Gdańsk. Graj± m³ode teatry

Teatr Znak zaprasza na spektakle grane w ramach projektu Scena M³odego Teatru.

Już dziś, 19.11, o godz. 21 w podziemiach GCH Manhattan pokażemy spektakl "Dziady" (na zdjęciu). Spektakl w konwencji teatru ruchu "Matkę Joannę od Aniołów" wystawimy gościnnie w ACK Alternator 20.11, a na znakowej scenie w sobotę 24.11.

***

Kiedy gramy:

19.11, godz. 21 "Dziady" (poziom -3 GCH Manhattan) - stęp wolny

20.11, godz. 19 "Matka Joanna od Aniołów" (ACK Alternator) - wstęp: 5 i 10 zł

25.11, godz. 18 "Matka Joanna od Aniołów" (Scena Teatru ZNAK) - wstęp wolny

***

Opisy spektakli:

*"Dziady" wg Adama Mickiewicza, reż. Janusz Gawrysiak

Sezon na "Dziady" uważamy za oficjalnie rozpoczęty! A "Dziady" to spektakl bezapelacyjnie wyjątkowy. W wersji Teatru Znak wprowadza widza w nietypowy stan.

Nad obrzędową częścią "Dziadów" Janusz Gawrysiak pracował już w 2004 roku (z pokazami premierowymi we Lwowie). Powrót do pracy nad spektaklem podkreśla dążenie reżysera do nowych odczytań i odkrywania nowatorskich sposobów inscenizacji tego klasycznego tekstu, ale także laboratoryjny tryb pracy nad rozpracowywaniem rytuału guseł ludowych.

Ten sezon grania "Dziadów" zaczynamy od zaaranżowania nietypowej scenerii. Scena zostanie umiejscowiona w podziemiach GCH Manhattan (poziom -3). Pomieszczenie będzie nieoświetlone, co doda spektaklowi jeszcze więcej tajemniczości i klimatu.

**

"Matka Joanna od Aniołów" choreografia: Dorota Jułkowska

Serdecznie zapraszamy na spektakl inspirowany utworem Jarosława Iwaszkiewicza "Matka Joanna od Aniołów". Spektakl "Matka Joanna od Aniołów" zrealizowany został w konwencji teatru ruchu. Na scenie widzimy połączenie eksperymentów ruchowych, tańca, improwizacji, plastyki, muzyki i gry świateł, które tworzą trochę surrealistyczną opowieść o chorobie głównej bohaterki i relacjach damsko-męskich.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego