powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Pokaz filmu "I Want (NO) Reality" w CSW

3 października o godzinie 18.00 w Kino.LAB (CSW / Zamek Ujazdowski) odbędzie się specjalny pokaz filmu Any Brzezińskiej "I Want (NO) Reality. Needcompany on Life and Art".

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu: Aną Brzezińską, reżyserem i Katarzyną Siniarską, producentką.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.kinolab.art.pl/info.php?id=521

Ana Brzezińska - reżyser i twórca prac wideo. Wiceprezes Zarządu HOBO Art Foundation. Ukończyła reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Studiowała w Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych w Warszawie oraz w Akademii "Artes Liberales". Podczas studiów asystowała przy przedstawieniach m.in. Krystiana Lupy i Pawła Miśkiewicza. Pracowała jako producent teatralny i tłumacz, publikowała też w "Didaskaliach", "Kulturze Liberalnej" i "Dwutygodniku". Od kilku lat związana zawodowo z telewizją TVN. Po szkole debiutowała przedstawieniem "We are oh so Lucky" (2009), zrealizowanym we współpracy z grupą Harakiri Farmers. Realizowała prace wideo na zlecenie CSW Zamek Ujazdowski, Needcompany, TR Warszawa, Nowego Teatru w Warszawie i Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana. W 2012 roku w ramach Planete+ DOC Film Festival odbyła się premiera jej debiutu filmowego "I Want (NO) Reality. Needcompany on Life and Art" (prod. Yeti Films, Needcompany).

Katarzyna Siniarska - producent, szef developmentu, script doctor. Absolwentka ISNS i Japonistyki UW, Programu dla Producentów w Szkole Wajdy, warsztatów Profession Script Doctor, prowadzonych przez światowej klasy script-doctorów. Zadebiutowała w duecie producenckim z Danutą Gęgotek filmem dokumentalnym w reż. Any Brzezińskiej "I Want (NO) Reality. Needcompany on Life and Art" (premiera: Planete+ DOC Film Festival 2012; jedyny polski film w konkursie DocArt). Pracując w firmie Yeti Films rozwijała projekty fabularne, w tym horror "Umschlagplatz" (scen. Ł. M. Maciejewski), "Waszyński" (2010-2012; Grand Prix Hartley-Merill Contest 2010), oraz projekt pełnometrażowego horroru we współpracy ze znanym pisarzem Łukaszem Orbitowskim. W 2012 razem z Danutą Gęgotek założyły firmę CoLab Pictures, która skupia się na produkcji własnych projektów animowanych i dokumentalnych oraz współpracy z firmami producenckimi w zakresie prowadzenia developmentu i story-editingu projektów pełnometrażowych.

"I WANT (NO) REALITY. Needcompany on Life and Art"

Polska/Belgia, 2012, 52 min.

I WANT (NO) REALITY to osobista i zmysłowa opowieść o potrzebie tworzenia, o tym dlaczego warto zajmować się sztuką i ile trzeba zapłacić za to, żeby mieć dobre życie. Film jest żywiołowym zapisem trwającego pięć lat spotkania reżysera z artystami, którzy postawili w życiu na bezkompromisową postawę twórczą.

Bohaterem debiutu filmowego Any Brzezińskiej jest międzynarodowa grupa teatralna Needcompany - jeden z najpopularniejszych zespołów awangardowych, który raz na zawsze zmienił oblicze europejskiego teatru i tańca. Jego założycielem i dyrektorem artystycznym jest belgijski reżyser i artysta wizualny, Jan Lauwers. Prowadzony przez niego interdyscyplinarny zespół od 25 lat opowiada przejmujące i pełne pasji historie o ludziach, rewolucjonizując standardy obowiązujące w sztuce współczesnej. Twórcy filmu pokazują, że za sukcesem Needcompany kryje się za nim coś więcej niż artystyczna sprawność.

"I Want (No) Reality" to radykalna opowieść o tym, że bez miłości i odwagi przełamywania schematów, które narzuca rzeczywistość wszystko, co robimy pozostaje bezowocne.

Scenariusz i reżyseria / Written and Directed by Ana Brzezińska

Zdjęcia / Cinematography by Piotr Tokarski, Karol Jurga

Montaż / Edit: Agnieszka Glińska P.S.M.

Dźwięk / Sound: Dreamsound Studio

Post: Orka Film

Producenci / Producers: Danuta Gęgotek, Katarzyna Siniarska

Produkcja / Production: Yeti Films

Koproducent / Co-producer: Needcompany (Jan Lauwers, Christel Simons)

Film zrealizowany dzięki wsparciu / With the support of Polish Film Institute, General Director - Agnieszka Odorowicz

Partnerzy / With participation of National Centre of Culture (NCK), Galeria Kordegarda, HOBO Art Foundation, ORKA Post-production Studio, National Audiovisual Institute (NInA) and the Institute of Music and Dance (IMiT), Canal + Polska

Promocję filmu wspiera Krakowska Fundacja Filmowa (Polish Docs) / The movie's international promotion is supported by Cracow Film Commission (Polish Docs)

Występują / With: Jan Lauwers, Grace Ellen Barkey, Anneke Bonnema, Hans Petter Dahl, Viviane De Muynck, Misha Downey, Julien Faure, Yumiko Funaya, Benoît Gob, Maarten Seghers, Inge Van Bruystegem, Sung-Im Her, Eléonore Valre, Lot Lemm

Like us on facebook: www.facebook.com/IWANTNOREALITY

Watch the official teaser: http://youtu.be/qA-WAJOqzog?hd=1