Kraków. Popremierowe ,,nocdzieńsen"

W dniach 14, 15 i 16 grudnia Kampania Teatralna Czysta ReForma prezentuje ludzką sprawę. W Krakowie w szkole tańca LOFToDANCE zostanie wystawiona sztuka ,,nocdzieńsen",

Teatr zawsze dotykał najdelikatniejszych emocji ludzkich, ale to czego dokonał Szymon Budzyk, reżyser spektaklu "nocdzieńsen", przekracza miano teatru psychologizującego. Reżyser wraz z aktorami eksperymentował z indywidualnością człowieka i postaci teatralnej w osobliwy sposób. Punktem wyjścia była obserwacja rzeczywistości i to z niej wyłoniło się osiem typów charakterystycznych, pod które rozmyślnie zostali obsadzeni aktorzy. Wśród nich byli profesjonaliści i amatorzy. Po etapie indywidualnych spotkań z aktorami, nadszedł czas całkowicie improwizowanej konfrontacji. Efekt tego emocjonalnego doświadczenia aktorskiego można poznać w dniach 14,15 i 16 grudnia o godzinie 20.00 w krakowskiej szkole tańca LOFToDance przy ulicy Fabrycznej 13.

Niezwykła przestrzeń dawnych fabryk Polmosu, ascetyczna scena z drewnianych palet ustawiona w minimalnej odległości od widowni oraz towarzyszący chór żeński to ukłon w stronę klasyki. Z kolei obnażenie współczesnego człowieka i eksperyment z jego wnętrzem to teatr współczesności, zagadkowy i zapraszający do wysiłku umysłowego poprzez odczuwanie bezpośrednie. Wszystkich gotowych na zderzenie z własnym ja i autorefleksją nad współczesnością zapraszamy na nowatorski, w pełni aktorski spektakl nocdzieńsen

Po każdym spektaklu odbędzie się briefing z twórcami spektaklu.

Cena biletu: 34 zł

W przedsprzedaży do 10 grudnia: 27 zł

Bilety można nabyć od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 21:30 w Szkole Tańca LOFToDANCE przy ul. Fabrycznej 13 w Krakowie lub poprzez wpłatę na konto:

Fundacja Sztuka Teatru

78 8811 0006 0000 0049 8197 0001

W tytule wpłaty proszę podać imię, nazwisko oraz datę spektaklu.

Dojazd tramwajami o numerach 1,14, 22 (z przystanku Fabryczna na Alei Pokoju) lub 4,5,9,10,15 (z przystanku przy ulicy Cystersów).

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego