Łódzki Teatr Pinokio czeka na dyrektora

06-10-2008
26-09-2009
Pinokio ma być marką
- Chciałbym, żeby Pinokio był marką, z którą będzie się identyfikowała publiczność w każdym wieku. Marzę o teatrze żywym, emanującym energią. Teatr lalek niesłusznie kojarzy się z czymś infantylnym. Ja go obieram jako teatr artystyczny: plastyczny, wysmakowany estetycznie - mówi Konrad Dworakowski, nowy dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi.
10-03-2009
Łódż. Dyrektor Pinokia na 1,5 roku
Konrad Dworakowski podpisał kontrakt na stanowisko dyrektora na razie do końca przyszłego sezonu.
10-03-2009
Nowy team Pinokia
Na razie nowy dyrektor nie chciał mówić o premierach. Prowadzi rozmowy z reżyserami, zdradził, że chciałby współpracować z Piotrem Cieplakiem i Agatą Biziuk. Sam natomiast wystawi bajkę o Pinokiu, którą teatr z taką nazwą obowiązkowo powinien mieć w repertuarze - plany nowego dyrektora łódzkiego Teatru Pinokio KONRADA DWORAKOWSKIEGO.
05-03-2009
Łodź. Bożenna Krasnodębska zastępcą dyrektora Pinokia?
Bożenna Krasnodębska nie jest już dyrektorką wydziału kultury Urzędu Miasta Łodzi.
04-03-2009
Pinokio z dobrym smakiem
- Teatr Pinokio w tym momencie nie może sobie pozwolić na szaleństwa ze spektaklami dla dorosłych. Naszą widownią są dzieci i przede wszystkim do nich nasza oferta będzie adresowana - mówi KONRAD DWORAKOWSKI, nowy dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi.
02-03-2009
Łódź. Konrad Dworakowski dyrektorem Pinokia
17-02-2009
Łódź. Czterech kandydatów na dyrektora Pinokia
Być może do końca lutego poznamy odpowiedź na to pytanie. Po raz drugi zebrała się komisja konkursowa, która przesłuchała czterech kandydatów.
27-01-2009
Łódź. Konkurs pod konkretnego dyrektora?
Teatr Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi od lata ubiegłego roku czeka na nowego dyrektora. Prezydent miasta już po raz drugi rozpisał konkurs na objęcie tego stanowiska. Tymczasem w środowisku teatralnym pojawiają się głosy, że druga edycja konkursu została ułożona pod konkretnego kandydata.
02-01-2009
Łódź. Znowu konkurs na dyrektora Pinokia
Prezydent Łodzi po raz drugi ogłosił konkurs na dyrektora Teatru Lalki i Aktora Pinokio.
07-10-2008
Łódź. Aktorzy Pinokia zaproponują dziś dyrektora
Rada pracownicza łódzkiego Teatru Lalki i Aktora "Pinokio" dziś będzie rozmawiać z dyrektor wydziału kultury Urzędu Miasta Łodzi. Aktorzy chcą zaproponować swojego kandydata na dyrektora, ale nawet wśród nich nie ma zgody co do tego, kto powinien nim być.
06-10-2008
Teatr potrzebuje ludzi z pasją
- Nie znam dokładnie warunków konkursu i wymagań władz miasta. Wydaje mi się jednak, że o to stanowisko ubiegały się osoby kompetentne, dobrze rokujące. Może warto byłoby zaryzykować i dać do prowadzenia teatr młodemu artyście. Przecież co roku wydziały lalkarskie opuszczają ludzie szukający spełnienia w zawodzie - o czekaniu na dyrektora Teatru Pinokio w Łodzi mówi Joanna Rogacka, kierownik artystyczny Teatru Lalka w Warszawie, w rozmowie z Krzysztofem Kowalewiczem z Gazety Wyborczej - Łódź.
07-08-2008
Łódź. Teatr Pinokio wciąż bez dyrektora
Wakacje to najgorszy czas na zmiany. Szczególnie widoczne jest to w instytucjach kultury, które w sezonie pracują jak przedsiębiorstwa pracy ciągłej w świątek, piątek i niedzielę, w miesiącach letnich korzystając z dodatkowych wolnych dni, jakie nagromadziły się w okresie wytężonej pracy. W teatrze Pinokio na urlop idzie dziś jego dyrektor Waldemar Wilhelm, który z urlopu już nie wraca - w kwietniu złożył rezygnację. Od tamtej pory Urząd Miasta Łodzi poszukuje chętnego do objęcia teatru, ale bezskutecznie.
24-07-2008
Łódź. Pinokio czeka na dyrektora
Łódzki Teatr Lalki i Aktora czeka na nowego dyrektora naczelnego i artystycznego. Komisja konkursowa nie wybrała nikogo z kandydatów. - To uciążliwe zajęcie - przyznaje odchodzący szef Waldemar Wilhelm.
04-06-2008
Łódź. Konkurs na dyrektora Pinokia
W kwietniu dotychczasowy szef Waldemara Wilhelma złożył rezygnację ze stanowiska. Kierował Pinokiem przez 15 lat. Teraz przechodzi na emeryturę.
04-04-2008
Łódź. Konkurs na dyrektora Teatru Pinokio
Waldemar Wilhelm [na zdęciu], dyrektor Teatr Lalki i Aktora Pinokio, przechodzi na emeryturę.
03-04-2008
Łódź. Dyrektor Waldemar Wilhelm rezygnuje
Waldemar Wilhelm [na zdjęciu], dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalki i Aktora Pinokio złożył rezygnację z pełnionej funkcji w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Łodzi.