Kraków. Powstanie Teatr Variete

Prawie 14 mln zł ma kosztować przebudowa i adaptacja dawnego kina Zwi±zkowiec w Krakowie na Scenę Variete - teatr z lekkim repertuarem. W poniedziałek władze miasta podpisały umowę na realizację tej inwestycji z firm± Skanska.

«Oprócz przedstawień teatralnych w nowej placówce kulturalnej mają się odbywać pokazy filmowe, festiwale, koncerty i konferencje. - Jesteśmy przekonani, że teatr z lekkim, musicalowym repertuarem

znajdzie odbiorców - powiedział PAP Filip Szatanik, szef biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Gmina kupiła Związkowca w 2006 r. i od tego czasu szukała inwestora. Prace w budynku, który jestobjęty ochroną konserwatorską, będą polegały na jego dostosowaniu do potrzeb teatru.

Jak poinformował Dariusz Gruszka z firmy Skanska zachowany zostanie konstrukcyjny i architektoniczny kształt budynku. Rozbudowany ma być węzeł cieplny, powiększona będzie scena, a część pomieszczeń zostanie zaadaptowana na garderoby, sale prób, pomieszczenia administracyjne i pokoje gościnne.

Prace w Związkowcu mają potrwać do połowy grudnia przyszłego roku. Miasto będzie zabiegało o środki na tę inwestycję z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego