powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Nowa odsłona Podwieczornych spotkań ze sztuką

W najbliższą niedzielę 10 lutego, o godzinie 17.00 - w ramach cyklu "Podwieczorne spotkania ze sztuką" Teatr Hothaus zaprezentuje spektakl "Orfeusz na granicy" .

Spektakl na podstawie "Orfeusza" Anny Świrszczyńskiej w wykonaniu

Teatru Ab Intra.

Występują:

Orfeusz: Krzysztof Świętek

Eurydyka: Wiktoria Kowalska

Persefona /Aglae: Sylwia Szczepańska

Hermes: Maksymilian Wilkowicki

Cerber/oberżysta: Kamil Madej

Reżyseria: Marlena Topolska

Teatr Ab Intra został założony w 2011 roku. Współtworzą go młodzi

pasjonaci sztuki teatralnej. Spektakl "Orfeusz na granicy" jest owocem kilkumiesięcznego warsztatu aktorskiego prowadzonego w Nowohuckim Centrum Kultury przez Marlenę Topolską - aktorkę Teatru Hothaus. W spektaklu występują adepci sztuki aktorskiej Teatru Hothaus i Ab Intra. Celem współpracy Teatru Hothaus kierowanym przez Wojciecha Dawida Terechowicza i Teatru Ab Intra jest udostępnianie młodym miłośnikom sztuki szerokiego i gruntownego pola do rozwoju artystycznego, twórczych poszukiwań i konfrontacji z podmiotem nadrzędnym - widzem.

Po spektaklu zapraszamy wszystkich do dyskusji na temat granic

wolności człowieka.

Bilety:

Normalny15 zł

Ulgowy 10 zł

W cenie biletu serwujemy kawę, herbatę i ciasteczko.

***

PODWIECZORNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ to spektakle teatralne, koncerty, kabaret, film, wernisaż, taniec, poezję, czytanie literatury oraz w wiele innych atrakcyjnych programów budowanych w oparciu o propozycje pasjonatów sztuki, którzy pragną sprawdzić się na scenie po raz pierwszy lub podzielić się dotychczasowymi dokonaniami

Spotkaniom towarzyszy swobodna, ciepła atmosfera przy zapachu kawy, herbaty i słodkości tak, aby sztuka spełniała swoje powołanie rozbudzając każdą - nawet najbardziej wybredną duszę.

Cykl podwieczorków został zapoczątkowany przez Jana Strycharza w pierwszych latach działalności Teatru Hothaus. Od 26 stycznia 2013 roku wznawiamy ideę jaką jest stworzenie wspólnej przestrzeni wypełnionej aktywnością twórców zarówno zawodowych jak i amatorów a nader wszystko zapewnienie Państwu niezapomnianych doznań.