powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Opole. W Teatrze Lalek casting dla tancerzy

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki przystępuje do realizacji sztuki "W 80 dni dookoła świata" w reżyserii Jerzego Bielunasa z muzyką Mateusza Pospieszalskiego i choreografią Maćka "Gleby" Florka.

Organizatorzy z udziałem Maćka Florka - tancerza i choreografa, zwycięzcy I polskiej edycji programu "You Can Dance - Po prostu tańcz!" - szukają najlepszych tancerzy różnych stylów tańca, charakteryzujących się wysoką sprawnością fizyczną, bardzo dobrą techniką i możliwościami przede wszystkim z zakresu tańca współczesnego i nowoczesnego, akrobatyki oraz innych. Dziś odbędzie się casting, w szczególności dla tańczących chłopaków. Początek o godz. 16 na dużej scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora przy ul. Kośnego.

Należy zaprezentować 45-sekundowy układ pokazujący możliwości taneczne, m.in. breakdance, akrobacje, taniec nowoczesny i taniec współczesny. Przygotowania do spektaklu rozpoczną się pod koniec stycznia i potrwają trzy miesiące. Premiera przewidziana jest na 13 kwietnia 2013 roku w opolskim amfiteatrze.