Teatr w dawnym kinie Ochota

29-09-2008
12-01-2010
Warszawa. Otwarcie Och-Teatru w sobotę
Spektaklem "Wassa Żeleznowa" Maksyma Gorkiego zainauguruje w sobotę działalność Och-Teatr, stworzony przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Placówka będzie działała w budynku kina Ochota przy ul. Grójeckiej 65 w Warszawie.
15-10-2009
Warszawa. Otwarcie Och-Teatru w styczniu
Na pierwszy spektakl na nowej scenie Krystyny Jandy trzeba poczekać do przyszłego roku. Wbrew zapowiedziom Och-Teatr nie ruszy w październiku. Powstający w dawnym kinie Ochota teatr to nowa inicjatywa Fundacji Krystyny Jandy na rzecz Kultury.
03-09-2009
Warszawa. Bończak kontra Janda
Czy aktorka ograbiła kolegę z pomysłu? On twierdzi, że tak. Krystyna Janda zarzeka się, że była nieświadoma tego, że przeszkodziła Jerzemu Bończakowi w jego planach.
30-07-2009
Warszawa. Och-Teatr Jandy i Seweryn
Och-Teatr, tak nazywać się będzie nowa scena Fundacji Krystyny Jandy w dawnym Kinie Ochota [na zdjęciu]. Wizerunkiem tego miejsca i jego programem artystycznym zajmie się Maria Seweryn.
29-07-2009
Ochota dla Jandy?
Witold Orzechowski, reżyser i producent telewizyjny, oraz aktor Jerzy Bończak zgłosili chęć przejęcia kina Ochota. Pewniejszym partnerem wydaje się Krystyna Janda, która jednak najpierw musi podjąć decyzję, by w Ochocie osiąść. Byłaby wtedy szansa na wykorzystanie pustej od 2001 r., socrealistycznej bryły - o zagospodarowaniu kina Ochota pisze Jolanta Gajda-Zadworna w Rzeczpospolitej.
29-07-2009
Warszawa. Janda przejmuje kino Ochota
Krystyna Janda stworzy nową scenę teatru Polonia w dawnym kinie Ochota. Reżyser Witold Orzechowski oraz aktor Jerzy Bończak czują się oszukani. To oni od ponad roku zabiegali o stworzenie kinoteatru w budynku przy ul. Grójeckiej.
29-07-2009
Warszawa. Och-Teatr Jandy od października w kinie Ochota
Stworzony przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury Och-Teatr rozpocznie w październiku działalność w budynku kina Ochota przy ul. Grójeckiej w Warszawie - ogłosiła aktorka na środowej konferencji prasowej w stolicy.
28-07-2009
Warszawa. Jutro decyzja Jandy ws. kina "Ochota"
W środę właścicielka Polonii zdecyduje, czy przejmie kolejne warszawskie kino [na zdjęciu]. Ochota pod jej rządami zmieniłaby nazwę i charakter, ale nie właściciela. Jest nim MAX-FILM.
29-06-2009
Sztuka ważniejsza niż zyski
Teatr prywatny nie jest inwestycją, dzięki której inwestor trafi na listę najbogatszych Polaków. Ale daje satysfakcję z kontaktu ze sztuką i bohemą artystyczną - pisze Tomasz Gromadka w Rzeczpospolitej.
03-03-2009
Warszawa. Kino Ochota jest zabytkiem, będzie teatrem
Budynek kina Ochota przy Grójeckiej 65 otrzymał status zabytku. Domagali się tego artyści. W ten sposób uchronili obiekt przed zakusami deweloperów i marszałka Adama Struzika, który zamierzał go zburzyć i zbudować na jego miejscu własną siedzibę.
06-10-2008
Warszawa. Kinoteatr dla mas zamiast kina Ochota
Zamknięte dziś kino Ochota przy Grójeckiej może odżyć. Artyści Witold Orzechowski i Jerzy Bończak chcą tam stworzyć rozrywkowy kinoteatr Joker.
29-09-2008
Warszawa. Powstanie kinoteatr w dawnym kinie Ochota?
Jerzy Bończak, aktor i reżyser, oraz Witold Orzechowski, producent filmowy i telewizyjny, chcą stworzyć kinoteatr w dawnym kinie Ochota [na zdjęciu] przy Grójeckiej.