powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Transmisja "Dziadka do orzechów" z KTT

Już jutro rozpoczyna się XIII Festiwal Tańca Kielce 2013. Festiwal otworzy spektakl Kieleckiego Teatru Tańca pt. "Dziadek do orzechów", który rozpocznie się o godzinie 11. Poza widzami zgromadzonymi na widowni KTT, spektakl zobaczy ponad 30.000 uczniów z 350 szkół w całej Polsce.

Stanie się to za sprawą wspólnej inicjatywy Kieleckiego Teatru Tańca oraz Telewizji Polskiej S.A. która będzie transmitowała spektakl na żywo w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Program realizowany jest od końca ubiegłego roku przez Telewizję Polską.

"Internetowy Teatr TVP dla szkół" to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.

Odbiorcami teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez wielotysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Spektakularny sukces pilotażowego przekazu "Czarnoksiężnika z krainy Oz" ze znakomitego Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie oraz kolejnych pięciu spektakli do wybranych szkół w kraju, dowodzi olbrzymiej potrzeby kontynuacji tego przedsięwzięcia.

Akcja "Internetowy Teatr TVP dla szkół" spotyka się z pozytywnym oddźwiękiem medialnym. Zapowiadają ją i relacjonują wszystkie anteny regionalne TVP oraz ogólnopolskie programy informacyjne. Wiadomości o transmisji ukazują się na portalach internetowych poświęconych mediom oraz na stronach internetowych TVP. Temat podejmuje lokalna i ogólnopolska prasa oraz samorządy terytorialne.

Biorąc pod uwagę akceptację wszystkich środowisk i duże zapotrzebowanie społeczne, Telewizja Polska podjęła decyzję o kontynuacji projektu a Kielecki Teatr Tańca chętnie włączył się w to przedsięwzięcie.