powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Performerzy i tancerze na Długiej

Teatr w Oknie zaprasza 5, 7 i 8 grudnia na spektakl/performance Krzysztofa Leona Dziemaszkiewicza, na występ teatru improwizacji W Gorącej Wodzie Kompani oraz na spektakl Teatru LipZezRew "Kobieta z wydm".

05 grudnia "LEON LIVE ACT" - spektakl / performance, godz. 18:00, wstęp 5zł

LIVE ACT to bardzo osobista wypowiedź artysty. Transseksualne, transpłciowe wątki pojawiają się w twórczości Dziemaszkiewicza od dawna. Sednem pracy jest stawianie pytań, o to, co boskie, zwierzęce, o to, czym jest człowieczeństwo. Cielesność, nagość używana w jego spektaklach to objaw pełnej spontaniczności i naturalności. Ciało ludzkie, torf, miód, żywe motyle, wiatr to środki, które nabierają mocy przekazu w zderzeniu z autentyczna emocja i siłą duch emanującą z twórcy. "Najbardziej istotna jest otwartość, uważność i uczciwość wobec siebie samego." - mówi Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz.

***

07 grudnia "W gorącej wodzie kompani" - teatr improwizacji, godz. 18:00, wstęp 5zł

Występy teatru improwizacji W Gorącej Wodzie Kompani składają się z kilku elementów:

- widzowie dają pomysły na fabułę, postaci, miejsca zdarzeń,

- Kompani improwizują na podstawie powyższych sugestii, które rozbawiają widza do łez,

- w powietrzu unosi się głupkowatość.

Jeśli chcesz się przekonać, czy takie wydarzenie teatralne, w którym bez scenariusza i reżyserii aktorzy dają radę bawić widzów przez ponad godzinę, jest w ogóle możliwe, przyjdź i się przekonaj. Do tego badania zapraszamy każdego człowieka o inklinacjach naukowo-kulturowych, a także ludzi zupełnie bez inklinacji, żeby było różnorodnie.

***

08 grudnia "Kobieta z wydm" [na zdjęciu] - spektakl Teatru LipZezRew, godz. 18:00, wstęp 5zł

Koncepcja, choreografia, muzyka, wykonanie:

Danuta Markisz, / Bożena Zezula / Tomasz Lipski / Robert Połyń

Spektakl Teatru LipZezRew powstał z inspiracji dziełem Abe Kobo pod tym samym tytułem. Opowiada historię narodzin miłości, która na początku jawi się nam jako zniewolenie, by w końcu stać się dla nas sensem istnienia. To co kusi nas swym blaskiem często staje się tylko fałszywym odbiciem, a to co wydaje się udręką jest drogą ku szczęściu. Kobieta z wydm to obraz uczucia, które rodzi się w bólu, uczucia dojrzewającego, które potrzebuje czasu i zrozumienia. To uczucie jest walką, której finał jest z góry dla każdego wygrany.

---

Teatr w Oknie

Gdańsk, ul. Długa 50/51

05 grudnia "LEON LIVE ACT" - spektakl/performance, godz. 18:00, wstęp 5zł

07 grudnia "W gorącej wodzie kompani" - teatr improwizacji, godz. 18:00, wstęp 5zł

08 grudnia "Kobieta z wydm" - spektakl, godz. 18:00, wstęp 5zł