powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Teatr Nowy gra w lecie

Teatr Nowy zaprasza w lipcu na swoje spektakle "Grigę" i "Lubiewo".

"Griga" wg opowiadań A. Czechowa, reż. Piotr Sieklucki

Obsada; Dominik Nowak, Aneta Wirzinkiewicz, Piotr Sieklucki

GRIGA wg opowiadań A. Czechowa, reż. Piotr Sieklucki

W zapadłej wsi gdzieś w Rosji, w rozlatującej się chałupie, w której jeszcze tylko wódki i śledzi w occie jest pod dostatkiem, na urodzinach u Griszy spotyka się troje przyjaciół z czasów studiów. (). Przyjaciele na zmianę to kłócą się, to znów godzą. W jednej chwili żartują i popadają w melancholię. I wspominają... Żadnego z nich matuszka Rosija nie rozpieszczała, każdy w jakimś stopniu zmarnował sobie życie. Młodzieńcze marzenia o świetlanej przyszłości zastąpiła gorzka rzeczywistość. To, co ich otacza, jest tak przygnębiające, że na trzeźwo tego "nie rozbieriosz". Więc piją, piją na umór i tęsknią do czegoś, co jest lepsze, bo to, że lepsze gdzieś na nich czeka, jest pewne jak potworny kac nazajutrz rano. ("Griga" - sztuka prawdziwa aż do bólu" Monika Rosmanowska Gazeta Wyborcza)

Bilety 30 zł. Ulgowe 20 zł

Rezerwacja; biuro.teatrnowy@gmail.com tel; 12 426 45 06

Strona WWW.teatrnowy.com.pl

***

13 i 14 lipca (Sb i ndz ) godz. 19:15 "Lubiewo" (na zdjęciu); adaptacja powieści Michała Witkowskiego

Reżyseria: Piotr Sieklucki;

Scenografia: Łukasz Błażejewski;

Choreografia: Mikołaj Mikołajczyk;

Reżyseria światła Marek Kutnik;

Obsada: Paweł Sanakiewicz, Edward Kalisz/Janusz Marchwiński, Teofil Pietroń, Mikołaj Mikołajczyk, Krystyna Czubówna (narrator)

Starzejący się homoseksualiści: on- Patrycja i on-Lukrecja, którzy w latach swojej świetności "polowały" w parku na heteroseksualnych mężczyzn zostają zamknięte w swojej przeszłości w starym gomułkowskim bloku. Nieustannie toczą swe opowieści o AIDS, które zbierało pierwsze żniwo wśród ich przyjaciół, kiedy wolna Polska otworzyła swe granice, o seksualnych przygodach w parku, o rosyjskich żołnierzach stacjonujących w komunistycznej Polsce, o młodości i swym pierwszym "pedalskim" razie.

BILETY W CENIE 30 ZŁ ULGOWY I 40 ZŁ NORMLANY

po spektaklu w Warszawie

Jacek Poniedziałek:

"Lubiewo z Krakowa w reż. Piotra Siekluckiego to wspaniały, świetnie zagrany, mocny i dowcipny spektakl! Teatralna perełka. Genialny kontakt z widownią. Serdecznie i szczerze polecam!!! Lukrecja i Patrycja do zjedzenia. I nie tylko oni..."

REZERWACJA I INFORMACJA (12) 426-45-06 LUB biuro.teatrnowy@gmail.com