Szczecin. Finał Kontrapunktu

Przed nami ostatni weekend Przeglądu Teatrów Małych Form. Festiwal trwa od poniedziałku. W programie 40 spektakli, w tym 12 konkursowych.

«Piątek rozpocznie sztuka "The Table" Blind Summit Theatre z Wielkiej Brytanii. To opowiedziana za pomocą tekturowej lalki historia łącząca czarny humor i elementy techniki animacyjnej. Teatr Polski, godz. 17.

Również w piątek (godz. 15.30 i 18.40 w Teatrze Kana) zobaczymy "Kobietę z przeszłości" Bałtyckiego Teatru Dramatycznego z Koszalina. Spektakl grany przez trzech aktorów to opowieść o starej miłości, która wraca po 20 latach ze zdwojoną siłą, dezorganizując świat trójce ludzi.

A o godz. 20 na deskach Teatru Współczesnego koprodukcja PTMF Kontrapunkt i Teatru Współczesnego w Szczecinie. "Greta Garbo przyjechała" [na zdjęciu] irlandzkiego dramaturga Franka McGuinnessa. To opowieść o zderzeniu małomiasteczkowości z bajkowością wielkiego świata (godz. 20).

Ci, którym nie udało się kupić karnetów, mogą wybrać się na spektakl plenerowy (wejściówki kosztują 2 zł). "Les Tambours de la Muerte" francuskiego teatru Transe Express to widowisko pełne efektów pirotechnicznych oraz akrobacji. Do tego ogień i bębny. Spektakl, którego strategiczną częścią jest parada ze Śmiercią, angażuje też publiczność. Liczba wejściówek jest nieograniczona. Początek o godz. 22.30 na Wałach Chrobrego - parada, a po niej spektakl na pl. Mickiewicza.

W sobotę "Timebank" - akcja w przestrzeni miejskiej. W C.H. Galaxy Niemiecki zespół Grotest Maru tajemniczo zaprasza do gry z czasem. Zamierza zmienić jego odczuwanie u uczestników zabawy (godz. 14 i 17, wstęp bezpłatny).

Kontrapunkt zamknie Krystyna Janda monodramem "Danuta W." na kanwie książki " Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsowej. W odważnej i przejmującej autobiografii żona byłego prezydenta opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, jaką przyszło za nie zapłacić.

Spektakl będzie grany trzykrotnie - 20, 21 i 22 kwietnia.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego