powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Weekend z bajką w Forcie Sokolnickiego

Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego propozycje dla dzieci w najbliższy weekend przedstawienie Teatr Małe Mi "Ali Baba i czterech rozbójników" oraz spektakl "W rytmie Kleksa" .

"ALI BABA I CZTERECH ROZBÓJNIKÓW" - spektakl

sobota, 20 kwietnia

godz. 11.00 i 13.00

Brat i Siostra śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita, porywa do wspólnej zabawy.

Spektakl dla dzieci od lat 3 do 103, trwa około 45 minut.

Wędrowny Teatr Lalek MAŁE MI

- to profesjonalny, autorski teatr; uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. W spektaklach prezentuje różne formy teatru lalek i piękną, bogatą scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną na żywo. Bawi i uczy; sprawdza się na profesjonalnych scenach i w maleńkich salkach najgłębszych zakamarków naszego kraju.

***

"W rytmie Kleksa" - spektakl

niedziela, 21 kwietnia

godz. 13.00

W Rytmie Kleksa to spektakl muzyczny dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Oparty jest na piosenkach z "Akademii Pana Kleksa" i z "Podróży Pana Kleksa". Jest to dowcipnie i z ogromnym wdziękiem opisana podróż małego chłopca Stasia w krainę snu, gdzie spotykają go bohaterowie wierszy Jana Brzechwy. Kolorowe i wyraziste postaci, ciekawa i pełna emocji historia oraz na nowo zaaranżowane dobrze znane wszystkim bajkowe piosenki, pozwolą każdemu widzowi przenieść się w świat baśni, wyobraźni i dziecięcych marzeń.

- Przy Rytmie Kleksa bawią się nie tylko dzieci, ale i dorośli - mówi Kinga Ilgner, aktokra i pomysłodawczyni wydarzenia. - Chcemy zainteresować jeszcze szerszą publiczność piękną historią Stasia i prezentować dzieciom bogactwo naszych rodzimych, polskich baśni i bajek. Zależy nam na wspieraniu i promowaniu pereł polskiej literatury - dodaje.

Reżyseria - Anna Seniuk

Teksty piosenek - Jan Brzechwa

Muzyka - Andrzej Korzyński

Scenariusz- Anna Seniuk, Kinga Ilgner, Mikołaj Tabako

Występują - Aneta Todorczuk - Perchuć, Anna Oberc, Kinga Ilgner, Maciej Wojdy

Muzycy - Tomasz Krezymon, Mikołaj Tabako, Dawid Somlo, Mikołaj Nowicki

CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO

ul. Czarnieckiego 51, www.nowyfort.pl, info@nowyfort.pl,

Rezerwacje: rezerwacja@nowyfort.pl