powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nabór do projektu Creation 2013

Instytut Sztuk Performatywnych ogłasza nabór do turecko-polskiego projektu performatywnego Creation 2013 realizowanego przez kolektyw TALDANS.

13 kwietnia 2013 Instytut Sztuk Performatywnych zaprasza do siedziby KOMUNY// WARSZAWA na spotkanie kwalifikacyjne do współtworzenia polsko-tureckiego projektu Creation 2013. Kolektyw TALDANS poszukuje trzech artystów z Polski.

TALDANS to turecka grupa performatywna, założona przez Mustafę Kaplana i Filiz Sizali. Oboje artyści są z wykształcenia naukowcami: Kaplan jest inżynierem, a Sizali architektką. Dzięki interdyscyplinarności, otwarciu, korzystaniu z wielu dziedzin wiedzy i środków ekspresji stali się jedną z najciekawszych tureckich grup eksperymentujących z mediami. Ponadto ich specyficzna filozofia, zaangażowanie ideowe, próba spojrzenia na materię artystyczną poprzez filtr naukowy prowadzą do powstania ciekawych i niejednoznacznych spektakli, które mogą okazać się jedną z ciekawszych propozycji współfinansowanych przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach projektu Turcja 2014.

http://taldans.com/

CREATION 2013 próbuje mierzyć się z pytaniem o naturę rozumienia rzeczy i miejsce naukowego spojrzenia na świat, o doświadczenie lub jego brak, o produkcję wiedzy, która przynosi nam szczęście lub coś zupełnie innego. Grupa zaczęła pracę nad projektem w 2011 roku.

(dramaturg: Pieter T'Jonck, reżyser światła: Jana Maertens, produkcja: Centrum Artystyczne 0090, Antwerpia.)

Obecnie w spektaklu bierze udział 3 tancerzy. TALDANS poszukuje do współpracy kolejnych 3 artystów - niekoniecznie związanych ze sceną tańca. Próby planowane są od czerwca do listopada 2013 roku, premiera odbędzie się pod koniec listopada 2013 na festiwalu Kortrijk w Belgii.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia oraz cv (short bio) w języku angielskim i linki do zdjęć wraz z numerem telefonu należy przesłać do dnia 9 kwietnia 2013 do godz. 12.00 na adres: kontakt@iszp.pl.

Osoby wybrane do współpracy mają zapewnione pokrycie kosztów podróży oraz honoraria.

ISP zapewnia do prezentacji komputer i rzutnik.

SPOTKANIE kwalifikacyjne (po uprzednim zgłoszeniu drogą mailową):

13.04.2013 w siedzibie KOMUNY// WARSZAWA, przy ul. Lubelskiej 30/32.