powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Instytut Sztuk Performatywnych rozpoczął działalność

23 marca 2013 roku rozpoczął działalność Instytut Sztuk Performatywnych. Ponad 300 osób odwiedziło siedzibę KOMUNY// WARSZAWA, by swoją obecnością wesprzeć nową inicjatywę artystyczną.

Otwarciu Instytutu Sztuk Performatywnych towarzyszył krótki wykład Michała Merczyńskiego, szefa Festiwalu "Malta" i Narodowego Instytutu Audiowizualnego, o instytucji jako miejscu eksperymentu Zadedykował go władzom Warszawy. Odwołując się do mocnej tradycji teatru poszukującego w Warszawie, Merczyński zaznaczył, że konieczne jest popieranie odważnych decyzji i wykorzystanie kryzysu do zaprojektowania rzeczywistości kulturalnej z nową siłą. Tym bardziej będę kibicował temu, co przygotowuje zespół ISP. Jest to projekt, który odważnie wkracza w rzeczywistość - podkreślił na koniec Merczyński.

Matthias Lilienthal, były dyrektor i współtwórca Hebbel am Ufer w Berlinie, pytany przez Dorotę Sajewską o to, "jak zbudować w Warszawie HAU?", podzielił się kilkoma ważnymi spostrzeżeniami w tworzeniu nowej instytucji. Udzielił trzech rad: 1. Sprawdza się mała, elastyczna organizacja, 2. Program merytoryczny powinien powstawać w dialogu i w polemice ze społeczeństwem, 3. Ważne jest wspieranie artystów oraz ich poszukiwań.

KOMUNA// WARSZAWA wykonała muzyczną akcję performatywną "Muzyka jest lepsza". Przybyli goście do rana tańczyli przy muzyce DJ Wyrodnej.

Następne działania Instytutu Sztuk Performatywnych można śledzić na FB:Instytut Sztuk Performatywnych oraz na stronie www.iszp.pl