Kryzys w Nowym Teatrze w Słupsku

13-01-2009
18-05-2009
Urodziny Nowego Teatru w Słupsku
Zaczęli hucznie. Na bankiet po pierwszej premierze poszło 25 tysięcy złotych. Nie tracili fantazji. Spektakl za 570 tysięcy wystawili jedynie dwa razy. Teraz kazano im zacisnąć pasa. Bo miasto ma już dosyć marnowania pieniędzy podatników - 5-lecie Nowego Teatru w Słupsku ocenia Michał Kowalski w Głosie Pomorza.
28-01-2009
Kto nie chce dyrektora
Nieprawdą jest, że - tu cytat: "Słupscy aktorzy Nowego Teatru nie chcą, by stanowisko dyrektora pełnił dalej Zbigniew Kułagowski" - koniec cytatu. Oświadczamy, że cytowane w artykule opinie są to osobiste, odosobnione zresztą, poglądy naszego kolegi Ireneusza Kaskiewicza. Rzutują one jednak na wydźwięk całego artykułu - do tekstu "Z dyrektorem nie gramy", zamieszczonego w Głosie Pomorza odnoszą się aktorzy Nowego Teatru w Słupsku.
22-01-2009
Słupsk. Będzie dwóch dyrektorów w Nowym Teatrze?
- Nie chcemy odwołania dyrektora, lecz rozdzielnia funkcji szefa artystycznego od finansowego - takie stanowisko przekazała Rada Artystyczna Nowego Teatru władzom Słupska.
17-01-2009
Słupsk. Nie ma konfliktu dyrektora z aktorami w Nowym
Zbigniew Kułagowski pozostaje na stanowisku dyrektora Nowego Teatru w Słupsku. - Nie ma mowy o żadnym konflikcie pomiędzy zespołem a dyrektorem - mówi aktor Albert Osik.
16-01-2009
Z dyrektorem nie gramy
Zbigniew Kułagowski, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku, cieszy się zaufaniem władz miasta. - Pan prezydent chce się spotkać z załogą teatru w przyszłym tygodniu, by poznać ich opinie i stanowisko, tym bardziej że związki i cała załoga była orędownikiem zatrudnienia Kułagowskiego na stanowisku dyrektora - mówi Mariusz Smoliński, rzecznik prasowy prezydenta. - Jesteśmy młodym zespołem i dopiero wielu rzeczy się uczymy, ale w ciągu kilku ostatnich lat było za dużo wpadek - stwierdza Ireneusz Kaskiewicz z rady artystycznej.
16-01-2009
Słupsk. Aktorzy zwolnią dyrektora teatru?
Problemów dyrektora słupskiego Nowego Teatru Zbigniewa Kułagowskiego [na zdjęciu] ciąg dalszy - choć prezydent odrzucił wniosek radnych o usunięcie go ze stanowiska, teraz jego zwolnienia domaga się cześć aktorów.
13-01-2009
Słupsk. Trwa konflikt w Nowym Teatrze
Część aktorów domaga się odwołania dyrektora Nowego Teatru w Słupsku. Zbigniew Kułagowski [na zdjęciu] doprowadził placówkę do zadłużenia na niemal 400 tysięcy złotych. Tymczasem magistrat nie zamierza dymisjonować Kułagowskiego.
09-01-2009
Słupsk. Kułagowski nadal dyrektorem Nowego Teatru
Zbigniew Kułagowski [na zdjęciu] pozostanie dyrektorem Nowego Teatru w Słupsku - taką decyzję podjął prezydent miasta Maciej Kobyliński. I to wbrew opinii radnych.
11-12-2008
Słupsk. Ważą się losy dyrektora Nowego Teatru
Ważą się losy dyrektora Nowego Teatru w Słupsku. Do rąk prezydenta miasta trafił wniosek komisji kultury, której członkowie zdecydowali, że nie chcą, by Zbigniew Kułagowski [na zdjęciu] nadal pełnił swoje stanowisko. - Dyrektor Nowego Teatru nie jest w stanie zapewnić tak ważnej placówce stabilności finansowej - argumentują.
09-12-2008
Słupsk. Radni nie chcą dyrektora Kułagowskiego
Komisja Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki słupskiej Rady Miejskiej przegłosowała w piątek [5 grudnia] wniosek do prezydenta miasta, aby ten zdymisjonował ze stanowiska Zbigniewa Kułagowskiego [na zdjęciu], dyrektora Nowego Teatru.
28-11-2008
Słupsk. Zatrudnią menadżera w Nowym Teatrze?
Radni Miasta Słupska przyznali Nowemu Teatrowi dodatkowe środki na funkcjonowanie sceny. To efekt złego zarządzania finansami przez dyrektora teatru Zbigniewa Kułagowskiego, któremu pieniądze na bieżącą działalność skończyły się już w październiku.
25-11-2008
Słupsk. Radni liczą straty Nowego Teatru
Blisko 390 tysięcy wynoszą tegoroczne straty w Nowym Teatrze w Słupsku - wynika z wstępnych wyników audytu, który przeprowadzono w tej instytucji na zlecenie ratusza.
19-11-2008
Słupsk. Dyrektor Kułagowski ukarany naganą
Zbigniew Kułagowski [na zdjęciu], dyrektor Nowego Teatru dostał naganę od prezydenta miasta. To efekt afery finansowej w placówce. Przypomnijmy, że w kasie teatru zabrakło pieniędzy na bieżącą działalność.
22-10-2008
Słupsk. Dyrektor Nowego Teatru broni swojej polityki
- Nie ma żadnych problemów w Nowym Teatrze - mówi jego dyrektor. Nasz budżet po prostu był niedoszacowany. Placówka wystąpiła do magistratu o 190 tys. zł dofinansowania.
20-10-2008
Słupsk. Potężna dziura w budżecie Nowego Teatru
Nie ma żadnej malwersacji w kasie słupskiego Nowego Teatru. Jest za to potężna dziura w budżecie. Jego dyrektor wydawał sporo więcej, niż miał. Brakuje co najmniej 190 tys. zł. Bez wsparcia nie starczy na pensje pracowników.
17-10-2008
Słupsk. Z kasy Nowego Teatru zniknęło 100 tysięcy
W kasie słupskiego Nowego Teatru brakuje ponad 100 tys. złotych. Odpowiedzialna jest za to główna księgowa Maria P. - Z. Już dostała wypowiedzenie od dyrektora teatru Zbigniewa Kułagowskiego.