Kiedy nowa siedziba Teatru Muzycznego w Poznaniu?

08-01-2009
11-06-2019
Dialog wnętrza z zewnętrzem
- Nasz projekt nie dotyczy tylko budynku, ale przewiduje również stworzenie dla niego oprawy. Zaproponowaliśmy wokół teatru przestrzeń, którą nazwaliśmy Parkiem Muzyki - mówi Romuald Loegler, architekt, autor zwycięskiej koncepcji nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu, która ma powstać przy ul. Skośnej.
08-05-2019
Poznań. "Tu będzie Teatr" - dwudniowe wydarzenie muzyczne w plenerze
Pierwsza premiera w nowej siedzibie Teatru Muzycznego ma odbyć się w 2023 r. Nim to się stanie, pracownicy teatru postanowili przyzwyczajać publiczność do nowego adresu. Na działce przy ul. Św. Marcin, w pobliżu Akademii Muzycznej, gdzie powstanie nowa siedziba, w czerwcu zaplanowano dwudniowe wydarzenie muzyczne "Tu będzie Teatr".
07-05-2019
Poznań. Nową siedzibę Muzycznego zaprojektuje Romuald Loegler
- Ten budynek skupi uwagę, ale będzie kontrowersyjny, na pewno nie wszystkim się spodoba - mówi architekt miasta Piotr Sobczak. Nową siedzibę Teatru Muzycznego zaprojektuje Romuald Loegler, który nie pojawił się na rozstrzygnięciu konkursu.
06-05-2019
Poznań. Rozstrzygnięto konkurs na projekt Teatru Muzycznego
Wyniki konkursu na projekt Teatru Muzycznego zaprezentowano w poniedziałek w Poznaniu. Zwycięską pracę przygotowało biuro Atelier Loegler Architekci.
22-01-2019
Poznań. W kwietniu makieta nowej siedziby Teatru Muzycznego
Nowa siedziba Teatru Muzycznego zostanie zbudowana u zbiegu ul. Św. Marcin i Skośnej. 29 czerwca, w dniu imienin Poznania, na działce u zbiegu tych ulic, Teatr Muzyczny planuje duży koncert plenerowy.
21-01-2019
Poznań. Finałowa szóstka w konkursie na siedzibę Teatru Muzycznego
Zakończył się pierwszy etap konkursu architektonicznego, którego zwycięzca zaprojektuje nową siedzibę Teatru Muzycznego - poinformował poznański magistrat. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 kwietnia. Pierwsi widzowie zobaczą spektakle w nowym teatrze za 4-5 lat.
27-11-2018
Poznań. Nową siedzibę Teatru Muzycznego projektują znani architekci
22 pracownie architektoniczne będą mogły zaprezentować swoją wizję nowej siedziby Teatru Muzycznego w pobliżu Św. Marcina. Nie brakuje znanych firm, także z Poznania.
03-11-2018
Poznań. 44 chętnych do zaprojektowanie nowej siedziby Teatru Muzycznego
44 firmy i pracownie architektoniczne chcą zaprojektować nową siedzibę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ostateczne wyniki konkursu mają być znane w kwietniu przyszłego roku. Będzie to pierwszy w powojennej historii Poznania budynek teatralny zbudowany od podstaw.
04-10-2018
Poznań. KO zapowiada budowę nowej siedziby Teatru Muzycznego
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej na miejskich radnych przedstawili w środę swoje plany dotyczące edukacji i kultury.
24-09-2018
Poznań. W ciągu pięciu lat powstanie nowy gmach Teatru Muzycznego
Za pięć lat Teatr Muzyczny powinien przenieść się do nowej siedziby. Powstanie ona na działce znajdującej się u zbiegu ulicy Święty Marcin i Skośnej, blisko torów kolejowych. Prezydent Jacek Jaśkowiak uważa, że to dobra lokalizacja tak dla teatru, jak i tej części miasta.
17-09-2018
Poznań. Zbudują Teatr Muzyczny od podstaw
To będzie pierwszy w powojennej historii Poznania całkowicie nowy budynek teatralny, wzniesiony od podstaw. Ogłoszono właśnie konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowej siedziby Teatru Muzycznego na działce między ul. Skośną i ul. Św. Marcin, w sąsiedztwie Akademii Muzycznej.
15-09-2018
Poznań. Konkurs architektoniczny na siedzibę Teatru Muzycznego
Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowej siedziby Teatru Muzycznego ogłosiły władze Poznania. Obiekt zlokalizowany będzie w centrum miasta, w sąsiedztwie Akademii Muzycznej, na jego budowę poznański samorząd planuje wydać 170 mln zł.
15-05-2018
Poznań. Miasto stawia na kulturę
Konkurs na projekt nowej siedziby Teatru Muzycznego, tańsze bilety do teatrów, remont Olimpii - miasto ogłosiło plany dotyczące kilku projektów kulturalnych, które chce zrealizować do 2023 roku.
14-05-2018
Poznań. "Niedziele w teatrze" receptą na dni bez handlu
Tańsze bilety do teatrów w niedziele wolne od handlu mają przyciągnąć poznaniaków do placówek kulturalnych. Pilotaż akcji "niedziele w teatrze" ruszy w Poznaniu w czerwcu.
30-01-2018
Poznań. Teatr Muzyczny: są już założenia dla nowej siedziby
Jeszcze w kwietniu ma zostać ogłoszony konkurs architektoniczny na projekt nowej siedziby Teatru Muzycznego. Na pierwszy spektakl pójdziemy tam nie wcześniej niż za pięć lat.
14-08-2017
Poznań. Teatr Muzyczny będzie miał nową siedzibę
Jest już niemal pewne, że nowa siedziba Teatru Muzycznego powstanie przy ul. Skośnej, obok Akademii Muzycznej. Miasto weźmie na tę inwestycję duży kredyt.
05-07-2017
Bez brokatu i blasku świateł. Teatr Muzyczny czeka na nową siedzibę
Życie w teatrze toczy się swoim rytmem. Czas odmierzają premiery. Ale wydaje się, że to, co dzieje się pomiędzy nimi, jest jeszcze ciekawsze. Rzeczywistość pozbawiona świateł, piór i brokatu jest taka prawdziwa. Wchodząc za kulisy, przekracza się magiczną granicę... pisze Magdalena Baranowska-Szczepańska w Polsce Głosie Wielkopolskim.
03-07-2017
Poznań. Nowa siedziba Teatru Muzycznego za pięć lat?
Temat nowej siedziby Teatru Muzycznego w Poznaniu nabiera realnych kształtów. Jesienią zostanie rozpisany konkurs architektoniczny na projekt obiektu przy ulicy Skośnej.
04-10-2016
Poznań. Nowa siedziba Teatru Muzycznego przy Skośnej?
Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski zlecił analizy, które mają wykazać, czy nowa siedziba Teatru Muzycznego będzie mogła powstać przy Św. Marcinie. Jest niemal pewne, że teatr przeniesie się właśnie tam.
21-09-2016
Poznań. Teatr Muzyczny przy ul. Skośnej?
Miasto podjęło decyzję, by ulokować nową siedzibę Teatru Muzycznego przy ul. Skośnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Akademii Muzycznej.
11-07-2016
Poznań. Gdzie i kiedy nowa siedziba Teatru Muzycznego?
Jest kolejna lokalizacja dla nowej siedziby Teatru Muzycznego. Miasto jeszcze nie podjęło decyzji: dawny PKS lub św. Marcin.
28-04-2016
Niech nas oceniają inni
- Najbardziej inspirujący jest dla mnie twórczy okres w historii Teatru za dyrekcji Stanisława Renza. Uważam, że jest on patronem tego, co obecnie dzieje się w Teatrze, który chce mówić do widza językiem dzisiejszym i zrozumiałym, który nie pokazuje rzeczy wyciągniętych z lamusa i na siłę uwspółcześnionych, ale takie, które są bliskie widzowi tu i teraz - rozmowa z Przemysławem Kieliszewskim, dyrektorem Teatru Muzycznego w Poznaniu, z okazji 60-lecia sceny.
14-04-2016
Poznań. Nowa siedziba Muzycznego nie w Starej Gazowni
Teatr Muzyczny może w ciągu kilku lat przenieść się z ciasnej siedziby na ul. Niezłomnych do nowego obiektu tuż przy Św. Marcinie albo na teren byłego dworca PKS. Pod uwagę nie bierze się już Starej Gazowni.
21-03-2016
Dawne gwiazdy na jubileusz teatru, a za rok musical "Seksmisja"
- Tak naprawdę ponoszę odpowiedzialność za dwa, ale za to bardzo udane, sezony. Nie ukrywam, że zależy mi na tym, aby móc urzeczywistnić wizję, której realizację zainicjowałem... Wielu dyrektorów przede mną chciało doprowadzić do otwarcia nowej siedziby teatru. Chciałbym tego dokonać - Przemysław Kieliszewski podsumowuje swoje trzyletnie szefowanie Teatrowi Muzycznemu w Poznaniu.
22-01-2016
Poznań. Szukają miejsca na nową siedzibę Muzycznego
Około 115 tysięcy widzów rocznie ogląda przedstawienia w Teatrze Muzycznym. Jego dyrektor, Przemysław Kieliszewski podkreśla, że to świadczy o potencjale rozwojowym placówki.
14-01-2016
Poznań. Przełomowy sezon w Teatrze Muzycznym
Plenerowy musical "Jesus Christ Superstar" na Inea Stadionie, premiera znanej operetki zapowiadana jako "sceniczna jazda po bandzie", prace nad znalezieniem nowej siedziby - to tylko kilka planów Teatru Muzycznego na nowy rok.
10-09-2015
Poznań. Teatr Muzyczny na terenie dawnego dworca PKS?
Pojawił się kolejny pomysł na lokalizację Teatru Muzycznego w Poznaniu. Firma Skanska chciałaby na terenie byłego dworca PKS zbudować 4 budynki mieszkalne, stumetrowy wieżowiec i... teatr.
27-05-2015
Poznań. "Evita" i nowa siedziba Muzycznego
26 września Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprosi na premierę "Evity", a za kilka lat pójdziemy do nowej jego siedziby. Nie wiadomo jeszcze, czy teatr będzie budowany całkowicie od nowa czy też zaadaptowane zostaną istniejące już w Poznaniu budynku.
13-10-2014
Poznań. Teatr Muzyczny w Starej Gazowni?
Wszystko wskazuje na to, że Teatr Muzyczny za kilka lat przeniesie się do Starej Gazowni, która od dawna czeka na rewitalizację. Utworzenie na jej terenach kombinatu kulturalnego pozwoli na pozyskanie dotacji unijnych.
10-09-2014
Olimpia jest balastem i szansą dla Teatru Muzycznego
Teatr Muzyczny ma kłopot z budynkiem po kinie Olimpia, który dostał w prezencie. Nie chce się tutaj przeprowadzić. Przeciwni są też temu mieszkańcy - pisze Bogna Kisiel w Polsce Głosie Wielkopolskim.
30-05-2014
Poznań. Operetka i teatry w Starej Gazowni?
Czy w Starej Gazowni za kilka lat znajdą swój nowy dom Teatr Muzyczny i poznańskie teatry alternatywne? Ta wizja ma szansę się spełnić dzięki unijnej dotacji na lata 2014-2020. - Potrzebujemy takiego miejsca - mówią zgodnie poznańscy twórcy.
29-05-2014
Poznań. Teatr Muzyczny w Starej Gazowni?
Pojawiła się w końcu szansa na rewitalizację Starej Gazowni. Ożywienie poprzemysłowego terenu ma przynieść unijna dotacja na lata 2014-2020. Dzięki tym pieniądzom do Starej Gazowni być może ze swojej ciasnej siedziby przeniesie się Teatr Muzyczny.
30-10-2013
Poznań. Nowe rozdanie Teatru Muzycznego
Po pół roku od objęcia przez Przemysława Kieliszewskiego stanowiska dyrektora Teatru Muzycznego w Poznaniu widać już sporo zmian.
24-04-2013
Poznań. Jest rada Teatru Muzycznego, będzie nowa siedziba?
Jerzy Satanowski, członek zaprezentowanej we wtorek nowej Rady Teatru Muzycznego w Poznaniu, uważa że budynek Olimpii nie nadaje się na siedzibę operetki.
16-02-2010
Poznań. Teatr Muzyczny właścicielem Olimpii
Po 53 latach Teatr Muzyczny w Poznaniu zyskał własną siedzibę. Trwa inwentaryzacja techniczna budynku dawnego kina Olimpia.
10-02-2010
Poznań. Nowe obiekty kulturalne w 2012?
W 2012 roku Poznań nie tylko będzie miał wspaniałe tereny sportowe, ale także wzbogaci się przynajmniej o kilka placówek kulturalnych.
13-11-2009
Poznań. Teatr Muzyczny w dawnym kinie Olimpia
Dawne kino Olimpia w Poznaniu, ośrodki wypoczynkowe, magazyny, biura, czy stadiony sportowe. W imieniu Skarbu Państwa zarządza nimi jeszcze wielkopolska policja. Niebawem się to zmieni, bo większości obiektów policja chce się pozbyć. Dzięki temu komenda wojewódzka rocznie zaoszczędzi ok. 100 tysięcy złotych.
18-09-2009
Podkasana muza w domu
Nowy budynek Teatru Muzycznego będzie wyzwaniem dla artystów, którzy nie będą dłużej mogli zasłaniać się warunkami, w jakich pracują. Po remoncie, który czeka ten gmach, władze muszą się liczyć, że przyjdzie również czas na inwestycję w zespół, bo wkrótce okaże się, że duża scena rządzi się innymi prawami, że repertuar, który będzie można na niej wystawiać, będzie wymagał rozmachu, większej liczby artystów, a zatem i nakładów - pisze Stefan Drajewski w Polsce Głosie Wielkopolskim.
16-09-2009
Poznań. Nowa siedziba Muzycznego w Olimpii
16-09-2009
Teatr mój widzę absurdalny
Ciesząc się z hojności miejskich decydentów - i oczywiście radując się ogromnie, że będziemy mogli oglądać w Poznaniu w nowej przestrzeni farsy, komedie, wigilijne biesiady i kolejne wspaniałe role dyrektora Kustosika - warto zastanowić się nad polityką kulturalną magistratu. Dobrze by było, aby nowa siedziba Teatru Muzycznego stała się pretekstem do dyskusji o finansowaniu kultury w stolicy Wielkopolski - pisze Michał Danielewski w Gazecie Wyborczej - Poznań.
17-07-2009
Poznań. Teatr Muzyczny przeniesie się na Grunwaldzką
Pomysłów na zagospodarowanie terenów Olimpii było już wiele. - Jest to bardzo dobra lokalizacja, bo znajduje się w centrum miasta. W tej chwili na potrzeby teatru mamy do dyspozycji 1,6 tys. mkw., przy Grunwaldzkiej jest ich niemal trzy razy tyle - mówi Jolanta Michalak, zastępca dyrektora Teatru Muzycznego. - Dzięki temu uda się stworzyć centrum kulturalne na skalę europejską.
08-01-2009
Poznań. Nie chcą Muzycznego w dawnym kinie Olimpia
- Warunki mamy najgorsze w kraju, potrzebujemy nowej siedziby - twierdzi Daniel Kustosik dyrektor Teatru Muzycznego. W przyszłym roku jego teatr ma przejąć budynek po dawnym kinie Olimpia, ale przeciw tej lokalizacji poznańskiej operetki protestują mieszkańcy budynków przy ulicy Skrytej.
21-02-2008
Poznań. Kiedy nowa siedziba dla Muzycznego?
Z Danielem Kustosikiem [na zdjęciu], dyrektorem Teatru Muzycznego w Poznaniu, rozmawia Stefan Drajewski:
14-08-2007
Cała Polska buduje teatry muzyczne
Za dziesiątki milionów złotych rozbudowują się niemal wszystkie polskie opery i operetki. Chcą podjąć walkę z multipleksami o widza - pisze Krzysztof Kowalewicz w Gazecie Wyborczej.
22-07-2006
Poznań. Nowa siedziba dla Teatru Muzycznego
Jest duża szansa, aby Teatr Muzyczny [na zdjęciu] we wrześniu przyszłego roku grał przedstawienia już w swojej nowej siedzibie. Jeszcze przez wyborami zarząd miasta chce podpisać umowę z policją.
31-05-2006
Poznań. Siedziba i dyplomy na 50-lecie Muzycznego
Ryszard Grobelny, prezydent Poznania, podczas jubileuszowego koncertu Teatru Muzycznego poinformował, że wszystko zmierza ku temu, iż za kilka miesięcy przeniesie się on do Olimpii. Na tę deklarację czekali wszyscy.
21-03-2006
Siedziba na urodziny
Władze Poznania szykują prezent Teatrowi Muzycznemu, który działalność rozpoczął 20 maja 1956 roku. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zamierza sprzedać miastu dawny Dom Kultury Olimpia. W ten sposób zakończyłaby się trwająca pięćdziesiąt lat prowizorka poznańskiej Operetki - pisze Stefan Drajewski w Głosie Wielkopolskim.
20-03-2006
Poznań. Teatr Muzyczny do Olimpii?
Operetka w Olimpii - władze Poznania mają nową propozycję lokalizacji dla Teatru Muzycznego [na zdjęciu]. Budynek Olimpii przy ulicy Grunwaldzkiej oglądają teraz eksperci. Wyniki ich prac i ostateczna decyzja będą znane za kilka tygodni.