Gorzów Wlkp. Scena Letnia ruszyła

Teatr im. Osterwy oficjalnie zakończył sezon, ale to wcale nie oznacza, że nie będzie można wybrać się na spektakl. W pierwszy weekend lipca na scenie wystąpił Teatr Wielkie Koło, Sylwester Maciejewski i Andrzej Grabowski.

«"Scenariusz dla trzech aktorów" z Andrzejem Grabowskim to historia trzech artystów: reżysera, plastyka i muzyka, grających aktorów we wspólnie przygotowanym spektaklu. Monodram "Audiencja V" (też występuje Grabowski) opowiada natomiast o współczesnym człowieku uwikłanym w problemy życia codziennego. Wspólną cechą spektakli są pełne błyskotliwego humory dialogi.

TEATR LETNI

Teatr Letni ma w Gorzowie ponadstuletnią tradycję. W XIX wieku był tzw. etablissementem, czyli mieszczańskim założeniem ogrodowo-teatralnym. Obok murowanego teatru zimowego równie istotne byty restauracja, kawiarnia, altany, pergole, scena letnia i muszla koncertowa. Cały kompleks powstawał w latach 70. i 80. XIX wieku. Sam Teatr Letni został zbudowany przez mistrza ciesielskiego Arndta w 1886 r. Była to zadaszona, ażurowa widownia drewniana oraz murowana scena (stoi do dziś). O dawnej świetności świadczą resztki polichromii w kształcie kandelabrów i zamurowany, półokrągły portal sceny. Drewniana widownia została rozebrana w 1988 r.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego