powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Performans w Drugiej Fali

Jutro odbędzie się performans taneczny "Help Me To Crash Band" w wyk. gitarzysty Arvinda Gangi z Holandii oraz tancerek Małgorzaty Haduch i Marii Mavridou (Grecja/Holandia).

Łączy ich fascynacja sceną free jazzową w Amsterdamie, gdzie od wielu lat interesuje ich tworzenie performensów ze swobodnie improwizowaną muzyką i tańcem. Poszukują harmonii, która powstaje ponad formą oraz niezależności w indywidualnej ekspresji. Help Me To Crash Band charakteryzuje się surową czułością i zaufaniem, które pozwala na odważne ukazywanie tego, co leży najgłebiej, bez strachu rozlecenia się na kawałki.

Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria performensów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, a także propozycja łączenia środowisk muzycznych i tanecznych, łamiąc podziały form scenicznych oraz "uwalniając" taniec współczesny od wielu stereotypów. Free The Dance stało się manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności. Bezustannie czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, Małgorzata Haduch w ramach Free The Dance zaprosiła na czerwcową trasę po Polsce Arvinda Gangę i tancerkę Marię Mavridou.

Arvind Ganga - gitara

Maria Mavridou- taniec

Malgorzata Haduch - taniec

***

20.06 | 20:00

TAX | 10(przedsprzedaż)/15zl

DRUGA FALA

ul. Świętego Antoniego 23

50-073 Wrocław

rezerwacje/informacje/promocja : info@drugafala.pl

scena/wydarzenia : act@drugafala.pl