powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Francja. Polański znowu kręci film

Pod koniec ubiegłego roku ruszyły zdjęcia do nowego filmu Romana Polańskiego, "Venus In Fur". Film jest adaptacją nominowanej do nagrody Tony broadwayowskiej sztuki Davida Ivesa.

"Venus in Fur" to erotyczna komedia o reżyserze zniewolonym przez pożądanie podczas przesłuchiwania aktorki. Fabuła zaczyna się od sceny castingu. Po wyczerpujących przesłuchaniach aktorek do głównej roli w swojej nowej sztuce reżyser Thoams narzeka na znikomy talent kandydatek. Żadna nie nadaje się do głównej roli żeńskiej - kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Thomas już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wbiega Vanda, huragan nieobliczalnej i, jak się okazuje, erotycznej energii. Przesłuchanie nabiera zaskakującego tempa, a zauroczenie Thomasa przeradza się w obsesję. Premiera filmu w 2013 roku.

Prapremiera światowa sztuki miała miejsce na off-Broadwayu w Classic Stage Company w 2010 roku, a w 2011 roku pojawiła się na Broadwayu (Samuel J. Friedman Theatre, Lyceum Theatre).

Broadwayowska produkcja otrzymała dwie nominacje do nagrody Tony (dla najlepszej sztuki i dla najlepszej aktorki). Grająca rolę Wandy Nina Arianda otrzymała za tę rolę wiele nagród, między innymi dwukrotnie nagrodę Tony (2011 i 2012) oraz Theatre World Award.

Polski przekład oraz uzyskać licencję na prapremierę teatralną można uzyskać w Agencji ADiT.