powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Operowa "Jaś i Małgosia"

Na operową wersję znanej baśni zapraszają soliści, balet i orkiestra Opery Nova w sobotę i niedzielę (15 i 16 IX) o godz. 17.00.

Baba Jaga o szacownym imieniu Jadwiga? Owszem.

Mieszka w scenicznym lesie, pełnym muzyki i tajemnic. Rządzi żywiołami wody, powietrza , ognia i czeka cierpliwie, aż do piernikowej chatki zapukają zagubieni Jaś i Małgosia.

Rodzeństwo podczas wędrówki przez las uczy się pokonywać swoje lęki, opiekować się sobą a w szczęśliwym zakończeniu, całe i zdrowe ,odnajduje rodziców.

Partytura wymaga od muzyków wielkiej muzycznej wrażliwości i technicznej biegłości, dzieło Engelberta Humperdincka znajdzie więc uznanie u melomanów w różnym wieku.

Dorosłym wykonawcom towarzyszą dzieci, których trzydzieścioro bierze udział w tym przedstawieniu : z Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży (jako dzieci zaklęte w pierniki) oraz Studia Baletowego przy Operze Nova (jako małe elfy).

Role tytułowe zaśpiewają: Darina Gapicz / Dorota Sobczak (jako Jaś), Małgorzata Grela ( jako Małgosia) Katarzyna Nowak-Stańczyk /Halina Fulara-Duda ( jako Baba Jaga).

Za pulpitem dyrygenckim stanie Jerzy Wołosiuk.