powiększwersja do drukupoleć znajomemu
Zobacz film

Warszawa. "Mówię do Ciebie o Polsce" na Mińskiej

6 czerwca o g. 19 Studio Teatralne Koło zaprasza na spektakl "Mówię do Ciebie o Polsce". Przedstawienie jest wynikiem wielokulturowych warsztatów teatralnych, w których wzięli udział Polacy i cudzoziemcy mieszkający w Polsce: migranci m.in. z z Ukrainy, Białorusi, Macedonii, Kuby, Rosji, Armenii i Belgii.

Co obcokrajowcy myślą o Polsce? Jak widzą tutaj swoją przyszłość? Czy czują się wyobcowani czy zintegrowani? W spektaklu fundacji Strefa WolnoSłowa cudzoziemcy mieszkający w Warszawie mówią o polskiej historii i współczesności, ze zdziwieniem, złością i poczuciem humoru opowiadają o swojej sytuacji w naszym kraju, o kulturowych różnicach, szansie na lepszy byt i biurokratycznych problemach.

Inspiracją do powstania spektaklu stała się "Katedra" Raymonda Carvera. Główni bohaterowie opowiadania On i Ona wymieniają się wyjątkowymi listami. Zamiast pisać, nagrywają swoje doświadczenia i myśli na kasety, które nawzajem sobie wysyłają . Przez wiele lat trwa niezwykła relacja między kobietą i jej niewidomym przyjacielem. Po latach wymiany kaset dwoje bohaterów spotyka się na kolacji u niej w domu w obecności jej męża...

Z improwizacji obcokrajowców, uczestników wielokulturowych warsztatów teatralnych, powstał wyjątkowy zapis refleksji na temat polskiej współczesności i historii, opowieść o ważnych dla Polaków wydarzeniach społecznych i politycznych. Cudzoziemcy mieszkający w Polsce konfrontują się z naszymi wyobrażeniami o obcym, ze stereotypami narosłymi wobec każdego, kto "nie jest stąd".

Cena biletu 20 zł, rezerwacja: info@strefawolnoslowa.pl

Spektakl "Mówię do Ciebie o Polsce" jest częścią wielokulturowego projektu "OTWARTE" w ramach którego odbywać się będą spotkania z młodzieżą szkolną dotyczące m.in. migracji oraz obrazu cudzoziemców mieszkających w naszym kraju oraz warsztat dziennikarski dla młodzieży.

Więcej informacji o projekcie: http://strefawolnoslowa.pl/dzialania-i-projekty/otwarte/

Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.