Kraków. "Jezioro łabędzie" w trójwymiarze w kinie Kijów

W nowej produkcji, zastąpiono tradycyjne żeńskie wykonanie pełnym energii zespołem męskim. Wszystko zostało nakręcone w technologii 3D w Sadler Wells w Londynie w 2011 roku.

«W 1995 roku reżyser Matthew Bourne zapowiedział w Londynie, że "odwrócił do góry nogami tradycję baletu". Efekt jego pracy zdążył już podzielić miłośników teatru muzycznego. Do dziś zdania są podzielone pomiędzy entuzjastów nowej odsłony Jeziora Łabędziego a zapiekłych przeciwników, zarzucających Bourne'owi "profanację" klasycznego baletu. Najlepiej przyjść i przekonać się samemu.

W nowej produkcji, zastąpiono tradycyjne żeńskie wykonanie pełnym energii zespołem męskim. Wszystko zostało nakręcone w technologii 3D w Sadler Wells w Londynie w 2011 roku. Gwiazdorska obsada to: wspaniały Richard Winsor jako Swan, Dominic North jako Książę i Nina Goldman jako Królowa. Zapierający dech w piersiach w dramaturgii i intensywności obraz w 3D tworzy iluzję przestrzeni wokół tancerzy, przenosząc widza na scenę, przekazując realizm klasycznej opowieści.Ta specjalna interpretacja Jeziora łabędziego zawiera teatralną fabułę i klasyczny balet, co powinno zaspokoić miłośników tańca, jak i fanów kina i teatru.

Obsada: Richard Winsor, Dominic North, Nina Goldman, Madelaine Brennan, Steve Kirkham, Joseph Vaughan

Kompozytor: Piotr Czajkowski

Choreograf: Matthew Bourne'a

Czas trwania 120 minut

Kijów.Centrum

26 sierpnia o godzinie 17:00

Rezerwacje: 12 433 00 33»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego