powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Przegląd tańca współczesnego z Holandii i Flandrii

Art Stations Foundation/ Stary Browar Nowy taniec zapraszają w dniach 8-10 maja na program "Laten we dansen" (zatańczmy!) - Taniec współczesny z Holandii i Flandrii w ramach Miesiąca Kultury Niderlandzkojezycznej", czyli trzy wieczory prezentacji młodych choreografów z Holandii i Flandrii.

Taneczna scena flamandzka i niderlandzka jest od lat wiodącą w Europie. O jej znaczeniu poznańska publiczność miała okazję przekonać się już niejednokrotnie. Jednym z mocnych wyróżników tamtejszej choreografii jest nieustanne zainteresowanie czystym ruchem i stojący na najwyższym poziomie taniec. Art Stations Foundation / Stary Browar Nowy Taniec zaprasza na program "Laten we dansen" (zatańczmy!), czyli trzy wieczory prezentacji młodych choreografów oferujących nam wgląd w kierunki, w jakich rozwija się scena taneczna Holandii i Flandrii.

PROGRAM:

Action Scénique

Tres Scripturae

08.05.2013 / 20:00 / CK Zamek / Sala Wielka

Choreograf Etienne Guilloteau koncentruje się na relacji między tańcem, muzyką i światłem. W spektaklu "Tres Scripturae", napisanym na trzech tancerzy, pianistę i reżysera światła, choreograf sprawia, że te trzy rozróżniane zazwyczaj elementy toczą ze sobą nieustanny dialog.

***

Charlotte Vanden Eynde

Shapeless

09.05.2013 / 20:00 / Studio Słodownia +3

Choreografka kontynuuje w "Shapeless" badania nad ruchem rozpoczęte w "I'm Sorry It's (Not) A Story" (2009), które podziwialiśmy w spektaklu w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie w 2010 roku. Artystka traktuje taniec, dźwięk i światło jako trzy krzyżujące się ze sobą niezależne warstwy. Zostawia za sobą bezruch oraz rzeźbiarskość. Punktem wyjścia nadal pozostaje ciało, jednak to, czego teraz szuka artystka to pewna "bezkształtność", coś chaotycznego czy nieuchwytnego, "forma, która nie jest formą".

***

Arno Schuitemaker

The 15 Project

10.05.2013 / 20:00 / Studio Słodownia +3

Inspirowany nauką o znajdujących się w naszym mózgu neuronach lustrzanych, które zacierają granice pomiędzy obserwowaniem i działaniem, duet "The 15 Project" Arno Schuitemakera ujawnia wspólną przestrzeń działania stale igrającą z przyjętymi kodami i dążącą w ten sposób do ciągłego odkrywania, odplątywania i nadawania nowych kształtów powiązaniom pomiędzy intrygującymi performerami.

***

Tian Rotteveel

Soulsqueezing

10.05.2013 / 20:00 / Studio Słodownia +3

Spektakl jako ontologiczna maszyna bełkocząca, na której łaskę zdany jest człowiek pośrodku śpiewania pieśni duszy oraz wszystkiego, co nieustannie istnieje poza nią. "Soulsqueezing" bada głos, dźwięk, ruch i ontologię jako równe sobie. Fizyczna poezja oraz śpiewanie-mówienie faktów i pytań wyciska wewnętrzność performera i istnienia w teatrze.

bilety

w cenie 10/15 zł dostępne w punktach informacyjnych Starego Browaru i kasie CK Zamek