powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy

Krajowe Eliminacje do Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy odbędą się 7 kwietnia w Warszawie. Finał europejski - 14 czerwca w Gdańsku. Na gospodarza konkursu wybrana została Telewizja Polska SA - TVP Kultura.

14 czerwca 2013 roku, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, odbędzie się finał Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy, jednego z najbardziej prestiżowych, europejskich konkursów tanecznych, odbywającego się od 1985 roku. W konkursie weźmie udział dziesięciu tancerzy, reprezentujących europejskie stacje telewizyjne, takie jak m.in.: WDR (Niemcy), NTR (Holandia), SVT (Szwecja), NRK (Norwegia), CT (Czechy). Konkurs będzie transmitowany lub retransmitowany we wszystkich krajach, biorących udział w tym wydarzeniu.

Na gospodarza konkursu wybrana została Telewizja Polska SA - TVP Kultura.

Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy będzie jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce w 2013 roku, o zasięgu międzynarodowym. Wezmą w nim udział najzdolniejsi młodzi tancerze w wieku od 16 do 21 lat, a ich występy będą oceniać wybitni tancerze i choreografowie.

7 kwietnia o godz. 20.00 - TVP Kultura (wspólnie z Instytutem Muzyki i Tańca oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego), zorganizuje eliminacje do Konkursu Eurowizji, które wyłonią polskiego reprezentanta do europejskiego finału w Gdańsku.