powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Film o dramacie "The Arbor" w TR Warszawa

W 1977 roku 15-letnia Andrea Dunbar rozpoczęła pracę nad dramatem "The Arbor", opowiadającym o jej życiu na przedmieściach Bradfordu, w północnej Anglii. Trzy lata później dramat odniósł ogromny sukces w londyńskich teatrach. Clio Barnard spędziła dwa lata, filmując mieszkańców regionu, z którego Dunbar pochodziła.

Jednak zamiast wykorzystać ten materiał jako archiwalia, zaangażowała prawdziwych aktorów. Zsynchronizowała ich głos z nagranymi wcześniej wypowiedziami tak, aby aktorzy sprawiali wrażenie, jakby wypowiadali tekst sami. Efektem tego ciekawego i oryginalnego pomysłu okazała się formalnie imponująca fikcyjna historia, przeplatana scenami z oryginalnego dramatu, odgrywanego w miejscu, w którym dzieje się jego akcja. Film zdobył Nagrodę Doc Art dla najlepszego filmu o sztuce, artystach i wydarzeniach artystycznych na PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w 2011 roku.

Przed projekcją filmu zapraszamy na spotkanie z Arturem Liebhartem dyrektorem Festiwalu Planete+ Doc, który zapowie majową edycję festiwalu i wprowadzi widzów w zagadnienia związane z filmem "Arbor". Spotkanie poprowadzi Ryszard Jaźwiński.

Pokaz zorganizowany we współpracy z Festiwalem Planete+ Doc.

"ARBOR"

9 kwietnia, godz.20

reżyseria: Clio Barnard obsada: Manjinder Virk, Christine Bottomley, Natalie Gavin film dokumentalny, Wielka Brytania, 2010, 90 min.

wstęp wolny