powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Cieplak na wesoło w nowym "nietak!cie"

Ukazał się 12 numer kwartalnika teatralnego "nietak!t", który przybliża sylwetkę i dorobek reżyserski Piotra Cieplaka z zupełnie innej niż dotąd perspektywy.

Numer otwiera tekst Cieplaka o uprawie ogrodu oraz obszerny, niekonwencjonalny wywiad z bohaterem numeru i scenografem Andrzejem Witkowski. Rozmowa toczy się wokół sprawach poważnych, ale i tych błahych: od polskiej religijności, przez zasady fundamentalnego katolicyzmu, aż po in vitro, produkcję nalewek i rowerowe wycieczki. W części "Analizy z założenia niepoważne" znajdują się przewrotne, pisane w lekkiej formie analizy przedstawień reżysera. Dział "Cieplak jaki jest, każdy widzi" zawiera artykuły problemowe o twórczości Cieplaka, a "Laurki i donosy" to zbiór refleksji spisanych przez przyjaciół i bacznych obserwatorów jego kariery artystycznej.

W pozostałych działach m.in.: artykuł o wrocławskim Studiu Matejki, reportaże o Teatrze Academia z Warszawy oraz Teatrze "A" z Gliwic, tekst o fenomenie amerykańskich musicali, recenzja nowego przekładu "Fausta" oraz felietony i komiks teatralny.

Numer do kupienia w większości salonów sieci Empik, w księgarni internetowej Prospero oraz w wybranych księgarniach i teatrach w Polsce.