powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. Teatr dla przedszkolaków

8 kwietnia Teatr im. Osterwy rozpoczął realizację projektu edukacji kulturalnej pt. "Teatralne ABC dla przedszkolaka". Udział w projekcie weźmie 20 gorzowskich przedszkoli.

Podsumowaniem i zakończeniem projektu będzie uroczysty pokaz - przedszkolaki na scenie Teatru im. J. Osterwy zaprezentują umiejętności nabyte w trakcie warsztatów.

Projekt obejmuje działania edukacyjne, dydaktyczne i wychowawcze, których celem jest rozszerzenie, pogłębienie, i uporządkowanie wiedzy dzieci w wieku przedszkolnym na temat teatru i jego specyfiki, przy jednoczesnym wskazaniu zastosowania najnowszej technologii wykorzystywanej podczas realizacji przedstawień. Jego treść oraz realizacja są dokładnie zespolone z programem nauczania i podstawą programową wychowania przedszkolnego. Program opiera się na odpowiednich narzędziach edukacyjnych, adekwatnie dobranych do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku przedszkolnym.

***

Program projektu

W ramach projektu przedszkolaki będą uczestniczyły w następujących warsztatach prowadzonych przez pracowników instytucji:

Spotkanie z plastykiem i montażystą.

Spotkanie z charakteryzatorem i rekwizytorem.

Spotkanie z choreografem.

Spotkanie z krawcową i garderobianą.

Spotkanie z suflerem- inspicjentem.

Spotkanie z akustykiem i elektrykiem.

4 warsztaty w przedszkolach prowadzone przez aktorów.

Pierwszych dziesięć przedszkoli odbędzie warsztaty od kwietnia do czerwca ( Przedszkole Miejskie nr 10, Przedszkole nr 9, Przedszkole nr 7, Przedszkole nr 27, Przedszkole nr 31, Przedszkole nr 23, Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 22, Przedszkole nr 19, Przedszkole nr 15), natomiast kolejnych dziesięć - od września do grudnia.

Program dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.