powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Piosenki z "Hair" na Wyspie Słodowej

Aktorzy Capitolu zaśpiewają 7 czerwca 2013 na Wyspie Słodowej w koncercie charytatywnym, wieńczącym wrocławski projekt edukacyjny "Kropla Afryki".

Szacunek dla drugiego człowieka bez względu na pochodzenie i kolor skóry to jedna z najważniejszych wartości, które propagować chcą organizatorzy projektu. W tę ideę świetnie wpisuje się przesłanie musicalu "Hair". Dlatego na Wyspie Słodowej zabrzmi kilkanaście największych przebojów z naszego spektaklu, w tym oczywiście "Aquarius", "Manchester" i "Let The Sunshine".

W koncercie wezmą udział: Justyna Antoniak, Marta Dzwonkowska, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Ewa Szlempo, Emose Uhunmwangho, Adrian Kąca, Tomasz Leszczyński, Maciej Maciejewski, Bartosz Picher i Łukasz Wójcik oraz Jacek Berg (instr. klawiszowe), Marek Popów (gitara elektryczna), Andrzej Michalak (gitara basowa) i Michał Polak (perkusja).

Piosenki z "Hair" o godz. 19.30, cały koncert na Wyspie Słodowej potrwa od godz. 17 do 22, wystąpią w nim także Rolf Stahlhofen, Christine Set The Scene i Mikromusic.

"Kropla Afryki"

to projekt edukacyjny, realizowany w tym roku szkolnym we wrocławskim Zespole Szkół EKOLA. Projekt jest częścią akcji pod tym samym tytułem, organizowanej we współpracy z Fundacją Water is Right Rolfa Stahlhofena. Celem projektu jest, jak piszą organizatorzy, poszerzenie wiedzy o Afryce i dotykającym ten kontynent problemie braku wody pitnej, przybliżenie kultury i tradycji ludów Czarnego Lądu, propagowanie wśród młodych ludzi idei tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka i jego odmienności, bez względu na pochodzenie i kolor skóry.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie projektu "Kropla Afryki" www.kropla-afryki.pl