Problem z własnością budynku Teatru im. Żeromskiego w Kielcach

07-11-2008
04-01-2010
Kielce. Coraz więcej udziałów teatru
Kolejne udziały w budynku przy ul. Sienkiewicza przekazał dla Teatru im. Stefana Żeromskiego [na zdjęciu] samorząd województwa. To zaledwie 0,8 proc, ale - jak twierdzą urzędnicy - bardzo ważnych procent.
10-08-2009
Kielce. Teatr nie mógł żądać nacjonalizacji
Interes prawny musi wynikać z aktualnej sytuacji, a nie z przyszłych hipotetycznych zdarzeń. Takie zdarzenia stwarzają tylko interes faktyczny, który nie daje uprawnień strony w postępowaniu administracyjnym - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny, oddalając skargę kasacyjną Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
26-02-2009
Kielce. Samorząd spłaci współwłaścicieli Teatru Żeromskiego?
O zagmatwanej sytuacji własnościowej w kieleckim Teatrze im. Stefana Żeromskiego pisaliśmy wielokrotnie. Nieruchomość [na zdjęciu] ma kilku właścicieli. Najwięcej - 63,58 procent należy do skarbu państwa, drudzy są Barbara i Edward Michalscy, którzy skupili ponad 20 procent i którzy w pomieszczeniach od ul. Sienkiewicza prowadzą sklep.
07-11-2008
Kielce. Los Teatru Żeromskiego wciąż niepewny
Współwłaściciele budynku, w którym mieści się kielecki teatr Żeromskiego [na zdjęciu] walczący o zwrot utraconych korzyści, zażądali na środowej [5 listopada] rozprawie opinii kolejnego biegłego. Ta przedstawiona w sądzie ich nie zadowoliła.
06-11-2008
Kielce. Władze województwa kupują udziały w teatrze
Skarb Państwa będzie właścicielem już 66 proc. kamienicy, w której mieści się Teatr im. Żeromskiego w Kielcach [na zdjęciach]. To dlatego, że za ponad 200 tys. zł zarząd województwa wykupi niewielką część udziałów od spadkobierców budynku.
07-01-2008
Kielce. Targi wokół budynku Teatru Żeromskiego
Prywatni współwłaściciele są gotowi oddać swoje udziały w budynku teatru Żeromskiego [na zdjęciu] w zamian za kamienicę naprzeciw teatru. A ta należy do miasta. Prezydent Kielc mówi, że nie ma na to szans, ale miasto chętnie odkupi ich udziały.
24-05-2007
Chmury nad sceną
Urząd Marszałkowski chciał, by gmach kieleckiego teatru przy ulicy Sienkiewicza przejął skarb państwa. Wojewoda świętokrzyski uznał, że nie ma takiej możliwości. Budynek należy do kilku właścicieli, najwięcej, bo około 60 procent ma w nim województwo, 27 procent małżeństwo Barbary i Edwarda Michalskich, pozostała piątka ma ułamki całości - o nieuregulowanej sytuacji prawnej Teatru im. Żeromskiego pisze Lidia Cichocka w Echu Dnia.
27-02-2007
Kielce. Znacjonalizują budynek Żeromskiego?
Czy przepisy z 1953 roku pozwolą znacjonalizować budynek Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach [na zdjęciu]?
15-02-2007
Kielce. Przedsiębiorca skuteczniejszy od urzędników
Kamienica, w której mieści się kielecki Teatr im. Żeromskiego [na zdjęciu], już w ponad jednej czwartej należy do prywatnego właściciela. A to blokuje inwestycje w budynku.
07-02-2007
Kielce. Adwokaci na pomoc Teatrowi Żeromskiego
Czy rozstrzygnięciem niejasności związanych z własnością budynku, w którym mieści się Teatr im. Stefana Żeromskiego [na zdjęciu] zajmie się kancelaria adwokacka i to taka z najwyższej półki? Tego chcą radni wojewódzcy.
05-01-2007
Kielce. Stan własności Teatru Żeromskiego wciąż nieuregulowany
Sprawa nieuregulowanego stanu własności budynku kieleckiego teatru [na zdjęciu] ciągnie się od lat. Czy wojewódzki samorząd rozwiąże ten problem?