powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Elbląg. "In-Theatre" rusza w objazd

W dniach 5-10 lipca w miejscowościach regionu, m.in. w Pasłęku i Fromborku, prezentowany będzie interaktywny spektakl muzyczny "In-Theatre", zrealizowany przez Teatr im. Sewruka, Teatr Muzyczny w Kłajpedzie (Litwa) oraz Fundację Morskiego Centrum w Foteviken (Szwecja).

Interaktywny spektakl muzyczny. Efekt multikulturowych warsztatów artystycznych. Najpopularniejsze utwory polskich, litewskich i szwedzkich autorów, m.in.: Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Carl Michael Belman, Sigitas Geda. Plenerowe prezentacje w urokliwych zakątkach naszego regionu, a także na Litwie i w Szwecji. Śpiewający aktorzy: Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu (Polska); Teatru Muzycznego w Kłajpedzie (Litwa); oraz Fundacji Morskiego Centrum w Foteviken (Szwecja).

In-Theatre czyli International Theater - Joint Cultural - Workshops in the South Baltic Region.

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wraz z Teatrem Muzycznym z Kłajpedy na Litwie i Fundacją Morskiego Centrum Foteviken ze Szwecji realizuje muzyczne warsztaty kulturowe do udziału w których chcielibyśmy serdecznie zaprosić Elblążan, turystów odwiedzających nasz region oraz mieszkańców pobliskich miejscowości. Warsztaty realizowane są w formie interaktywnego spektaklu muzycznego. Będzie można usłyszeć najpopularniejsze utwory polskie, litewskie i szwedzkie. Piosenki takich autorów jak Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Carl Michael Belman, Sigitas Geda w wykonaniu aktorów-edukatorów z tych trzech krajów partnerskich.

To niezwykłe połączenie i przenikanie się kultur, języków, temperamentów, zaowocuje potężną dawką dobrej muzyki, humoru, i ciekawych informacji podanych w sposób przystępny dla każdego widza. Doborowa obsada okiełznana przez Dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu Mirosława Siedlera, który jest nie tylko pomysłodawcą, ale również reżyserem tych niezwykłych warsztatów kulturowych, porwie Państwa w nieprzewidywalną i pełną wyjątkowych wrażeń podróż z piosenką.

Warsztaty i spektakl zrealizowane w ramach Programu "Południowy Bałtyk", współfinansowanego przez Unię Europejską, dofinansowany przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie. Prezentacje są bezpłatne.

***

Terminarz spektakli w Polsce:

05.07.2012 Elbląg - Dziedziniec Muzeum Archeologiczno-Historycznego - godz. 20:00 /premiera/

06.07.2012 Pasłęk - Pasłęcki Ośrodek Kultury - godz. 20:00

07.07.2012 Tolkmicko - Plaża - godz. 20:00

08.07.2012 Braniewo - Amfiteatr - godz. 20:00

10.07.2012 Frombork - Wzgórze Katedralne - godz. 20:00

15.09.2012 Elbląg - Teatr im. Aleksandra Sewruka - godz. 20:00 /zakończenie projektu/

Realizatorzy:

Scenariusz: Andrzej Ozga

Reżyseria; Mirosław Siedler

Reżyseria: Karina Novikova

Reżyseria: Jerker Fahlstrom

Aranżacje muzyczne: Vladimir Konstantinov

Scenografia: Robert Maksinen

Choreografia: Tomasz Tworkowski

Obsada polska:

Beata Przewłocka

Marta Masłowska

Teresa Suchodolska

Lesław Ostaszkiewicz

Marcin Tomasik

Obsada litewska:

Regina Bagdanaviciute

Dalia Kuzmarskyte

Artur Kozlovskis

Thomas Pavilionis

Virgilius Pupsys

Obsada szwedzka:

Maria Arnadottir

Annelie Vikberg

Jerker Fahlstrom

Filip Williams

Thomas Wennsten

premiera - 5 lipca 2012

zakończenie projektu - 15 września 2012