Kraków. Letnie Warsztaty Teatru Łaźnia Nowa

Koniec z wakacyjnym sezonem ogórkowym! Przez dwa miesiące Teatr Łaźnia Nowa będzie trząsł podwórkami i blokowiskami na Nowej Hucie. Wychodzimy ze standardowej przestrzeni teatralnej i przenosimy się wprost do otaczających nasz terenów, jakimi są sąsiadujące z teatrem osiedla.

"Wakacje z łaźniowcami'

Zaplanowaliśmy szereg letnich warsztatów, prowadzonych przez muzyków, aktorów, plastyków, reżyserów, artystów sztuk wizualnych a także nowohucian!

Każdy znajdzie zajęcie dla siebie. Będziemy nagrywać dźwięki miasta, budować syntezatory, majsterkować, recyklingować i budować i dyskutować.

Chcemy poznać Wasze historie, przygodny, pasje i talenty. Chcemy rozbudzić nowy strumień komunikacji, gdzie przede wszystkim rozmowa jest głównym powodem do wspólnego działania.

Nasze spotkania będą przybliżać nas do tułaczy- odkrywców. Będziemy członkami wędrownego obozu poszukiwaczy przygód.

Nie siedź w domu! Usiądźmy wspólnie na kocu na skwerze, porozmawiajmy i wykreujmy nową, sąsiedzką rzeczywistość.

Poznaj Hutę widzianą oczami swoich sąsiadów, mieszkańców czy też "przyjezdnych".

Poczuj wakacyjną moc!

***

Nasze wakacyjne warsztaty to:

Łowcy dźwięków

Uczestnicy będą zapisywać dźwięki Nowej Huty na nośnikach audio, a następnie wykonają z nich utwory w poetyce muzyki szumów. Warsztaty zakończą się koncertem plenerowym w parku Teatru Łaźnia Nowa.

Majsterkowanie 2.0. zbuduj sobie syntezator

Przez kilka dni uczestnicy będą budować własne instrumenty elektroniczne. Na zakończenie odbędzie się plenerowy koncert Orkiestry Syntezatorowej w parku Teatru Łaźnia Nowa.

*

Majsterkowanie 2.0. hackujemy zabawki elektroniczne

Wytyczamy nowe granice gry na instrumencie! Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zamienić starą zabawkę, niepotrzebne radio, nie działającego walkmana w nowy elektroniczny instrument muzyczny oraz przećwiczą zdobytą wiedzę w praktyce.

*

Recycling

Zrecyclingujmy się! Rzeczy niepotrzebne uczestnicy warsztatu przerobią na nowe, dziwne i ciekawe. Prowadząca warsztat nauczy ich, jak zrobić aparat fotograficzny z tektury czy zwierzątka z płytek CD.

*

Coś z niczego- warsztaty szydełkowania oraz przerabiania ubranek dziecięcych. Spotkanie towarzyskie jak przy "darciu pierza".

Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zrobić zabawkę dla swojego dziecka, jak przerobić zniszczone i za małe ubranko, jak wykonać dla siebie oryginalna torebkę.

Spotkanie będzie miało charakter towarzysko-twórczy, jak przy "darciu pierza". Czas umilą uczestnikom ciasteczka i herbata.

Warsztaty dla sąsiadów

Mieszkańcy Nowej Huty i animowanie wspólnych działań, rozwijających sąsiedzką atmosferę na osiedlach.

*

Moja Pasja- PechaKucha

Na warsztacie w konwencji pechakucha uczestnicy opowiedzą o swoich niezwykłych pasjach i zaprezentują je pozostałym osobom.

*

Symfonia domofonowa

Jednego blok, kilkudziesięciu mieszkańców, jedna symfonia. Zagramy wielki koncert na domofony, który zaprezentujemy szerszej publiczności.

*

Teatr rekonstrukcji- dziwne i niesamowite

Warsztaty teatralne oparte na historiach uczestników, których spotkało coś dziwnego i baśniowego. Wyruszamy w poszukiwaniu opowieści o niecodziennych przygodach. Na tyle innych i bajkowych, że aż koniecznych do zaprezentowania na scenie.

Teatr rekonstrukcji- pokaz mody 'z szafy mojej babci'

Garsonka, sukienka, kombinezon, a może frak? Każdy ciuch ma swoją unikatową historię. Pokaz mody,powiązany z prezentacją tych osobliwych opowieści przeniesie Nas do sentymentalnego świata wspomnień.

*

Motylarnia

Dzieci projektują Motylarnię, która w przyszłości ma stanąć w parku przy Teatrze, a później budujemy jej ekologiczną makietę, wykorzystując same naturalne surowce, takie jak słoma, glina czy ziemia.

***

UCZESTNICTWO WE WSZYSTKICH WARSZTATACH JEST DARMOWE!

Zabierz ze sobą tylko dobry humor, entuzjazm i pozytywne myślenie.

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego