Kraków. Koncert charytatywny w filharmonii

PAP oraz Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" mają zaszczyt zaprosić Państwa na muzyczne wydarzenie, które odbędzie się już 17 lutego w Filharmonii Krakowskiej.˙

«Co dzieje się z artystami, którzy nagle odchodzą ze sceny? O tym, że niektórzy zmagają się z ciężkimi chorobami, samotnością i ograniczeniami związanymi z wiekiem, wiedzą zwykle tylko ich najbliżsi oraz przyjaciele.

Z myślą o takich właśnie artystach Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Filharmonia Krakowska od pięciu lat organizują koncerty charytatywne, w których biorą udział wybitni artyści. W tym roku będą to: mezzosopranistka Małgorzata Walewska oraz maestro Jerzy Maksymiuk, który poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej.

Koncert odbędzie się 17 lutego 2013 r. o godz. 17.00 w Filharmonii Krakowskiej.

Koncertowi towarzyszyć będzie aukcja wiecznych piór ofiarowanych przez znane osoby życia publicznego. Pióra przekazali m.in.: Krystyna Janda, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Janusz Gajos, Bronisław Komorowski, prezydent RP oraz Zbigniew Preisner, Andrzej Sapkowski i Andrzej Wajda. Aukcję poprowadzą Anna Dymna i Bronisław Maj.

Całkowity dochód z koncertu i licytacji zostanie przekazany na leczenie Joanny Ilnickiej, artystki zmagającej się z chorobą Huntingtona, wsparcie Ferdynanda Kijak-Solowskiego, 91-letniego aktora, który opiekuje się ciężko chorą żoną oraz na leczenie i zabiegi pielęgnacyjne aktorki Marii Zającówny-Radwan.

Cegiełki wstępu, w cenie 100 zł, są do nabycia w kasie Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Zachęcamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.mimowszystko.org»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego