Elbląg. Jutro premiera "In-Theatre" na dziedzińcu muzeum

W czwartek ogodz. 20 na dziedzińcu elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego odbędzie się premiera "In-Theatre" - interaktywnego spektaklu muzycznego, będącego efektem multikulturowych warsztatów artystycznych.

«Najpopularniejsze utwory polskich, litewskich i szwedzkich autorów, m.in.: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Carla Michaela Belmana, czy Sigitasa Gedy będzie można usłyszeć podczas plenerowych prezentacji tego widowiska w urokliwych zakątkach naszego regionu, a także na Litwie i w Szwecji. Przed publicznością wystąpią śpiewający aktorzy: Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Teatru Muzycznego w Kłajpedzie (Litwa) oraz Fundacji Morskiego Centrum w Foteviken (Szwecja).

- Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wraz z Teatrem Muzycznym z Kłajpedy na Litwie i Fundacją Morskiego Centrum Foteviken ze Szwecji realizuje muzyczne warsztaty kulturowe, do udziału w których chcielibyśmy zaprosić elblążan, turystów odwiedzających nasz region oraz mieszkańców pobliskich miejscowości - mówi Tomasz Walczak, rzecznik prasowy elbląskiego teatru. - Warsztaty realizowane są w formie interaktywnego spektaklu muzycznego.

Jak dodaje Tomasz Walczak, to niezwykłe połączenie i przenikanie się kultur, języków, temperamentów, zaowocuje potężną dawką dobrej muzyki, humoru i ciekawych informacji podanych w sposób przystępny każdemu widzowi. - Doborowa obsada, okiełznana przez Mirosława Siedlera, dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, który jest nie tylko pomysłodawcą, ale również reżyserem tych niezwykłych warsztatów kulturowych, porwie widzów w nieprzewidywalną i pełną wyjątkowych wrażeń podróż z piosenką - zapowiada rzecznik elbląskiego teatru. Autorem scenariusza do tego spektaklu jest Andrzej Ozga, a reżyserami: Mirosław Siedler, Karina Novikova i Jerker Fahlstrom, Autorem aranżacji muzycznych jest Vladimir Konstantinov, scenografię opracował Robert Maksinen, a choreografię Tomasz TworkowskL Spośród aktorów elbląskiego teatru w obsadzie znajdują się: Beata Przewłocka, Marta Maslowska, Teresa Suchodolska, Lesław Ostaszkiewicz i Marcin Tomasik, Warsztaty i spektakl realizowane są w ramach Programu "Południowy Bałtyk". Projekt wspólfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Prezentacje są bezpłatne.

***

TERMINARZ PREZENTACJI SPEKTAKLU W POLSCE:

5.07 - Elbląg - dziedziniec muzeum - godz. 20 (premiera)

6.07 - Pasłęk - Pasłęcki Ośrodek Kultury - godz. 20

7.07 - Tolkmicko - plaża - godz. 20

8.07 - Braniewo - amfiteatr - godz. 20

10.07 - Frombork - Wzgórze Katedralne - godz. 20

15.09 - Elbląg - Teatr im. Aleksandra Sewruka - godz. 20 (zakończenie projektu)»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego