Warszawa. "Gensho No Uta" na Podskarbińskiej

30 listopada o godz. 190 w Centrum Promocji Kultury wystąpi Ken Mai, japoński tancerzem butoh, w spektaklu "Gensho No Uta".

«"Widząc księżyc skryty pod białymi nenufarami w rozkwicie, czerwonawy jak świeży szafran, kulisty i promienny jak wschodzące słońce. Widząc las zabarwiony melancholijną piosenką delikatnego deszczu i chwytający serca kwiatów o ślicznych oczach. Dawne złe uczynki zostały strząśnięte przez niemożliwą do zniesienia intensywność bólu, jaki przynosi rozdzielenie ciała i duszy. Nieskończoność mojej śpiewającej duszy i mojego ciała poruszającego się pomiędzy niebem a piekłem. Cała natura została zniszczona w jednej chwili, a ciało, które pozostało, składało się z trzech elementów tworzących materialny świat: ciała eterycznego, astralnego i samoświadomości (ego) - i sięga ono istoty najwyższej duszy."

Ken Mai jest japońskim tancerzem butoh, choreografem i nauczycielem, mieszkającym obecnie w Helsinkach w Finlandii. Studiował unikalny styl obu twórców butoh: Kazuo Ohno i Tatsumi Hijikaty, a także niemiecki taniec ekspresyjonistyczny, który miał znaczacy wpływ na butoh. Styl tańca i nauczania Ken Mai jest kombinacją butoh i elementów aktorstwa, gimnastyki, sztuk walki, śpiewu, jogi i medytacji Zen. Ken Mai prowadzi warsztaty, występuje, reżyseruje współpracując z uznanymi muzykami, rzeźbiarzami, malarzami, artystami sztuk wizualnych w całej Europie, Rosji, Meksyku, Himalajach i Japonii. http://www.kenmaibutoh.com

Pobyt artysty w Polsce odbywa się na zaproszenie Sylwii Hanff/Teatr Limen we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga Południe w Warszawie.

Cena warsztatu: 350 zł do 15 listopada, po 15 listopada cena 380 zł

Zapisy i informacje: Sylwia Hanff limenbutoh@wp.pl, tel. 607 640 208

STRONA WYDARZENIA www.butoh.8log.pl

***

Centrum Promocji Kultury

ul. Podskarbińska 2 pokaz spektaklu

Bilety w cenie 20 zł dostępne w CPK od 26 listopada 2012»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego