powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Polska-Belgia. Film o Needcompany

"I Want (No) Reality. Needcompany on Life and Art" to osobista i zmysłowa historia o potrzebie tworzenia, o tym dlaczego warto zajmować się sztuką i ile trzeba zapłacić za to, żeby mieć dobre życie. Film jest żywiołowym zapisem trwającego pięć lat spotkania reżysera z artystami, którzy postawili w życiu na bezkompromisową postawę twórczą. Premiera 27 maja w Canal+.

Bohaterem debiutu filmowego Any Brzezińskiej jest międzynarodowa grupa teatralna Needcompany - jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który raz na zawsze zmienił oblicze europejskiego teatru i tańca. Jego założycielem i dyrektorem artystycznym jest belgijski reżyser i artysta wizualny, Jan Lauwers. Prowadzony przez niego interdyscyplinarny zespół od 25 lat opowiada przejmujące i pełne pasji historie o ludziach, rewolucjonizując standardy obowiązujące w sztuce współczesnej. Twórcy filmu pokazują, że za sukcesem Needcompany kryje się za nim coś więcej niż artystyczna sprawność.

I WANT (NO) REALITY to radykalna opowieść o tym, że bez miłości i odwagi przełamywania schematów, które narzuca rzeczywistość wszystko, co robimy pozostaje bezowocne.

PREMIERA: Poniedziałek, 27 maja 2013 CANAL+, 22:00

***

I WANT (NO) REALITY. Needcompany on Life and Art

Polska/Belgia, 2012, 52'

Scenariusz i reżyseria/ Written and Directed by Ana Brzezińska

Zdjęcia/ Cinematography by Piotr Tokarski, Karol Jurga

Montaż/ Edit: Agnieszka Glińska P.S.M.

Dźwięk/ Sound: Dreamsound Studio

Post: Orka Film

Producenci/ Producers: Danuta Gęgotek, Katarzyna Siniarska

Produkcja/ Production: Yeti Films

Koproducent/ Co-producer: Needcompany (Jan Lauwers, Christel Simons)

Film zrealizowany dzięki wsparciu/ With the support of Polish Film Institute, General Director - Agnieszka Odorowicz

Partnerzy/ With participation of National Centre of Culture (NCK), Galeria Kordegarda, HOBO Art Foundation, ORKA Post-production Studio, National Audiovisual Institute (NInA), Institute of Music and Dance (IMiT)

Promocję filmu wspiera Krakowska Fundacja Filmowa (Polish Docs) / The movie's international promotion is supported by Cracow Film Commission (Polish Docs)

Występują/ With: Jan Lauwers, Grace Ellen Barkey, Anneke Bonnema, Hans Petter Dahl, Viviane De Muynck, Misha Downey, Julien Faure, Yumiko Funaya, Benoît Gob, Maarten Seghers, Inge Van Bruystegem, Sung-Im Her, Eléonore Valre, Lot Lemm