powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. "Shrek" i Dziedzic wyróżnieni

Musical "Shrek" Teatru Muzycznego w Gdyni znalazł się wśród najlepszych przedstawień w ankiecie pisma "Teatr", podsumowującej sezon 2011/2012, zaś Łukasza Dziedzica, grającego Lorda Farquaada, wyróżnił w swym "XX Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" Jacek Sieradzki.

Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2011/2012

Najlepsze przedstawienie teatru muzycznego

Janusz Majcherek: Shrek w reż. Macieja Korwina w T. Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

O spektaklu

Inteligentny humor, błyskotliwe, niekiedy pikantne tłumaczenie Bartosza Wierzbięty, plejada bajkowych postaci, nawiązania do kultury popularnej.

Shrek wiedzie beztroski żywot starego kawalera. Jest zadowolony ze swojego życia do momentu, gdy na jego bagnie pojawiają się postacie z bajek. Za całym zamieszaniem stoi Lord Farquaad, który ma dla Shreka zadanie. Wraz z irytującym i gadającym Osłem ma uwolnić piękną Księżniczkę z rąk straszliwego Smoka

***

BRAWA DLA LORDA FARQUAADA

Łukasz Dziedzic znalazł się w XX "Subiektywnym spisie aktorów teatralnych" Jacka Sieradzkiego. Wielkie brawa dla Lorda Farquaada! (na zdjęciu)

W uzasadnieniu czytamy:

Wszystkim, którzy obejrzawszy Javerta w warszawskich "Les Misérables" z Romy mówili: głosisko jak dzwon, ale aktorstwo z drewna, wypada podpowiedzieć wyprawę do Muzycznego w Gdyni, by w "Shreku", musicalowej przeróbce kreskówki, zobaczyli go jako Lorda Farquaada. Z clownowsko wymalowanymi policzkami, zredukowany do karlej wysokości, podskakuje, uwodzi, konno jeździ, wygłupia się na potęgę, a poważny baryton w niepoważnej posturze staje się elementem groteski, nie tracąc barwy ani powabu. Przełamać dobrej klasy komikowaniem nadmiar pustej powagi - iluż panom i paniom polskiej sceny chciałoby się tę kurację zaaplikować natychmiast.