Gdynia. "Tango Piazzola" na Scenie Letniej w Orłowie

Piasek plaży, szum morza i argentyńskie tanga - od piątku na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Orłowie oglądać można spektakl muzyczny Anny Burzyńskiej "W kręgu namiętności - Tango Piazzolla".

«"Tango Piazzolla" jest pierwszym w Polsce tekstem scenicznym, napisanym specjalnie dla utworów argentyńskiego mistrza tej muzyki. Stworzyła go Anna Burzyńska - literaturoznawca i autorka m.in. wystawianych w Gdyni "Mężczyzn na skraju ataku nerwowego". Prapremiera spektaklu odbyła się w 2007 roku w Krakowie (także w reżyserii Józefa Opalskiego, który odpowiada za spektakl na Scenie Letniej Teatru w Gdyni Orłowie); obecna wersja została nieco przerobiona, stąd nowy człon w tytule przedstawienia - "W kręgu namiętności".

W podrzędnym lokalu, który nieprzypadkowo nosi nazwę Marzenie, pracuje dziewczyna, która śni na jawie o dalekim Buenos Aires. Tam, w Argentynie, w knajpie El Suenio spotykają się barwni bohaterowie, nie zawsze piękni i bogaci, ale zawsze zagubieni i poszukujący spełnienia. Marzą o wielkiej namiętności i tu jej szukają. W marzeniach zaś wszystko jest dozwolone. Tutaj kochają wszyscy, choć nie zawsze dobrze lokują swoje uczucia.

Premiera "W kręgu namiętności - Tango Piazzolla" otworzy kolejny, siedemnasty już sezon na wyjątkowej Scenie Letniej Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie. W jej repertuarze znajdą się także - przeniesione ze sceny "stacjonarnej" przy ulicy Bema - takie tytuły, jak "Seks, prochy i rock and roll", "Bóg" i "Bóg mordu" oraz znane z ubiegłych letnich sezonów "Słodkie lata 20.,30...".

Na zdjęciu: Dorota Lulka i Maciej Wizner»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego