powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. Scena Letnia w weekend

Trwają letnie prezentacje spektakli na plenerowej scenie Teatru Im. Osterwy. Od piątku do niedzieli trzy spektakle. Wystąpią m.in. Agnieszka Mandat, Iwona Konieczkowska i Piotr Cyrwus.

13 lipca, piątek godz.12.00

"BAJKA O RYBAKU l ZŁOTEJ RYBCE" Teatr Psikus z Łodzi

Bajka należąca do światowej klasyki, opowiedziana na nowo, lecz z zachowaniem poetyki Aleksandra Puszkina, którą wspaniale oddał w swym tłumaczeniu Julian Tuwim. Przedstawienie prezentują aktorzy w kostiumach wzorowanych na strojach rosyjskich chłopów z okresu caratu. Wykonawcy animują plastyczne, wyraziste lalki rybaka i jego żony. On niezmiennie w zgrzebnych portkach i koszuli. Ona natomiast, w miarę rosnących wymagań, coraz bardziej strojna. Całości towarzyszy oryginalna, ludowa, nastrojowa muzyka rosyjska, efekty akustyczne w postaci szumu morza, pokrzykiwania mew, czy burzy, a także grane przez wykonawcę na guzikowej harmoszce czastuszki i przyśpiewki.

14 lipca, sobota godz. 20.30 "PO SCHODACH"

występuje: Agnieszka Mandat

Bohaterką jest kobieta - rozwódka z dorosłym synem i córką, z którymi ma marny kontakt, zawodowo spełniona -jest wziętym lekarzem, ale jest samotna i wiedzie nieciekawą egzystencję. Pewnego dnia wydarza się coś, co skłania bohaterkę do pewnego rodzaju wiwisekcji, podsumowania i zdystansowania się do całego -jak się okazało - życia. Bez szans na zmianę, naprawienie czegokolwiek, sprostowanie czy zrobienie planów na przyszłość. Analiza życiowych "winien" i "ma" przeprowadzona jest w formie dowcipnego, nieco autoironicznego monologu.

15 lipca, niedziela godz. 20.30 "ŁAWECZKA"

Aleksander Gelman

reżyseria: Piotr Cyrwus

występują: Iwona Konieczkowska i Piotr Cyrwus

"Ławeczka" to sztuka kameralna, wręcz intymna. Jej bohaterowie to przeciętni, już nie pierwszej młodości ludzie, którym życie raczej się nie ułożyło. Ich spotkanie w parku jest przypadkowe, lecz zarówno jedno, jak i drugie przyszło tu w tym samym celu - znalezienia partnera do erotycznej przygody, która ubarwiłaby ich szarą egzystencję, pozwoliła, choć na chwilę zapomnieć o samotności. "Parkowy romans" Jej i Jego to nie tylko poruszająca, tragikomiczna opowieść o poszukiwaniu miłości ale również wielka metafora wzajemnych związków między kobietą i mężczyzną.