powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Wystawa fotografii Kamili Sammler

Aktorka związana z Teatrem im. Jaracza od 1982 r. debiutuje wystawą "Adamah". Autorka zatrzymuje w kadrze siłę, ale i nietrwałość, destrukcję ciała i rzeczy.

- Jestem aktorką. Dla mnie poznawanie poprzez fotografię to jak życie postaci w rzeczywistości teatralnej. Rzeczywistości mocno subiektywnej - mówi Kamila Sammler. - Fotografia jest jak teatr, interpretuje świat, wyraża myśli i emocje. Teatr jest jak fotografia: kształtuje moje poczucie harmonii i kompozycji.

Wernisaż 9 maja o godz. 19:00, na górnym foyer Teatru im. S. Jaracza. Wystawę będzie można oglądać do 10 czerwca.

***

KAMILA SAMMLER

Stworzyła wiele znakomitych kreacji, m.in. Marię w "Woyzecku" G. Buchnera (reż. W. Zawodziński), Hermionę w "Zimowej opowieści" W. Shakespeare'a

(reż. B. Hussakowski), Dorymenę w "Mieszczaninie szlachcicem" Moliera (reż. T. Obara). Z powodzeniem zagrała też Dziewicę/Ewę w "Dziadach"

A. Mickiewicza (reż. M. Prus), Rozę w "Pępowinie" K. Kofty i Hrabinę de Saint-Fond w 'Madame de Sade" Y. Mishima (reż. M. Kochańczyk), Matkę w "Blasku życia" R. Gilman (reż. M. Grzegorzek). Jej talent wokalno-taneczny wykorzystano w spektaklach muzycznych takich, jak: "Huśtawka" C. Colemanna i M. Benneta w reżyserii W. Kępczyńskiego, "Panna Lili i jej dwaj mężowie" G. Dregely'ego w reżyserii E. Gilowskiej, "Opera za trzy grosze"

B. Brechta w reżyserii B. Hussakowskiego, czy "101 Dalmatyńczyków" D. Smith w reżyserii J. Bielunasa. Wystąpiła w wielu filmach i spektaklach telewizyjnych, m.in. w nagrodzonej na Sopot Film Festival "Teczce" (reż. J. Kossakowski), "Requiem" (reż. W. Leszczyński), "Królowej złodziei" (reż. M. Favalt), "Kaj's fodselsdag" (reż. L. Scherfig), "Kowalu, pieniądzach i gwiazdach" J. Szaniawskiego (reż. J. Englert), "Strasznej chwili" A. Krupina (reż. A. Titkow).

Kobieta o wszechstronnych zainteresowaniach. Oprócz aktorstwa i fotografii pasjonują ją dalekie podróże, joga, nurkowanie, szusowanie. Nieobce są jej arkana biznesu. Obdarzona niezwykłą wrażliwością i zdolnością wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Mimo to nieugięta optymistka, pozytywnie nastawiona do świata i wierząca w ludzi.