powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Olecko. Chimera na portalu polakpotrafi.pl

Olecki Przegląd Teatrów Amatorskich Chimera to trzydniowe święto młodego teatru. Podczas przeglądu zaprezentują się grupy teatralne z całej Polski. Organizatorki liczą na wsparcie metodą crowdfoundingu.

W tym roku gwiazdą CHiMERY będzie Krzysztof Gmiter z monodramem "Nieśmiertelność raka".

OPTA to nie tylko spektakle, ale także warsztaty teatralno-taneczne.

CHiMERA organizowana jest przez teatr HOC LOCO: Justynę Pławską, Urszulę Korąkiewicz, Karolinę Najechalską, Aleksandrę Ziopaję i Milenę Hościłło. Grupa powstała w sierpniu 2010 roku, a już we wrześniu wystawiła pierwszy autorski spektakl, pt. "el Sol". Dziewczyny w czasie wolnym od studiów wracają do rodzinnego miasta - Olecka, by tam kontynuować swoją działalność jako animatorki kultury. CHiMERA jest ich własnym, autorskim projektem, o który dbają, by z roku na rok był coraz lepszy.

Tegoroczna edycja potrzebuje wsparcia finansowego, dlatego też dziewczyny wystąpiły z projektem na portalu polakpotrafi.pl To platforma, na której można finansować przedsięwzięcia metodą crowdfoundingu (finansowania społecznościowego). Projekt można wspierać dowolną kwotą na http://polakpotrafi.pl/projekt/olecki-przeglad-teatrow-amatorskich-chimera .