamsa (2002). Był jednym z pomysłodawców spektaklu "Tango Operita - Szare Kwiaty" (2006) w Teatrze Syrena w Warszawie, gdzie zagrał Anioła Tanga. W 2009 roku wcielił się w postać Łukasza Niepołomskiego w adaptacji "Dziejów grzechu" Stefana Żeromskiego we wrocławskim Teatrze Muzycznym "Capitol".

Obecnie gra w spektaklu "Single i remiksy" (scenariusz Marcin Szczygielski, reżyseria Olaf Lubaszenko) - błyskotliwej sztuce o życiu wielkomiejskich singli i pracy w korporacji. Widzowie i recenzenci podkreślają komediowy talent i brawurową grę Medyńskiego. Spektakl, wystawiany od jesieni 2012 r. w wielu miastach Polski, bije rekordy popularności - do tej pory obejrzało go blisko 50 000 widzów. W lipcu br. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbędzie się jubileuszowe, setne przedstawienie. W spektaklu występuje również Anna Mucha, Weronika Książkiewicz i Lesław Żurek. Więcej informacji www.singleiremiksy.com

Fanpage Wojciecha Medyńskiego:

https://www.facebook.com/pages/Wojtek-Medyński/332698060094198

Katarzyna Michalska (ur. w 1975 roku) - aktorka teatralna i impro. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową im. Leona Schillera w Łodzi (1999 r.).

Była związana z Teatrem Dramatycznym w Koszalinie oraz Teatrem Nowym w Słupsku. Obecnie gra w krakowskim Teatrze KTO w spektaklu "Audiencja III czyli raj Eskimosów" w reż. Bogusława Semotiuka. Wraz z Marcelem Wiercichowskim stworzyła Teatr Niepotrzebny. Jest założycielką Ab Ovo Teatr Improv oraz pomysłodawczynią i dyrektor artystyczną Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Teatralnych 321 IMPROV. Improwizacji teatralnej uczyła się u słynnej kanadyjskiej grupy Uncalled For.