powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. "Pan Satie" Teatru Atofri jedzie do Japonii

Teatr Atofri rozpoczyna tournée po Japonii. Beata Bąblińska i Monika Kabacińska zagrają 13 spektakli w 4 miastach, a ukoronowaniem wyjazdu będzie udział w międzynarodowym festiwalu teatralnym Kijimuna Festa 2012 na Okinawie.

Przedstawienie "Pan Satie" (na zdjęciu), to spektakl dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, realizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej.

Niezależna grupa teatralna Atofri powstała w 2008 roku w ramach Poznańskiej Fundacji Artystycznej. Swój repertuar kieruje do najmłodszych widzów w wieku od 1 do 5 lat. Ideą teatru Atofri jest opowiadanie o otaczającym świecie w sposób prosty i poetycki. Uwrażliwienie dzieci na ruch, kolor, formę, dźwięk, rozbudzanie wyobraźni przez dostarczanie zmysłom wyjątkowych wrażeń.

Spektakl otrzymał nagrody:

- Super Bebe dla najlepszego spektaklu dla najmłodszych na 100, 1.000, 1.000.000 Stories International Theatre Festival for Children w Bukareszcie

- GRAND PRIX "Złocisty" oraz "Słonecznika" za realizację spektaklu dla Beaty Bąblińskiej, Elżbiety Cios, Moniki Kabacińskiej, Elizy Gmerek, Bogdana Żyłkowskiego na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2011 w Warszawie.

"Pan Satie"

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska

Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski

Scenografia i kostiumy: Elżbieta Cios

Muzyka: Erik Satie

Występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska

***

Plan podróży:

Fukuoka

16 lipca - dwa przedstawienia

Tokyo

19, 20 i 22 lipca - jedno przedstawienie

21 lipca: dwa przedstawienia

Shizuoka

27, 28 i 29 lipca - jedno przedstawienie

Okinawa (Kijimuna Festa)

2, 3 i 4 sierpnia - jedno przedstawienie

(za: e-gazeta polska w Japonii, www.polonia.jp)