Ostrów Wlkp. Teatr TAM 2 świętował 20-lecie działalności

Kaliski Teatr TAM 2 świętuje 20-lecie istnienia. Z tej okazji 6 maja o godz. 18:00 w Ostrowskim Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Wolności 2) odbędą się uroczystości jubileuszowe, podczas których wystawione będą dwa przedstawienia teatru, oba na podstawie opowiadań Witolda Gombrowicza i oba w reżyserii Dariusza Sosińskiego.

«To komedia kryminalna "Zbrodnia z premedytacją" [na zdjęciu] i monodram dla dorosłych "Na kuchennych schodach".

TAM2 powstał z inicjatywy dr Macieja Michalskiego, pedagoga i znawcy teatru. Scena ze szkolnego koła teatralnego przerodziła się w stowarzyszenie, które współpracuje z aktorami, scenarzystami i reżyserami z całej Polski.

- Chcemy dotrzeć do środowisk, które na co dzień nie mają dostępu do teatru. Postawiliśmy przed sobą trudne zadanie. Możemy realizować ten cel wyłącznie dzięki wielkiej miłości do teatru i wsparciu ludzi "zarażonych" kulturą - mówi Tomasz Wasiak, prezes stowarzyszenia.

W ciągu dwudziestu lat swojej działalności teatr wystawił ponad 40 tytułów przedstawień.

- Zagraliśmy je łącznie około 300 razy, w spektaklach wystąpiło ponad 100 aktorów i ponad 50 statystów. Przygotowania przedstawień trwały ponad 5000 godzin - czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia. Spektakle oparte były na dziełach m.in. Adama Mickiewicza, Sławomira Mrożka czy Adama Asnyka. Stał się drugim w Kaliszu teatrem repertuarowym. Od lat teatr prowadzi też warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

6 maja w OCK aktorzy zaprezentują się w dwóch odsłonach. Bilet na oba spektakle kosztuje 35 zł, a miejsca można rezerwować m.in. w internecie na stronie: www.tam2.pl MZ»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego