Edukacja teatralna

13-05-2008
01-06-2020
Łódź. Czerwcowe Twórcze Warsztaty online
Teatr Chorea zaprasza w czerwcu na Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki online. Warsztaty, prowadzone przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty, rezerwujcie miejsca i czas.
28-05-2020
Warszawa. Zgłoszenia do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2020
Trwa przyjmowanie wniosków do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.
27-05-2020
Radom. Dotacje dla Teatru Powszechnego
Teatr Powszechny znalazł się w gronie beneficjentów trzech ministerialnych programów: Edukacja Kulturalna 2020, Infrastruktura kultury 2020 oraz Kultura w sieci.
27-05-2020
Rzeszów. Teatr w Sieci/Natenczas - na półmetku
Projekty online/real realizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej wspólnie ze szkołami i placówkami oświatowymi z całego Podkarpacia są już na półmetku.
21-05-2020
Toruń. Projekt Teatru Horzycy - "Baśń - narzędzie pracy z dziećmi"
Teatr Horzycy ogłasza otwarty nabór dla nauczycieli do projektu "Baśń - narzędzie pracy z dziećmi". Nauczyciele razem ze swoimi uczniami wezmą udział w cyklu warsztatów i szkoleń inspirowanych "Alicją w Krainie Czarów", a następnie zastosują nabytą wiedzę w praktyce, prowadząc pod okiem mentorów zajęcia oparte na autorskich scenariuszach dot. wybranych baśni, które zbierzemy w publikacji podsumowującej projekt.
12-05-2020
Łódź. Druga edycja edukacyjnego projektu Laboratorium Kreatywnego Działania
Teatr Chorea ogłasza nabór do nowego projektu adresowanego do pedagogów, edukatorów, animatorów kultury, młodzieży i seniorów oraz do osób niezależnych działających w kulturze.
06-05-2020
Wrocław. Akademia 1212 działa online
Akademia 1212 to program edukacyjny realizowany przez Teatr Polski. Liczba 1212 wywodzi się od liczby miejsc na widowni przed pożarem Teatru w 1994 roku. Taką nazwę nosił też słynny Klub Miłośników Teatru Polskiego.
27-04-2020
Łódź. Majowe Twórcze Warsztaty online
Teatr Chorea zaprasza w maju Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki online. Warsztaty, prowadzone przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Sprawdźcie harmonogram, zanotujcie daty, rezerwujcie miejsca i czas.
23-04-2020
Bielsko-Biała. Banialuka w internecie przybliża maturzystom dzieła romantyzmu
Bielski Teatr Lalek Banialuka pomaga uczniom w przygotowaniach do matury. W internecie przybliża najwybitniejsze dzieła romantyzmu. Czytają je aktorzy sceny, a omawia prof. Marek Bernacki z miejscowej Akademii Techniczno-Humanistycznej - podał teatr.
23-04-2020
Wrocław. Fundacja Jubilo kończy nabór na bezpłatne warsztaty teatralne
Kończy się nabór do bezpłatnego programu treningowego dla "theatre operators" w ramach projektu europejskiego: Freeway project - Free man walking, theater as a tool for detainees" integration dofinansowanego ze środków Creative Europe. Zapisy trwają do 30 kwietnia.
09-04-2020
Legnica. Otwarta Edukacja Teatralna Modrzejewskiej online
Teatr im. Modrzejewskiej przenosi edukację teatralną do sieci. 8 kwietnia wystartowała otwarta Edukacja Teatralna Modrzejewskiej online. Pod takim hasłem pojawiła się na stronie internetowej teatru. Dedykowana jest młodzieży, dorosłym, seniorom i wszystkim chętnym.
06-04-2020
Podkarpackie. Teatr w sieci/NATENCZAS
Teatr im. Wandy Siemaszkowej będzie realizował trzy projekty przeznaczone dla uczniów szkół/placówek podstawowych i ponadpodstawowych
31-03-2020
Legnica. Klub Gońca Teatralnego wystartował online
Zawieszone zajęcia edukacyjne w grupach legnickiego Klubu Gońca Teatralnego ruszyły w poniedziałek 30 marca w trybie online przy wykorzystaniu komputerów i smartfonów. Warsztaty w formie wideokonferencji będą zaczynały się od godz. 16.00 i odbywały od poniedziałku do piątku.
30-03-2020
Łódź. Warsztaty Chorei online
Teatr Chorea zaprasza w kwietniu na Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki online.
28-02-2020
Słupsk. Projekt "Teatr w szkole, szkoła w teatrze" w Nowym
Nowy Teatr im. Witkacego otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt edukacyjny, który wesprze słupskich nauczycieli w kształtowaniu młodych ludzi poprzez sztukę.
26-02-2020
Łódź. Wykład o kształceniu aktorów w Teatrze Nowym
Teatr Nowy zaprasza 2 marca na wykład w ramach Mistrzowskiej Akademii Teatralnej, który poprowadzi profesor Geoffrey Colman, kierownik Działu Aktorskiego Royal Central School of Speech and Drama w Londynie.
26-02-2020
Wrocław. I Zimowa Szkoła Studia Kokyu
Instytut Grotowskiego zaprasza w marcu na warsztaty prowadzone przez Joannę Kurzyńską i Przemysława Błaszczaka.
21-02-2020
Białystok. BTL w projekcie Grupy Wyszehradzkiej
Reprezentanci czterech państw z Grupy Wyszehradzkiej zrealizują wspólny projekt teatralny pod nazwą "Let's learn more about scenography!". Wśród nich znalazł się Białostocki Teatr Lalek.
21-02-2020
Białystok. Ruszył project "ConnectUp. The Lives of the Others"
W styczniu tego roku rozpoczęły się pierwsze działania w ramach projektu "ConnectUp. The Lives of the Others". Partnerzy z Austrii, Czech, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Słowenii, Węgier, Włoch, Wielkiej Brytanii oraz Polski spotkali się w Wiedniu, aby rozmawiać o ich dotychczasowych doświadczeniach w pracy z młodą widownią. W spotkaniu udział wziął Dyrektor Białostockiego Teatru Lalek Jacek Malinowski.
21-02-2020
Tarnów. Edukacyjny spektakl muzyczny dla dzieci
Widowisko dla dzieci z eksperymentami poruszającymi wyobraźnię i z towarzyszącą całości muzyką na żywo, to propozycja Centrum Sztuki Mościce. Przedstawienie pt. "Abstrakcja" jest częścią projektu "Współczesna dla dzieci". Będzie można je zobaczyć 25 lutego.
13-02-2020
Śląska Operetka Kameralna
Artyści Gliwickiego Teatru Muzycznego nie zniknęli z przestrzeni publicznej wraz z jego likwidacją. Próbują odnaleźć się w różnych nowych miejscach, jak przystało na utalentowanych, a zarazem operatywnych muzyków, śpiewaków i tancerzy. Jedną z takich form aktywności śląskich artystów zainteresowanych (a może nawet zafascynowanych?) twórczością Straussa, Lehara, Kalmana czy Offenbacha jest Śląska Operetka Kameralna - pisze Zbigniew Lubowski w miesięczniku Śląsk.
11-02-2020
Wrocław. Warsztaty Diega Pileggiego
Fundacja Jubilo we współpracy z Instytutem Grotowskiego zaprasza do udziału w cyklu warsztatów "Jestem" prowadzonym przez Diega Pileggiego .
07-02-2020
Krosno. "Calineczka" w RCKP
11 lutego o godz. 9 Regionalne Centrum Kultury Pogranicza zaprasza na "Calineczkę" rzeszowskiego Teatru Maska. Spektakl prezentowany w ramach programu edukacyjnego SZTUKA.OBECNY!
05-02-2020
Łódź. Lutowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki
Teatr Chorea zaprasza do Fabryki Sztuki na cykl Twórczych Warsztatów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.
31-01-2020
Jak robi się teatr?
- Najtrudniej było się otworzyć przed innymi, wyjść ze strefy komfortu i zrozumieć, że na scenie jesteśmy kimś innym. Teraz inaczej patrzymy na teatr - mówi Emilia Bogusz, jedna z uczestniczek warsztatów w Teatrze Starym. O teatralnych zajęciach pisze Tomasz Kowalewicz w Gazecie Wyborczej - Lublin.
22-01-2020
Lublin. Pokaz finałowego spektaklu warsztatowego
Teatr Stary zaprasza na pokaz spektaklu "Dzień totalnej porażki, czyli co się zdarzyło 25 stycznia". Spektakl jest zwieńczeniem niemal dwutygodniowych warsztatów teatralnych dla młodzieży, które odbywają się w w ramach "Ferii w Teatrze Starym".
22-01-2020
Wrocław. Scena Seniora w TPL
28 stycznia, o godz. 19 Scena Kameralna Teatru Polskiego ponownie zamieni się w Scenę Seniora. Seniorzy, pod opieką aktorów, przygotowali dwa minispektakle: "Kot w butach" wg Jana Brzechwy oraz "Początek przygody z Iwoną, księżniczką Burgunda" wg Witolda Gombrowicza.
21-01-2020
Wrocław. Zapisy na lutowe warsztaty Grupy Otwartej WTP
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na zajęcia z Krzysztofem Szczepańczykiem, który poprowadzi warsztat z wykorzystaniem elementów klasycznej pantomimy oraz kompozycji scen zbiorowych.
20-01-2020
Wrocław. Lutowe warsztaty w Instytucie Grotowskiego
Laboratorium "Przejście" prowadzone przez Marco Balbiego Dipalmę oraz inauguracyjne zajęcia VoiceLAB to propozycje warsztatów teatralnych w w Studiu Na Grobli.
18-01-2020
Częstochowa. Teatr Mickiewicza odsłonił kulisy
Okazją były warsztaty, które Teatr im. Mickiewicza przygotował na ferie zimowe. Młodzi uczestnicy pracowali pod okiem aktorów, a w przerwie między zajęciami mieli okazję zwiedzić siedzibę miejskiej sceny.
15-01-2020
Warszawa. Zimowe półkolonie z Teatrem Młyn
Teatr Młyn i Teatr Polski w Warszawie w drugim tygodniu ferii (17-21 lutego) zapraszają dzieci i młodzież na wyjątkowe półkolonie w formie warsztatów teatralnych. MŁYN W POLSKIM to propozycja dla uczestników w wieku 8-12 lat, łącząca profesjonalny teatr z osobistym rozwojem i twórczą zabawą. To już czwarta edycja wydarzenia.
13-01-2020
Krosno. "Frida. Życie ,sztuka, rewolucja" w RCKP
31 stycznia o godz.11 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza zobaczymy, w ramach programu edukacyjnego SZTUKA.OBECNY zobaczymy spektakl "Frida. Życie ,sztuka, rewolucja"
13-01-2020
Łódź. Styczniowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki
Teatr Chorea zaprasza w styczniu na cykl Twórczych Warsztatów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.
10-01-2020
Lublin. Warsztaty teatralne w Teatrze Starym
Teatr Stary zaprasza na warsztaty teatralne dla młodzieży zakończone pokazem spektaklu "Dzień totalnej porażki, czyli co się zdarzyło 25 stycznia".
09-01-2020
Lublin. Dziecięca Scena Otwarta w Teatrze Andersena
Teatr im. Hansa Christiana Andersena i Centrum Spotkania Kultur zapraszają dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w zimowych warsztatach teatralnych. Są jeszcze wolne miejsca na dwutygodniowe zajęcia.
08-01-2020
Warszawa. Teatr Kwadrat również dla dzieci
Teatr Kwadrat zaprasza wszystkie dzieci do świata wyobraźni i kreatywnej zabawy w ramach "Mikro Domu Kultury".
23-12-2019
Wałbrzych. Finał "Obserwatorium. Otwartego Uniwersytetu Teatru" w Teatrze Szaniawskiego
21 i 22 grudnia odbył się finał projektu "Obserwatorium. Otwartego Uniwersytetu Teatru". Uczestnicy edukacyjnego programu otrzymali dyplomy.
12-12-2019
Białystok. "Brakujące ogniwo". Ponad 1500 uczniów obejrzało baletowy spektakl
Ponad 1500 uczniów szkół obejrzało "Brakujące ogniwo" - białostocką, baletową produkcję dla dzieci i młodzieży.
06-12-2019
Łódź. Szkoła Pedagogów Kreatywności w Fabryce Sztuki
Dziś rozpoczynają się warsztaty z cyklu "Szkoła Pedagogów Kreatywności" organizowane przez Teatr Chorea.
26-11-2019
Legnica. Finał programu "Teatr jest bliżej niż myślisz"
"Niezwykła podróż pana stonogi", "(Nie)Spamiętane" oraz "Zimowy pogrzeb" to tytuły trzech spektakli, które są finałowym rezultatem tegorocznych warsztatów teatralnych dla dorosłych w legnickim programie "Teatr jest bliżej niż myślisz". Otwarte dla publiczności prezentacje przedstawień odbędą się w środę 4 grudnia na Scenie Gadzickiego Teatru Modrzejewskiej.
26-11-2019
Łódź. Warsztaty akrobatyczne dla młodzieży w Fabryce Sztuki
Kolejna edycja Twórczych Warsztatów dla młodzieży i dorosłych Teatru Chorea odbędzie się 30 listopada pod hasłem "Odloty i nie tylko". Prowadzenie Janusz Adam Biedrzycki.
18-11-2019
Wrocław. Warsztaty Impro 3D we Wrocławskim Teatrze Lalek
IMPRO 3D to warsztaty improwizacji tekstowo-ruchowo-scenograficznej dla dzieci i ich opiekunów. Najbliższe zajęcie 23 listopada.
15-11-2019
Wrocław. Zapisy na warsztaty we Wrocławskim Teatrze Pantomimy
Ruszają zapisy na grudniowe warsztaty Grupy Otwartej, które poprowadzi Maria Grzegorowska.
14-11-2019
Białystok. "My Głusi" na scenie BTL-u
Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym "MIG-iem" serdecznie zaprasza na niezwykły spektakl pn. "My Głusi" z udziałem osób niesłyszących, inspirowany historią tej społeczności, ich tożsamością kulturową i dziedzictwem.
12-11-2019
Kielce. Finał projektu "Wczytuję sztukę" w Kubusiu
12 listopada o godz. 17 w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś odbędzie się II Finał Projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne".
24-10-2019
Łódź. Listopadowe warsztaty Chorei
Teatr Chorea zaprasza w listopadzie do Fabryki Sztuki na cykl Twórczych Warsztatów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin.
23-10-2019
Wałbrzych. "Greta..." od Szaniawskiego w szkołach
Spektakl "Greta i ostatni Wieloryb" wg tekstu Karola Kalinowskiego, Doroty Kowalkowskiej i Macieja Podstawnego w reż. Maciej Podstawnego został prapremierowo zaprezentowany 15 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4. Teraz wyrusza na szkolne pokazy.
19-10-2019
Katowice. Uczniowski spektakl o cyberprzemocy
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach poruszyli Polskę projektem "Słowa krzywdzą", w ramach którego nagrywali spoty i przygotowywali akcje mające zatrzymać rozlew mowy nienawiści. Teraz chcą za pomocą spektaklu zwrócić uwagę na problem cyberprzemocy.
18-10-2019
Poznań. Spektakl o hejcie w sieci objeżdża szkoły
15 października w Szkole Podstawowej nr 9 w Poznaniu odbyła się prapremiera spektaklu "h.". Spektakl zostanie zaprezentowany do 15 grudnia jeszcze 25 razy w szkołach w Poznaniu i w regionie. Jest to eksperymentalny projekt teatralny łączący w sobie elementy teatru dramatycznego, baletu, muzyki klasycznej i internetowego soundscape'u oraz video.
16-10-2019
Gdańsk. "Teatr i szkoła. Aktywacja" w Miniaturze
Jak wykorzystywać metody teatralne w praktyce szkolnej? 25 i 26 października Teatr Miniatura i Centrum Edukacji Nauczycieli organizuje bezpłatną konferencję oraz kompleksowy program warsztatów poświęcone wykorzystaniu medium teatru i metod teatralnych w pracy z dziećmi i młodzieżą.
16-10-2019
Wrocław. Transformacje tradycyjnych chińskich technik aktorskich na warsztach
Instytut Grotowskiego zaprasza na warsztaty techniki aktorskiej wg metody Dinga Yitenga z Pekinu.
16-10-2019
Wrocław. Warsztaty teatralne dla dzieci we Wrocławskim Teatrze Lalek
"Impro 3D" to warsztaty improwizacji tekstowo-ruchowo-scenograficznej dla dzieci i ich opiekunów, które poprowadzą Mateusz Skulimowski i Joanna Jóskowiak.
14-10-2019
Warszawa. TR Warszawa edukacyjnie
Rusza program edukacyjny TR Warszawa dla młodzieży, w ramach którego w sezonie 2019/2020 odbywają się warsztaty "Trochę kultury!", "Więcej niż widz", "Shakespeare współczesny" oraz obejmujący trzyletnią współpracę TR Warszawa z jednym z warszawskim liceów projekt "Teatr i szkoła".
11-10-2019
Warszawa. Wręczono medale i odznaczenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Szkolnictwa Artystycznego
Blisko 100 zasłużonych nauczycieli i pracowników szkół artystycznych zostało uhonorowanych w piątek medalami i odznaczeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej Szkolnictwa Artystycznego. Nauczyciel przedmiotów artystycznych ma przed sobą zadanie szczególne - ocenił minister kultury Piotr Gliński.
09-10-2019
Wrocław. Warsztaty mistrzowskie z Ewą Wycichowską
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na bezpłatne Warsztaty Mistrzowskie "Coaching teatru tańca" z prof. Ewą Wycichowską w ramach projektu "Akcja: Edukacja 3.0".
27-09-2019
Radom. Powszechny zaprasza dzieci na warsztaty, a dorosłych do czytania
W nowym sezonie artystycznym Teatr Powszechny planuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia będą bezpłatne, a spotkania organizacyjne odbędą się w najbliższych dniach.
26-09-2019
Lublin. Warsztaty teatralne dla młodzieży
Tylko do 30 września trwają zapisy na warsztaty teatralne dla młodzieży z aktorami Teatru Osterwy w Lublinie! Zajęcia w dwóch grupach wiekowych będą trwały cały rok.
23-09-2019
Lublin. Warsztaty teatralne z aktorami Teatru Osterwy
Ruszyły zapisy na całoroczne warsztaty teatralne dla młodzieży w dwóch grupach wiekowych.
17-09-2019
Łódź. Warsztaty "Laboratorium Kreatywnego Działania"
Teatr Chorea zaprasza do udziału w cyklu interdyscyplinarnych warsztatów mistrzowskich, organizowanych w ramach projektu "Laboratorium Kreatywnego Działania", finansowanego z budżetu Miasta Łodzi oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
16-09-2019
Zachodniopomorskie. Warsztaty edukacyjne "Bliżej opery"
Szczecińska Opera na Zamku rozpoczęła warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Odbywają się na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jeśli nie możecie przyjść do Opery, to Opera przyjdzie do Was!
13-09-2019
Warszawa. Jesienne propozycje edukacyjne TR Warszawa
Z rozpoczęciem nowego sezonu do repertuaru TR Warszawa wracają działania edukacyjne. Dla zainteresowanych widzów Zespół Edukacji teatru przygotował m.in. Warsztaty otwarte - zajęcia wprowadzające w tematykę spektakli a także "Mama, tata do teatru" - warsztaty dla dzieci podczas spektakli dla dorosłych.
10-09-2019
Wrocław. Warsztaty pantomimy dla studentów w Kijowie
Od 10 do 13 września Agnieszka Kulińska, wieloletnia aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy, przeprowadzi cykl warsztatów pantomimy dla studentów Academy of Circus And Variety Arts w Kijowie.
10-09-2019
Wrocław. Zapisy na warsztaty pantomimy
Trwają zapisy do Grupy Otwartej na zajęcia w październiku i listopadzie. Dwumiesięczny blok warsztatowy poprowadzą aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy - Artur Borkowski i Janek Kochanowski.
06-09-2019
Kraków. Warsztaty "Jak działa teatr" u Słowackiego
Jak wygląda teatr z perspektywy rzemieślników teatralnych? W jaki sposób powstają ich prace? Co dzieje się za kulisami? O tym wszystkim będzie można przekonać się podczas warsztatów "Jak działa teatr", organizowanych przez Teatr Słowackiego.
06-09-2019
Łódź. Spektakl edukacyjny dla szkół
Teatr Arlekin pracuje nad spektaklem "Rutka", który będzie elementem cyklu spotkań edukacyjnych z młodzieżą w łódzkich szkołach. Przedstawienie będzie oparte na książce łodzianki Joanny Fabickiej "Rutka".
04-09-2019
Białystok. Teatr zaprasza na warsztaty
Teatr Dramatyczny od 5 września będzie przyjmował chętnych na warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
29-08-2019
Kraków. Warsztaty wspierające nauczycieli
W dniu 29 sierpnia dr Łukasz Cieślik, p.o. Dyrektora Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru im. J. Słowackiego podpisali list intencyjny o współpracy.
27-08-2019
Białystok. Rusza rekrutacja na warsztaty
Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki zaprasza do udziału w kolejnej edycję warsztatów teatralnych. 5 września ruszy rekrutacja uzupełniająca na zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
25-07-2019
Ciężkowice. Teatralne wakacje
W Ciężkowicach realizowany jest projekt "Wakacje w teatrze", w którym biorą udział dzieci z podtarnowskiej gminy. Celem przedsięwzięcia jest napisanie scenariusza oraz przygotowanie pod okiem instruktora własnego przedstawienia teatralnego, którego premierę zaplanowano na koniec lipca.
11-07-2019
Kraj. Wypełnij i udostępnij ankietę o tańcu
Hanna Raszewska-Kursa, badaczka tańca, prowadzi badanie ankietowe na temat gazet (i innych form publikacji) oraz warsztatów pisania o tańcu prowadzonych przy festiwalach tańca w Polsce w latach 1989-2018.
11-07-2019
Łomża. Letnia Akademia Teatru u lalkarzy
W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży od trzech dni, mimo przerwy sezonowej, jest głośno i wesoło. Wszystko za sprawą warsztatów pod nazwą "Letnia Akademia Teatru" oraz grupy kilkunastu uczestników - młodych ludzi, którzy z pasją i ogromną kreatywnością uczestniczą w zajęciach.
05-07-2019
Warszawa. Podsumowanie warsztatów "TeaTR otwarty latem"
Zakończyła się druga edycja letniego programu warsztatów "teaTR otwarty latem" prowadzonych przez Zespół Edukacji TR Warszawa w dniach 1-5 lipca.
04-07-2019
Wrocław. Młodzi aktorzy na scenie
Jest ich ponad 30, mają od 8 do 14 lat i postanowili spędzić lato w teatrze. Przygotowują improwizowany spektakl dla dużych i małych widzów.
02-07-2019
Łódź. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne
Warsztaty to impreza cykliczna, organizowana co dwa lata przez Centrum Kultury Młodych i Widzewskie Domy Kultury.
01-07-2019
Gdańsk. Wakacyjne zajęcia dla półkolonii w Teatrze Wybrzeże
W lipcu Teatr Wybrzeże zaprasza grupy zorganizowane dzieci i młodzieży na Lekcje Teatralne oraz Zwiedzanie Teatru.
01-07-2019
Kielce. Teatr Kubuś prowadzi program teatralny w więzieniu
Już po raz piąty Teatr Lalki i Aktora Kubuś i Areszt Śledczy zaprosili na zajęcia w ramach programu "Teatr, Mama, Tata i Ja". Jego wyjątkowość polega na tym, że jest on skierowany do osób osadzonych i ich rodzin.
27-06-2019
Bielsko-Biała. Banialuka gościła w szkołach
Teatr Lalek Banialuka zakończył realizację projektu "Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru", zrealizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
22-06-2019
Tomasz Valldal Czarnecki: robię teatr na własnych zasadach
- Robimy duże produkcje, bo dzieciaki to najbardziej kochają, a my potrafimy je przygotować. Brzmi to może dziwnie, że nasze spektakle są efektem warsztatów, ale wiemy po reakcjach publiczności i środowiska, że ten model świetnie się sprawdza - mówi Tomasz Valldal Czarnecki, którego Teatr Komedii Valldal kilka dni temu świętował 5-lecie.
18-06-2019
Radom. Rodzinne warsztaty ruchowe Moniki Kiwak
Co łączy ruch i rysowanie? I czy tańcząc, można rysować, a rysując - tańczyć? - sprawdzą dzieciaki i ich rodzice podczas rodzinnych warsztatów ruchowych w niedzielę w Elektrowni.
18-06-2019
Wrocław. Warsztaty z techniki Meisnera
Do 24 czerwca można zapisać się na podstawowy kurs techniki Sanforda Meisnera, który poprowadzi Ewa Ostrowska-Kunert. Ilość miejsc ograniczona.
17-06-2019
Podkarpackie. Spektakle edukacyjne dla przedszkolaków o zachowaniu bezpieczeństwa
Jak się bezpiecznie zachowywać na drodze, w górach, czy nad wodą, pod jaki numer alarmowy dzwonić w razie konieczności - uczyć będą przedszkolaków z Podkarpacia przedstawienia teatralne z cyklu "Na wakacje". Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
13-06-2019
Tarnów. Warsztaty "Bajkowa Akademia" dla dzieci
W dniach 1 - 5 lipca w godz. od 9 - 15 odbędą się warsztaty teatralno-muzyczne "Bajkowa Akademia" dla dzieci w wieku 7 - 11 lat.
04-06-2019
Białystok. Projekty edukacyjne Teatru Dramatycznego
Warsztaty dla nauczycieli, spektakl dla najmłodszych oraz ogólnopolska konferencja naukowa to tylko niektóre z wydarzeń edukacyjnych, na które zaprasza Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.
28-05-2019
Warszawa. Warsztaty z okazji Dnia Dziecka w Ogrodzie Powszechnym
Strefa WolnoSłowa i Stół Powszechny zapraszają dzieci wraz z opiekunami do Ogrodu Powszechnego, w którym odbędą się warsztaty z okazji Dnia Dziecka. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
20-05-2019
Bytom. Pokłady kultury, czyli edukacja kulturalna od podstaw
W chwili gdy powszechnie dyskutuje się w edukacji o potrzebie rozwiązań umożliwiających rozwój kompetencji miękkich dzieci i młodzieży, w Bytomiu rusza projekt, w którym kreatywności, otwartości, współpracy i szacunku, będziemy uczyli się poprzez kontakt ze sztuką i uczestnictwo w kulturze. Projekt Pokłady Kultury realizowany jest przez Teatr Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu.
07-05-2019
Warszawa. W czerwcu ruszą półkolonie "Młyn w Polskim"
W pierwszym tygodniu wakacji (24-28.06) startują wyjątkowe, bo dziejące się w prawdziwej przestrzeni teatralnej, półkolonie "Młyn w Polskim". Zajęcia adresowane są do dzieci i młodszych nastolatków.
02-05-2019
Usłyszeć się nawzajem
- Sytuacja robienia spektaklu tylko dla siebie, zamknięcia się w swoim świecie i braku rozmowy nie jest dla mnie interesująca. Dialog i fakt, że teatr robi się dla innych ludzi ma dla mnie bardzo duże znaczenie - mówi Łukasz Zaleski, reżyser i specjalista ds. edukacji Teatru Fredry w Gnieźnie
26-04-2019
Gorzów Wlkp. Familijne warsztaty teatralne
Teatr im. Juliusza Osterwy szykuje prawdziwą gratkę. Nie dość, że dzieci będą mogły poznać teatr w sposób fascynujący i rozwijający różne umiejętności, to jeszcze w tych zajęciach mogą im towarzyszyć rodzice. Ciekawe, kto będzie bawił się lepiej...
25-04-2019
Bielsko-Biała. Banialuka surfuje z kulturą
Ruszyły warsztaty teatralne realizowane w ramach projektu "Surfuj z kulturą i poznaj magię teatru" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury organizowane przez Teatr Lalek Banialuka.
25-04-2019
Wrocław. Warsztaty teatralne dla dzieci
"Impro 3D" to warsztaty improwizacji tekstowo-ruchowo-scenograficznej, na które 28 kwietnia Wrocławski Teatr Lalek zaprasza dzieci i ich opiekunów.
19-04-2019
Tarnów. Teatr cieni w Dołędze
Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w zajęciach w ramach "Bonu Kultury", organizowanych w zabytkowym dworze w Dołędze. Spotkania poprowadzi Adam Walny, lalkarz, reżyser i pedagog teatru.
18-04-2019
Wrocław. Warsztaty pantomimy w ramach Biennale WRO
Wrocławski Teatr Pantomimy i Centrum Sztuki WRO zapraszają dzieci i młodzież na warsztaty w ramach Biennale Sztuki Nowych Mediów WRO.
10-04-2019
Wrocław. Zgłoś się na warsztaty z pantomimy
Wrocławski Teatr Pantomimy ogłasza zapisy na bezpłatne warsztaty Grupy Otwartej, które w maju poprowadzi Monika Rostecka. Tematem przewodnim zajęć będzie "Ożywić nieożywione".
04-04-2019
Bytom. Dzieci na scenie, czyli wielkie emocje
Pokazali talent. VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego "Teatromania dla najmłodszych" za nami. Odbyła się ona na scenie Bytomskiego Teatru i Tańca Rozbark przyciągając wiele utalentowanych artystycznie dzieci.
01-04-2019
Łódź. Kreatywne warsztaty Chorei
Teatr Chorea zaprasza pedagogów, nauczycieli, edukatorów, animatorów kultury do wzięcia udziału w cyklu interdyscyplinarnych warsztatów "Laboratorium Kreatywnego Działania".
29-03-2019
Wrocław. Ruszają darmowe warsztaty teatralne na Ołtaszynie
Ośrodek Kultury na Ołtaszynie zaprasza na darmowe warsztaty teatralne. Skierowane są głównie do licealistów i studentów oraz osób w podobnym przedziale wiekowym.
28-03-2019
Wałbrzych. Edukacyjne projekty u Szaniawskiego
Wiosną ruszają nowe i rozwijają się niedawno rozpoczęte projekty edukacji teatralnej, które swoim zasięgiem obejmują szerokie grono uczestników - w różnym wieku, z rozmaitych środowisk i kilku miast.
28-03-2019
Wrocław. Warsztaty teatralne dla dzieci we Wrocławskim Teatrze Lalek
Impro 3D to warsztaty improwizacji tekstowo-ruchowo-scenograficznej dla dzieci i ich opiekunów. WTL zaprasza 31 marca.
20-03-2019
Częstochowa. Teatr odpowiada na potrzeby szkół
Częstochowski teatr inauguruje nowy projekt pod hasłem "Lekcje na temat". Pierwsza z lekcji inspirowana będzie "Weselem" Wyspiańskiego. Premiera spektaklu "Bo to Polska właśnie..." w niedzielę 24 marca.
27-02-2019
Warszawa. Kieszonkowe na kino i teatr od ratusza
Warszawa zapłaci za wyjścia uczniów do teatrów, muzeów, galerii, zoo czy Centrum Nauki "Kopernik". Pieniądze dostaną dyrektorzy szkół, do wykorzystania będzie 100 zł rocznie na każdego ucznia. Są też środki ekstra na zajęcia dodatkowe, ale na razie tylko w 18 szkołach.
14-02-2019
Wałbrzych. O ekonomii dla najmłodszych w TLiA
Najnowsza premiera "Zaskórniaki oraz inne dziwadła z krainy portfela" w reż. Daniela Arbaczewskiego dla widzów w wieku 6+ to sceniczna wersja znanej książki "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela. 50 opowiastek z ekonomią w tle (plus jedna)" Grzegorza Kasdepkego.
12-02-2019
Częstochowa. W teatrze jak w kosmosie
Zimowe warsztaty Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie doczekały się kolejnej odsłony. Młodzież jak zawsze dopisała. Zgłębianie teatralnych tajemnic potrwa do środy 13 lutego.
12-02-2019
Wrocław. Warsztaty dla nauczycieli w WTP
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych, nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na warsztaty teatralne. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
11-02-2019
Wałbrzych. Przy Teatrze Szaniawskiego powstał Otwarty Uniwersytet Teatru
Program edukacji teatralnej dla dorosłych w formie Otwartego Uniwersytetu Teatru rozpocznie w lutym w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Roczny cykl spotkań, skoncentrowany będzie wokół premier zaplanowanych na ten sezon.
11-02-2019
Wrocław. Zapisy na darmowe warsztaty pantomimiczne
We Wrocławskim Teatrze Pantomimy ruszają zapisy na dwumiesięczny cykl warsztatów Grupy Otwartej w ramach projektu "Akcja: Edukacja 3.0". W marcu i kwietniu warsztaty pod hasłem "Interakcja" poprowadzi Mateusz Kowalski.
01-02-2019
Wrocław. Pokaz powarsztatowy "Poruszony widok"
Wrocławski Teatr Pantomimy i Centrum Sztuki WRO zapraszają na zakończenie zimowych warsztatów i pokaz powarsztatowy uczestników zajęć pt. "Poruszony widok".
31-01-2019
Wałbrzych. Nabór do Otwartego Uniwersytetu Teatru
W lutym rusza w Teatrze Szaniawskiego nowy projekt edukacji teatralnej dla dorosłych. "Obserwatorium. Otwarty Uniwersytet Teatru" to roczny program "studiowania" teatru, nowatorska jednostka badawcza, dla której teatr stanie się soczewką do obserwacji świata.
22-01-2019
Mazowieckie. Zaproszenie do Objazdowej Akademii Teatralnej
Mazowiecki Fundusz Teatralny od 1 stycznia 2019 przyjmuje zgłoszenia na realizację warsztatów teatralnych w ramach programu Objazdowa Akademia Teatralna.
18-01-2019
Sosnowiec. Nowe cykle projektów w Teatrze Zagłębia
Teatr Zagłębia uruchamia nowe cykle projektów i działań pedagogiczno-teatralnych. Wśród proponowanych wydarzeń są projekty adresowane dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także do szkół i środowisk pedagogów, instruktorów oraz animatorów kultury.
17-01-2019
Sosnowiec. Teatr Zagłębia tworzy klasy partnerskie i Klub Teatralny
Klasy partnerskie tworzy wspólnie z dwoma liceami Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Wśród tegorocznych nowości jest też Klub Teatralny z sekcjami dziennikarską i aktorską.
16-01-2019
Opole. Dzieci z Chmielowic wystąpiły na profesjonalnej scenie
Podopieczni Domu Dziecka w Opolu Chmielowicach wystąpili na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu.
02-01-2019
Projektowanie sytuacji
Kierownik literacki to taki kurator na poziomie instytucji, który czuwa nad poszerzaniem pola kontekstowego, a pedagog teatru jest kuratorem reprezentującym widza. Pilnującym relacji teatru z otoczeniem. Rozmowa z Dorotą Kowalkowską, Justyną Sobczyk i Sebastianem Świądrem
02-01-2019
Podsumowanie 2018 roku w kulturze
Szturm tańców na galerie sztuki, folkofobia i folkofilia, ucieczki od niepodległości, pomieszanie języków w prozie i poezji, powódź RODO-spamu i świetne piosenki o przegrywie. Redaktorzy "Dwutygodnika" wskazują najważniejsze trendy i wydarzenia mijającego roku.
27-12-2018
Opole. Jugendbox - festiwal młodego niemieckiego teatru
W Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przez dwa dni ze sceny rozbrzmiewał język niemiecki. W ramach programu Jugendbox odbyły się festiwal sztuk z udziałem 8 grup teatralnych oraz warsztaty dla młodych aktorów.
20-12-2018
Katowice. Teatr Ateneum podsumował projekt dla nauczycieli
W grudniu Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" zakończył projekt "EduAkcja-Teatr wzmacnia" adresowany do nauczycieli i pedagogów z województwa śląskiego.
17-12-2018
Wrocław. Pokaz finałowy młodzieżowej grupy Robimy
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza 20 i 21 grudnia na "Niewydarzone" - pokaz finałowy młodzieżowej grupy Robimy.
12-12-2018
Pacanów. Powstała Dziecięca Rada Programowa
Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie powołało drugą kadencję Dziecięcej Rady Programowej 12-osobowy zespół dzieci z całej Polski, wyłoniony na zasadzie rekrutacji.
12-12-2018
Wrocław. Zapisy do Grupy Otwartej w pantomimie
Ruszają zapisy na dwumiesięczny cykl warsztatów Grupy Otwartej we Wrocławskim Teatrze Pantomimy w ramach projektu "Akcja: EDUKACJA 3.0".
11-12-2018
Wrocław. Uczniowie z Dolnego Śląska uczestniczyli w warsztatach "Jak poprzez teatr poznawać świat"
Blisko 180 uczniów z ośmiu dolnośląskich szkół wzięło udział w II edycji projektu edukacyjnego Wrocławskiego Teatru Współczesnego "Jak poprzez teatr poznawać świat". Projekt miał uwrażliwić jego uczestników na potrzeby tych, którzy są starzy, samotni, wymagają wsparcia i opieki.
10-12-2018
Wrocław. Projekt edukacyjny we Wrocławskim Teatrze Współczesnym
Dobiega końca druga edycja projektu edukacyjnego Wrocławskiego Teatru Współczesnego dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
03-12-2018
Kielce. Finał projektu "Wczytuję sztukę" w Kubusiu
3 grudnia w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach odbędzie się podsumowanie pierwszej edycji projektu "Wczytuję sztukę - warsztaty teatralne", adresowanego do uczniów ze świętokrzyskich szkół.
28-11-2018
Wrocław. Ostatnie warsztaty "Zrób sobie świat"
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza 2 grudnia na ósme warsztaty z cyklu "Zrób sobie świat". To ostatnia okazja, żeby razem z Anną Makowską-Kowalczyk - aktorką, lalkarką, mistrzynią opowieści i improwizacji, przenieść się do świata, w którym wszystko jest możliwe.
27-11-2018
Warszawa. Teatranki. Nasze wybory
Teatranki to warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich opiekunów, podczas których dzieci i dorośli współpracują, stając się dla siebie wzajemnie przewodnikami i doświadczają teatru poprzez różnorodne działania twórcze.
15-11-2018
Wrocław. Grudniowe warsztaty w Pantomimie
Ruszają zapisy na grudniowe warsztaty w ramach Grupy Otwartej. "Body and mind" - ostatni blok zajęć w tym roku poprowadzi Paulina Jóźwin, a uczestnicy zajęć pracować będą nad sprawnością fizyczną, poszerzaniem możliwości twórczych oraz nad świadomością ciała.
14-11-2018
TVP Kultura. "Baletownik" - nowy cykl programów o tańcu klasycznym
"Baletownik" - taki tytuł będzie nosił nowy cykl programów telewizyjnych, w których tancerze i choreografowie opowiadać będą o poszczególnych krokach baletowych. Pierwszy odcinek cyklu, przygotowanego przez Instytut Muzyki i tańca oraz TVP Kultura, zostanie wyemitowany w grudniu.
13-11-2018
Wrocław. Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli w Pantomimie
17 i 18 listopada Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza pedagogów, instruktorów teatralnych i nauczycieli do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych.
29-10-2018
Warszawa. Teatr Polski nagrodzony Nagrodą Edukacji Kulturalnej
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie zajął II miejsce tegorocznej IX edycji konkursu Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej.
23-10-2018
Kielce. Ruszyły warsztaty w ramach projektu "Wczytuję sztukę"
W ramach projektu Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach "Wczytuję sztukę", rozpoczęły się warsztaty z klasami zakwalifikowanych szkół. Celem dwuetapowego przedsięwzięcia jest zachęta młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem.
13-10-2018
Małopolskie. Spektakle uliczne międzynarodowej grupy artystów
Projekt "Migr'art" jest międzynarodową inicjatywą tworzoną przez Fundację Młodzi dla Europy oraz francuskie stowarzyszenie Errance en Aéa. Uczestnicy będą tworzyć kolektywne improwizacje uliczne, które zabiorą publiczność w magiczną podróż po świecie migracji, barier i granic.
03-10-2018
Wrocław. Warsztaty Mistrzowskie z Janem Peszkiem w Pantomimie
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza 26 i 27 października na pierwsze Warsztaty Mistrzowskie w ramach projektu "Akcja: Edukacja", które poprowadzi Jan Peszek - jeden z najważniejszych i cenionych polskich aktorów, reżyser teatralny i pedagog.
14-09-2018
Katowice. Teatr Ateneum podsumował projekt "Superbohaterowie"
Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum podsumował projekt "Superbohaterowie", w ramach którego odbyły się m. in. warsztaty opowiadania historii, zajęcia teatralne.
14-09-2018
Łódź. Spektakl "Siedemnaście" w ramach Regionalnego Kongresu Edukacji 2018
Dziś o godz. 11 Teatr Powszechny w ramach Regionalnego Kongresu Edukacji Kulturalnej 2018 zaprezentuje "Siedemnaście" - spektakl zrealizowany w ramach cyklu edukacyjnego "Dziecko w sytuacji". Po prezentacji odbędą się warsztaty, w których wezmą udział nauczyciele oraz młodzież.
11-09-2018
Łódź. Warsztaty teatralne dla młodzieży
Ośrodek Kultury Górna, wspólnie z laureatką konkursu "Wykaż inicjatywę. Zoom na Górną", zaprasza do udziału w cyklu warsztatów teatralnych, których finałem będzie spektakl.
10-09-2018
Wrocław. Powracają bezpłatne warsztaty w pantomimie
Rusza kolejna edycja działań edukacyjnych we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Wśród propozycji nie zabranie znanych i lubianych przez uczestników warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
06-09-2018
Świętokrzyskie. Teatr w każdej szkole
Programy nauki gry w piłkę ręczną, szachy, a także zachęcające do tworzenia szkolnych kółek teatralnych przygotowało w nowym roku szkolnym Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
04-09-2018
Warszawa. Cykl warsztatów dla dzieci "W cylindrze wyobraźni"
Teatr Lalka wraz z Collegium Dziecięcym zapraszają na cykl warsztatów teatralnych "W cylindrze wyobraźni" dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.
27-08-2018
Sztuka dla dziecka
- Gdy myślę o dzieciach jako odbiorcach, myślę o tajemnicy, o czymś, czego nie poznamy do końca, nie dowiemy się w pełni, co jest w ich głowach. Jako dorośli możemy im jednak towarzyszyć - mówi Joanna Żygowska, specjalistka ds. edukacji w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie.
24-08-2018
Warszawa. Warsztaty teatralne dla młodzieży
Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej zapraszamy na rozmowy kwalifikacyjne do teatralnych grup warsztatowych: Warsztaty teatralne 13+ (młodzież 13-16 lat) oraz Warsztaty teatralne Mniej/Więcej Ważne! (młodzież 16-20 lat).
27-07-2018
Toruń. Na warsztatach dowiesz się, jak działać w kulturze
Ponad 154 tys. zł dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich dostali torunianie z Kulturhauzu na zorganizowanie szkoleń dla animatorów kultury z całego regionu.
18-07-2018
Katowice. Projekt dla nauczycieli w Teatrze Ateneum
Śląski Teatr Lalki i Aktora "Ateneum" rozpoczyna projekt edukacyjny skierowany do nauczycieli i pedagogów z województwa śląskiego, którzy chcą w sposób aktywny i twórczy prowadzić zajęcia dotyczące teatru.
10-07-2018
Jelenia Góra. Spektakl jako finał warsztatów
Steinhaus e.V. i Jeleniogórskie Centrum Kultury, zapraszają do wzięcia udziału w projekcie "MOVE TOGETHER 2018" Pokazy warsztatowe które odbędą 13 i 14 lipca o godzinie 18.00 są wynikiem warsztatów trzech dziedzinach sztuki, które odbywają się w dniach od 2 lipca do 15 lipca.
02-07-2018
Łódź. Letnie warsztaty Chorei
"Jak w ulu!" to cykl edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowanych do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego. Teatr Chorea zaprasza w lipcu, w sierpniu i we wrześniu.
27-06-2018
Częstochowa. Parada lalek przeszła przez Miejską Galerię Sztuki
Wakacje w mieście nie muszą być nudne, a doskonałym kompanem do kreatywnych zabaw dla dzieci mogą być... dziadkowie. Dowodem na to są warsztaty "Zróbmy to razem" organizowane przez częstochowską Miejską Galerię Sztuki.
15-06-2018
Wrocław. "Kliniczna młodość" licealistów w WTW
Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na widowisko pt. KLINICZNA MŁODOŚĆ przygotowane przez grupę uczniów VIII LO pod opieką polonistki Agnieszki Szymańskiej.
13-06-2018
Legnica. Zakończenie sezonu edukacji teatralnej
W dniach 18-20 czerwca cztery grupy z Klubu Gońca Teatralnego legnickiego Teatru Modrzejewskiej pokażą efekty swojej pracy w sezonie 2017/2018. Na finałowe prezentacje złożą się spektakle i etiudy teatralne oparte na improwizacjach, w których wystąpią dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.
12-06-2018
Kielce. Słowacki i Mrożek wg uczniów
W Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" startuje właśnie projekt "Wczytuję Sztukę - warsztaty teatralne" skierowany do uczniów w wieku od 14 do 19 lat. Jego celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego odkrywania literatury, a także przybliżenie nastolatkom specyfiki teatralnej pracy nad tekstem.
05-06-2018
Wałbrzych. Jubileuszowe Dni Młodego Teatru
Jak co roku w czerwcu otwieramy w "Szaniawskim" scenę dla młodych! W tym roku na jubileuszowe XV DNI MŁODEGO TEATRU zapraszamy w dwóch odsłonach: 5 i 11 czerwca 2018.
05-04-2018
Wrocław. Warsztaty dla nauczycieli i animatorów w Pantomimie
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach teatralnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
27-02-2018
Kraków. Młodzi z XXX Liceum zatańczyli w teatrze
Taniec klasyczny, towarzyski, ludowy, współczesny i jazzowy. Tak szerokie spektrum umiejętności zaprezentowali uczniowie XXX Liceum Ogólnokształcącego, którzy wystąpili wczoraj w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.
16-02-2018
Wrocław. Warsztaty dla pedagogów w Pantomimie
3i 4 marca Wrocławski Teatr Pantomimy po raz czwarty zaprasza pedagogów, instruktorów teatralnych i nauczycieli do udziału w warsztatach teatralnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
15-02-2018
Toruń. Młodzież na scenie Teatru Horzycy
15 lutego o godz. 17 na Scenie na Zapleczu w Teatrze Horzycy odbędzie się pokaz otwarty kończący warsztaty "gdzie_jest_ciemno".
02-02-2018
Wrocław. WTW dla młodzieży
Wrocławski Teatr Współczesny rozpoczął nabór grup do II edycji programu edukacyjnego "Jak poprzez teatr poznawać świat?: adresowanego do młodzieży w wieku 13-18 lat.
02-02-2018
Zielona Góra. Otwarcie Laboratorium Twórczego LT
Dla kogo stworzyliśmy Laboratorium Twórcze? Dla Ciebie. Nowa przestrzeń w Lubuskim Teatrze to miejsce spotkań ze sztuką oraz przestrzeń dla Twoich działań. W Laboratorium Twórczym każde działanie rozumiemy jako eksperyment. Oznacza to, że możesz przyjść do nas bez względu na wiek czy zdolności artystyczne.
24-01-2018
Kielce. Trwa nabór do projektu "Teatralna Przygoda"
Trwa nabór do projektu "Teatralna Przygoda" realizowanego przez Pracownię Wspomagania Szkół i Nauczycieli Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem zajęć jest rozwijanie kompetencji nauczycieli polonistów oraz uczniów w zakresie wiedzy o teatrze.
23-01-2018
Poznań. Ósemki inicjują patronat nad szkołą
24 stycznia w Teatrze Ósmego Dnia odbędzie się uroczystość podpisania umowy patronackiej pomiędzy Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych im. Bolesława Chrobrego, a Teatrem Ósmego Dnia, który obejmuje patronat nad klasami liceum ogólnokształcącego o profilu "teatr i media" oraz "manager kultury".
16-01-2018
Łódź. Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki
Teatr Chorea zaprasza w styczniu na Twórcze Warsztaty dla dzieci i całych rodzin.
16-01-2018
Wrocław. Nabór uzupełniający na warsztaty w Pantomimie
Wrocławski Teatr Pantomimy ogłasza uzupełniający nabór uczestników warsztatów w Grupie Otwartej. Adresatami oferty jest młodzież (od 18 roku życia), osoby dorosłe oraz seniorzy. Zajęcia w międzypokoleniowej grupie odbywają się w ramach projektu "Akcja: Edukacja" realizowanego nieprzerwanie od 2014 roku.
11-01-2018
Opole. Teatr chce się uczyć od młodego widza
Wczoraj w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora dyrektorzy dziesięciu szkół podstawowych i gimnazjum podpisali listy intencyjne w sprawie utworzenia 15 klas patronackich, które nawiążą współpracę z OTLiA.
11-12-2017
Wałbrzych. I Festiwal Teatru Lekturowgo
W odpowiedzi na powtarzające się prośby ze strony nauczycieli o przyjrzenie się temu, co czyta współczesna młodzież ( i dlaczego lektury nie zawsze są w czołówce najchętniej czytanych książek), TDSz zaprosił wałbrzyskie szkoły do udziału w przeglądzie scenicznych interpretacji lektur szkolnych, wybranych i przygotowanych przez uczniów pod opieką pedagogów.
23-11-2017
Wałbrzych. Warsztaty dla dzieci i seniorów w TLiA
W Teatrze Lalki i Aktora trwają warsztaty w ramach projektu PO - DZIELMY SIĘ... Finał 5 grudnia.
22-11-2017
Lublin. Warsztaty dla nauczycieli u Andersena
Zajęcia warsztatowe skierowane do nauczycieli, pedagogów, animatorów oraz entuzjastów edukacji teatralnej organizuje po raz drugi Teatr Andersena.
24-10-2017
Gorzów Wlkp. W filharmonii ruszyły próby do musicalu "Akademia Pana Kleksa"
200 dzieci z Gorzowa Wlkp. i okolicznych miejscowości wzięło udział w castingu do musicalu Filharmonii Gorzowskiej pt. "Akademia Pana Kleksa". Z tej grupy jury wyłoniło 68 osób - 50 wokalistów oraz 18 tancerzy, którzy zaprezentują się na scenie.
23-10-2017
Bytom. Mały kominiarczyk. Zróbmy operę
"Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" to projekt realizowany przez dzieci i dla dzieci. Zakłada wystawienie premierowego spektaklu teatralnego pt. "Mały kominiarczyk" autorstwa Benjamina Brittena, poprzedzonego organizacją profesjonalnych warsztatów teatralnych dla dzieci w wieku od 6 do 16 lat.
18-10-2017
Wałbrzych. Warsztaty dla dzieci i seniorów
W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu rusza nowy projekt edukacyjny pn. PODZIELMY SIĘ... WARSZATY TEATRALNE DLA DZIECI I SENIORÓW. Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku 7 - 9 lat oraz seniorów 60+.
03-10-2017
Lublin. Warsztaty dla młodzieży
Teatr Osterwy zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na warsztaty teatralne i literackie. Trwają zapisy do grup teatralnych, które będą się spotykać raz w tygodniu.
03-10-2017
Łódź. Warsztaty teatru dokumentalnego_szwalnia.DOK2
"To miasto to moja opowieść", warsztaty teatru dokumentalnego prowadzone przez kolektyw twórczy B-SIDES, odbędą się w listopadzie w Teatrze Szwalnia.
25-09-2017
Opole. Teatr im. Kochanowskiego wystawił sztukę w szkole
Cykl dziesięciu przedstawień sztuki "Beze mnie" zostanie zaprezentowany uczniom szkół województwa opolskiego w ramach projektu edukacyjnego, którego autorem jest Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W poniedziałek odbyła się premiera spektaklu.
20-09-2017
Wrocław. Bezpłatne warsztaty dla pedagogów i animatorów w Pantomimie
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnych bezpłatnych warsztatach teatralnych i ruchowych. Dwudniowe warsztaty odbędą się 7 i 8 października.
06-09-2017
Gorzów Wlkp. Warsztaty Kamishibai u Osterwy
Od września w Teatrze im. Juliusza Osterwy będą się odbywały nowe zajęcia edukacyjne pt. "Przygoda z teatrem Kamishibai".
16-08-2017
Gliwice. Babcie grają w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich
"Babcia robi na drutach" to bajka napisana przez Uriego Orleva, najpopularniejszego autora książek dla dzieci w Izraelu. Uczestnicy projektu prowadzonego przez gliwicki Dom Pamięci Żydów Górnośląskich przygotowują sceniczną wersję tego utworu.
08-08-2017
Kalisz. Szkoła kształcąca animatorów kultury nie zostanie zlikwidowana
Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury, które miało zostać zlikwidowane, zostanie zachowane jako "eksperyment pedagogiczny" - zdecydowało MKiDN. Bedą się tu kształcić animatorzy działań teatralnych, filmowych i tańca.
20-07-2017
Koszalin. Warsztaty na scenie BTD
Aktorstwo, tworzenie scenografii - tego młodzi uczą się w teatrze. W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym dzieci i młodzież biorą udział w letnich warsztatach teatralnych, organizowanych w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2017".
10-07-2017
Katowice. Dzieci zagrają "Szelmostwa Lisa Witalisa" w Ateneum
15 lipca w Galerii Ateneum w Katowicach odbędzie się premiera spektaklu "Szelmostwa Lisa Witalisa" wieńcząca wakacyjne warsztaty teatralne dla dzieci.
10-07-2017
Wrocław-Drzemlikowice. Otwarte warsztaty pantomimy
Teatr Formy organizuje od 17 do 24 lipca otwarte, międzynarodowe warsztaty pracy z ciałem z zakresu pantomimy i tańca butoh.
21-06-2017
Płock. Orlen zaprasza na półkolonie teatralne
Koncern sponsoruje półkolonie 350 dzieci. Organizuje je we współpracy z partnerami - Sekcją Piłki Ręcznej Wisła Płock, Stowarzyszeniem Sportu Młodzieżowego Wisła Płock oraz teatrem Per Se.
20-06-2017
Częstochowa. Warsztaty teatralne dla dorosłych
Od 24 do 28 czerwca w Teatrze im. Mickiewicza trwać będą warsztaty dla nauczycieli, instruktorów teatralnych i pasjonatów teatru.
12-06-2017
Teatr zaprasza na zajęcia
- W trakcie warsztatów filmowych, fotograficznych, teatralnych i literackich grupa międzypokoleniowa podąży tropami dawnej Sceny Lalkowej, a wyniki swojego śledztwa przedstawi w postaci filmu, wystawy fotograficznej i listów - o bezpłatnych warsztatach w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze mówi Emilia Adamiszyn w rozmowie z Leszkiem Kalinowskim z Gazety Lubuskiej.
10-06-2017
Kielce. Ruszył nowy cykl warsztatów w teatrze dla aresztantów i ich dzieci
Osiem rodzin uczestniczy w III cyklu warsztatów artystycznych dla aresztantów i dzieci osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Kielcach, organizowanych w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora Kubuś. Przedsięwzięciu po raz pierwszy towarzyszą badania naukowe.
01-06-2017
Kielce. Teatr Kubuś edukuje
Kielecki teatr "Kubuś" już po raz trzeci organizuje warsztaty dla więźniów i ich dzieci. - A efekty są naprawdę pozytywne - cieszy się koordynatorka projektu. Z kolei od czwartku można zgłaszać się do udziału w innym projekcie.
31-05-2017
Krasne. IX Konkurs Plastyczno- Teatralny KUKŁY 2017
W piatek, 2 czerwca o godz. 13.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnem odbędzie się finał IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno - Teatralnego "Kukły 2017"
26-05-2017
Wielkopolska. Rusza "Teatr w Małym Mieście i Gminie"
Już jutro w Wysokiej rusza piąta edycja projektu "Teatr w Małym Mieście i Gminie", w ramach którego w siedmiu miastach województwa wielkopolskiego odbywać się będą spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
16-05-2017
Lublin. Warsztaty Mistrzowskie z Januszem Łagodzińskim
Teatr im. Osterwy zapraszamy na warsztaty z Januszem Łagodzińskim. Tydzień intensywnej pracy zakończy się pokazem etiud teatralnych. Casting dla uczestników warsztatów już 28 maja.
16-05-2017
Wrocław. Druga edycja warsztatów dla nauczycieli w Pantomimie
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych i ruchowych. Dwudniowe warsztaty odbędą się 3 i 4 czerwca.
05-05-2017
Toruń. Warsztaty "Wyzwanie: teatr!" u Horzycy
Teatr im. Wilama Horzycy oraz Zakład Dramatu i Teatru UMK zapraszają uczniów gimnazjów i liceów do udziału w cyklu warsztatów "WYZWANIE: TEATR!".
24-04-2017
Warszawa. Podyplomowe teatralne warsztaty aktorskie
Teatr Współczesny organizuje zajęcia warsztatowo - studyjne dla aktorów z udokumentowanym stażem scenicznym.
11-04-2017
Białystok. Zgłoś się do teatru obywatelskiego
Pracownia Sztuki Społecznej i Uniwersyteckie Centrum Kultury w Białymstoku zapraszają do współtworzenia spektaklu inspirowanego "Czarnobylską modlitwą" Swietłany Aleksijewicz.
10-04-2017
Szkolne teatry nie są dużo gorsze od profesjonalnych
Teatry szkolne i młodzieżowe nie tylko oferują kulturę wyższą u progu dojrzałości, ale też są bardziej pluralistyczne niż te profesjonalne. Wykształcają także w młodych ludziach unikalną wrażliwość. Warto o nich pamiętać i wspierać - pisze Piotr Zaremba w Rzeczpospolitej.
10-04-2017
Wrocław. Warsztaty w Instytucie Grotowskiego
Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Momentum oraz Instytut im. Jerzego Grotowskiego zapraszają w maju na warsztaty "Struna ciała" prowadzone przez Jakuba Gontarskiego i Agnieszkę Rybak.
06-04-2017
Wrocław. Warsztaty dla nauczycieli w Pantomimie
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych i ruchowych.
03-04-2017
Łódź. "Wielkie pytanie" z warsztatem w Pinokiu
9 kwietnia 2017 o godz. 12.00 Teatr Pinokio zaprasza na spektakl "Wielkie pytanie" w reż. Marcina Jarnuszkiewicza na wg Wolfa Elbrucha, połączony z warsztatem dla widzów w wieku 10-15 lat.
29-03-2017
Łódź. "B@jki robotów" z warsztatami
Teatr Pinokio zaprasza 2 kwietnia po spektaklu "B@jki robotów" o godz. 12.00 na warsztat dla widzów w wieku 9+.
25-03-2017
Łódź. Intensywne warsztaty Teatru Chorea
Na kolejny trening aktorski zaprasza w maju Teatr Chorea.
15-03-2017
Gdynia. Warsztaty teatralne "Wokół "Balladyny" w Miejskim
Warsztaty zaprojektowane wokół spektaklu "Balladyna" (reż. Jacek Bała), którego premiera odbędzie się w Teatrze Miejskim 25 marca. Zajęcia w twórczy sposób wprowadzają widzów w świat spektaklu i inspirują do własnych poszukiwań twórczych.
08-03-2017
Radom. W Amfiteatrze rusza Radomski Teatr Rodzinny
Nowy projekt MOK jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych. Pierwsze warsztaty już 12 marca w Kuźni Artystycznej.
08-03-2017
Szczecin. Wielki Przegląd Małych Form Teatralnych "Pobożniaka"
Na scenie Teatru Współczesnego uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zmierzyli się z tematem "czasoprzestrzeń".
06-03-2017
Łódź. Warsztaty Take Over
Take Over Group zaprasza w marcu na warsztaty organizowane we współpracy z Teatrem Chorea.
02-03-2017
Wałbrzych. Finał projektu TLeN Wałbrzych - Teatralne Lekcje Nieobowiązkowe
2 marca, o godzinie 18:00, na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego wielki finał projektu TLeN Wałbrzych - Teatralne Lekcje Nieobowiązkowe.
20-02-2017
Wrocław. Warsztaty pod kolumnami
Mały Teatr Pod Kolumnami otwiera zapisy na wiosenno-letni semestr warsztatów dla najmłodszych.
08-02-2017
Słowo o Trzecim Teatrze
Piętnastolecie Trzeciego Teatru to, powie ktoś, skromny jubileusz. I zapewne można byłoby się z tym zgodzić, bo piętnaście lat dla instytucji to niewiele, chociaż dla człowieka sporo. Dlatego w tym jubileuszu najważniejsza dla mnie była osoba, która ten teatr prowadzi, czyli Grzegorz Stawiak - pisze Krzysztof Kobielec w Tygodniku Wałbrzyskim.
06-02-2017
Wrocław. Warsztaty w Teatrze Współczesnym
We Wrocławskim Teatrze Współczesnym rozpoczęły się pięciodniowe warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół Niepublicznych w Warszawie Wesołej.
31-01-2017
Wałbrzych. Trzeci Teatr obchodzi 15. urodziny
1 lutego w Teatrze Dramatycznym odbędzie się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji piętnastolecia istnienia Trzeciego Teatru - najstarszej z działających przy "Szaniawskim" grup teatralnych. O godzinie 18.00 na Dużej Scenie spotkają się aktualni uczestnicy zajęć i ci sprzed lat.
26-01-2017
Zabrze. Francuskojęzyczne sztuki o Zabrzu będą grane na scenach świata
Dziesięciu dramaturgów z francuskojęzycznych krajów przyjedzie w piątek do Zabrza, by poznawać historię miasta i regionu, która ma zainspirować ich do napisania sztuk teatralnych. Wydane zostaną one w formie książki, a spektakle na ich podstawie będą wystawiane na całym świecie.
25-01-2017
Zabrze. Francuskojęzyczni dramaturdzy napiszą krótkie sztuki teatralne
10 dramaturgów z 5 francuskojęzycznych krajów przyjedzie w piątek do Zabrza. Przez kilka dni artyści będą poznawać historię miasta i regionu, by później napisać krótkie sztuki w jęz. francuskim, przeznaczone dla młodzieży szkolnej.
24-01-2017
Poznań. Rusza szkółka teatralna dla dzieci w Starym Browarze
W Starym Browarze w lutym rozpocznie się kilkumiesięczny cykl warsztatów teatralnych dla dzieci z Teatrem Dziecięcym w Poznaniu. Wstęp wolny, zapisy w Punktach Informacyjnych.
19-01-2017
Kazimierz Dolny. Warsztaty teatralne
W dniach 23-28 stycznia w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki odbędą się warsztaty teatralne dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej "Klepisko".
17-01-2017
Tarnów. Ferie u Solskiego
Tego roku zajęcia aktorskie przygotują i poprowadzą aktorzy tarnowskiej sceny Monika Wenta i Mariusz Szaforz, a Piotr Niedojadło zadba o część muzyczną.
11-01-2017
Wrocław. Ferie z Małą Akademią Teatralną
Klub pod Kolumnami zaprasza do udziału w warsztatch teatralnych dla dzieci prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów teatralnych.
04-01-2017
Wrocław. Ruszyły zapisy na warsztaty w Pantomimie
We Wrocławskim Teatrze Pantomimy ruszyła druga tura zapisów do Grupy Otwartej w ramach projektu Akcja Edukacja 2.0 w sezonie 2016/2017.
02-01-2017
Opole. Nauczycielu, bądź twórczy z Kochanowskim
Od stycznia Teatr Kochanowskiego wprowadza nową ofertę edukacyjną dla szkół ponadpodstawowych pod hasłem "Twórczo z Teatrem".
23-12-2016
Kraków. Aktorskie studia w Akademii Frycza Modrzewskiego?
Jeśli resorty szkolnictwa wyższego i kultury wyrażą zgodę, w Krakowie poza PWST przyszłych aktorów na studiach magisterskich będzie kształcić także Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego. Wśród wykładowców są gwiazdy teatru i filmu.
21-12-2016
Radom. Tancerki z MDK 22 razy na podium ogólnopolskiego konkursu
W weekend na deskach elbląskiego Teatru im. A. Sewruka odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej. O nagrody walczyło 20 miast z 21 szkół tańca, w sumie prawie 500 tancerzy.
19-12-2016
Wrocław. Zakończenie projektu "Jak poprzez teatr poznawać świat?"
Wystawa fotograficzna, pokaz pracy na scenie oraz gra z udziałem uczestników i widzów pokazu zakończyły trwający kilka miesięcy projekt edukacyjny Wrocławskiego Teatru Współczesnego "Jak poprzez teatr poznawać świat?" współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
16-12-2016
Wrocław. Historia i edukacja w musicalu "Doktorze Korczak!"
Walka dobra ze złem, zderzenie niewinnego dzieciństwa z bezwzględnym reżimem - Akademia Doktora Korczaka przygotowała musical.
15-12-2016
Łódź. Świąteczna "Bajkopera"
Teatr Wielki zaprasza najmłodszych widzów na "Bajkoperę" w świątecznej odsłonie. Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie "Dziadek do orzechów". Zimowa rozrywka dla maluchów odbędzie się w sobotę, 17 grudnia w dwóch grupach zajęciowych - godz. 12:00 i 13:15.
15-12-2016
Wrocław. Finał projektu edukacyjnego w WTW
Uroczysty pokaz kilkumiesięcznej pracy programu "Jak poprzez teatr poznawać świat zostanie zaprezentowany 17 i 18 grudnia w szkołach, hospicjum oraz na scenie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.
14-12-2016
Tyczyn. Spektakl na finał projektu "W stronę marzeń"
Od 24 września Grupa Miłośników Teatru we współpracy z Młodzieżowym Centrum Współpracy , MGOK im. K.Sobczyk w Tyczynie oraz jego filią Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej realizuje projekt edukacji artystycznej "W stronę marzeń", którego premiera odbędzie się 21 grudnia o godz. 18:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. K.Sobczyk w Tyczynie.
13-12-2016
Poznań. Warsztaty Pantomimy w Polskim Teatrze Tańca
Dziś w Polskim Teatrze Tańca ruszają warsztaty pantomimy i ruchu pn. "Miasta w Ruchu", organizowane z okazji 60. jubileuszu Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Zajęcia potrwają do 17 grudnia.
09-12-2016
Gniezno. Warsztaty przed premierą u Fredry
Teatr Fredry zaprasza nauczycieli i młodzież na wydarzenia poprzedzające premierę "Piaskownicy" Michała Walczaka w reż. Jewgienii Boginskiej.
08-12-2016
Rzeszów. Pracownicy Maski poprowadzą warsztaty w Maroku
Warsztaty plastyczno-teatralne dla dzieci z polskich rodzin przeprowadzą w stolicy Maroka - Rabacie pracownicy rzeszowskiego Teatru Maska. Dzieci wezmą udział w zajęciach z ruchu scenicznego i pracy z tekstem, przygotują maski i kostiumy teatralne, poznają sposoby przezwyciężenia tremy.
02-12-2016
Kraków. Warsztaty Pantomimy w Cricotece
Dziś ruszają darmowe, pięciodniowe warsztaty pantomimy i ruchu pn. "Miasta w Ruchu". Zajęcia prowadzone będą przez aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy, a odbędą się w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.
30-11-2016
Gniezno. Pisanie na gorąco u Fredry
To już ostania odsłona artystyczno-edukacyjnego projektu "ReStart-Łańcuch Sztuki. Kontynuacja". Zbliża finał się drugiej edycji projektu, dlatego Teatr Fredry szczególnie zachęca do udziału w warsztatach i czytaniu performatywnym tych, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji wziąć w nich udziału.
30-11-2016
Koszalin. Rusza program "Teatr w szkole, szkoła w teatrze"
Bałtycki Teatr Dramatyczny i II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego połączyła umowa o współpracy.
29-11-2016
Wrocław. Zrób sobie teatr z WTL
4 grudnia Wrocławski Teatr Lalek organizuje ostatnie warsztaty z cyklu "Zrób sobie teatr", tym razem poświęcone rzeźbie.
25-11-2016
Łódź. Zajęcia ze Śpiącą Królewną
26 listopada Teatr Wielki zaprasza najmłodszych widzów na "Bajkoperę. Tym razem motywem przewodnim spotkania będzie balet "Śpiąca królewna".
25-11-2016
Szczecin. Finałowe pokazy projektu "Świadkowie / Konfrontacja"
26 lListopada o godz. 17.30 w Teatrze Współczesnym finał Międzynarodowego Projektu Artystycznego "Świadkowie / Konfrontacja"
23-11-2016
Wrocław-Kraków. Warsztaty w ramach projektu "Miasta w Ruchu"
"Miasta w Ruchu" to działania pięciodniowe, całkowicie darmowe warsztaty pantomimy i ruchu przygotowane przez zespół artystyczny Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Krakowska edycja warsztatów odbędzie się w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora - Cricoteka w dniach 2-6 grudnia.
21-11-2016
Opole. Rusza Tydzień Kultury Niebanalnej
Tegoroczna edycja potrwa nawet trochę dłużej, bo w sumie 10 ostatnich dni listopada. W programie m.in. koncerty, spektakle i warsztaty teatralne. Większość z tego odbywa się w filii MDK przy ul. Targowej, a na wszystko wstęp jest wolny.
21-11-2016
Szczecin. "Mała stabilizacja" wg młodych z Wiednia i Szczecina
Najpierw młodzież ze Szczecina a teraz z Wiednia przygotowywała teatralną odpowiedź na spektakl "Świadkowie albo nasza mała stabilizacja" w reż. Katarzyny Szyngiery w tutejszym Teatrze Współczesnym.
18-11-2016
Niedzielaki - pogańskie dzieciaki
Zgodnie z zapowiedzią, że spektakl oparty jest na materiałach historycznych i etnograficznych, od pierwszej sceny widzowie mają wrażenie, że otworzyli ułożony na kolanach zbiór legend i baśni Warmii i Mazur. Zaczytawszy się w nich, wyobraźnia projektuje obrazy mające miejsce na scenie... O wspólnym przedstawieniu aktorów olsztyńskich teatrów, lokalnych muzyków i plastyków oraz Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie pisze Jerzy Lengauer.
17-11-2016
Białystok. Powstał spektakl z udziałem młodzieży z Czeczenii
"Każdy jest graczem" - tak zatytułowany jest spektakl wieńczący warsztaty reportersko-teatralne dla młodzieży polskiej i czeczeńskiej. Obejrzeć go będzie można 18 i 19 listopada.
17-11-2016
Gniezno. Czytanie performatywne u Fredry
Teatr Fredry zaprasza na czwartą odsłonę projektu "ReStart - łańcuch sztuki". 18 listopada 2016 r. o godz. 19.00 odbędzie się czytanie performatywne sztuki "Nocny pociąg do Boliny" Nilo Cruz'a, w reżyserii i tłumaczeniu Łukasza Gajdzisa.
15-11-2016
Białystok. Spektakl z uchodźcami i teatr jako platforma dialogu
Stowarzyszenie WIDOK po raz kolejny zaprosiło do współpracy młodzież czeczeńską i polską, by przez warsztaty i spektakl, dać im głos oraz możliwość zbliżenia z mieszkańcami Białegostoku.
15-11-2016
Łódź. Zabawa edukacyjna w Teatrze Wielkim
Zajęcia w formie zabawy wokalnej, pod kierunkiem dyrygenta, zamiast lekcji muzyki w ławkach szkolnych? Podczas spotkań "Głos pod włos"S realizowany jest program, który stać się może idealnym uzupełnieniem typowych zajęć szkolnych. Teatr Wielki zaprasza 22 listopada.
15-11-2016
Warszawa. "Pogromcy Baśni i Legend" w Teatrze Soho
20 i 27 listopada oraz 18 grudnia w Teatrze Soho odbędą się interaktywne zajęcia dla dzieci "Pogromcy Baśni i Legend".
15-11-2016
Wrocław. "Pierwszy dzwonek" edukacyjny w pantomimie
Ruszają zapisy do nowego projektu edukacyjnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Od grudnia tego roku wrocławscy mimowie będą podróżować po Dolnym Śląsku odwiedzając uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przybliżając im specyfikę teatru pantomimy.
14-11-2016
Gniezno. Warsztaty teatralne dla młodzieży u Fredry
19 listopada do Teatru Fredry ze szwajcarskiego Neuchâtel przyjedzie dyrektor i założyciel Théâtre du Passage, aktor i reżyser - Rober Bouvier. Czwarte spotkanie poświęcone zostanie miłości, a punkt wyjścia do rozważań stanowić będzie dramat Nilo Cruza, amerykańskiego dramaturga pochodzenia kubańskiego, laureata Nagrody Pulitzera w kategorii dramatu, "Nocny pociąg do Boliny" w reżyserii i tłumaczeniu Łukasza Gajdzisa.
04-11-2016
Lublin. Teatr Osterwy otwarty na edukację
26 października w Teatrze Osterwy odbyło się spotkanie z nauczycielami na temat edukacji. Dorota Ignatjew - nowa dyrektor naczelna teatru zaprosiła nauczycieli z całego województwa, aby przedstawić im nową ofertę edukacyjną.
04-11-2016
Lublin. Warsztaty dla młodzieży
Teatr Osterwy zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na warsztaty teatralne i literackie. Trwają zapisy do nowych grup teatralnych, które będą się spotykać raz w tygodniu.
04-11-2016
Lublin. Warsztaty teatralne u Andersena
Teatr Andersena zaprasza w listopadzie do udziału w warsztatach, szkoleniach i lekcjach teatralnych skierowanych zarówno do dzieci (grup zorganizowanych) jak nauczycieli, pedagogów, instruktorów teatralnych i studentów zajmujących się edukacją teatralną i pedagogiką teatru w swoich placówkach.
31-10-2016
Lublin. Warsztatowa energia teatru
Teatr Andersena zaprasza szkoły podstawowe (klasy 4-6) z Lublina i okolic do wzięcia udziału w programie warsztatów teatralnych pod tytułem "Energia teatru", prowadzonych przez aktorów, scenografów i instruktorów.
27-10-2016
Warszawa. Warsztaty do nowego spektaklu Teatru 21
"Indianie" to cykl warsztatów, które praktycznie ukazują dzieciom proces tworzenia przedstawienia teatralnego. Podczas spotkań twórcy, edukatorzy oraz uczestnicy będą wspólnie poszukiwać inspiracji, dzieląc się jednocześnie teatralnym warsztatem i doświadczeniem.
25-10-2016
Chełm. MDK reaktywował teatr
Po sezonie plenerowym do Młodzieżowego Domu Kultury powraca projekt teatralny pod nazwą Teatr na Poduszkach. Już w najbliższą sobotę publiczność będzie miała okazję spotkać się z aktorami Teatru pod Orzełkiem.
25-10-2016
Gliwice-Bytom. Teatr dla dzieci i ich rodziców
Teatr odgrywa istotną rolę w naszej edukacji. Uczy i wychowuje dzieci, rozwija ich wyobraźnię oraz kreatywność, pomaga pokonywać swoje ograniczenia i pozwala rozwiązywać różne problemy.
25-10-2016
Łódź. Operowe bajki w Teatrze Wielkim
Bajki, opery i balety uznanych autorów będą tematem zajęć edukacyjnych dla dzieci. Pierwsze spotkanie z cyklu "Bajkopera" 29 października.
14-10-2016
Wrocław. Mikrofonia zaprasza dzieci na warsztaty radiowe, filmowe i teatralne
W Mikrofonii w ramach warsztatów dzieci i młodzież tworzą coś dla innych dzieci. Wśród jej założycieli i prowadzących są osoby współpracujące w przeszłości z Radiem Wrocław. Ruszył nowy sezon zapisów na zajęcia, które prowadzą m.in. dziennikarze radiowi i aktorzy.
11-10-2016
Gniezno. Warsztaty z Mariuszem Benoit u Fredry
Technik pracy aktora, poznania własnych predyspozycji oraz pracy nad sobą uczyć się będzie mogła gnieźnieńska młodzież podczas najbliższych warsztatów, które poprowadzi Mariusz Benoit. Teatr Fredry zaprasza 14 i 15 października.
08-10-2016
Poznań. Licealiści w Teatrze Polskim
Teatr Polski w Poznaniu zaprasza uczniów liceów do wspólnego oglądania przedstawień i udziału w spotkaniach dyskusyjnych. W każdym miesiącu teatr proponuje licealistom kilka przedstawień, które uczniowie będą mogli zobaczyć w specjalnej cenie 1 zł.
07-10-2016
Węgry. Projekt 3 Layers- konferencja lalkarska
Ostatnia konferencja , podsumowująca lalkarską część projektu 3 Layers, odbędzie się o godzinie 17.00 11 października 2016 w Kecskemet. Wydarzenie zostało włączone, jako Dzień - Zero, do programu XIII Spotkań Węgierskich Teatrów Lalek organizowanych w Teatrze Ciroka.
04-10-2016
Lublin. Przyjechał teatr
Teatr w bibliotece? Dlaczego nie! Filia nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Zygmunta Augusta 15) zaprasza na spektakle, spotkania oraz warsztaty, które odbędą się od 17 do 25 października w ramach projektu "Przyjechał teatr!", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
03-10-2016
Wrocław. Pantomima kontynuuje projekt "Akcja Edukacja 2.0"
W nowym sezonie teatralnym 2016/2017 Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej w ramach projektu "Akcja Edukacja 2.0". Każdy może być bliżej Teatru. Dziś ruszają zajęcia "Grupy Otwartej".
28-09-2016
Gniezno. Młodzież otwarta na impro
W sobotę pokazem improwizacji teatralnej zakończyło się drugie z cyklu spotkań organizowanych w Teatrze Fredry w ramach działań edukacyjnych adresowanych do gnieźnieńskiej młodzieży.
28-09-2016
Warszawa. Zajęcia teatralne "Harmider" w Teatrze Polskim
"Harmider" - wrzawa, gwar, rozgardiasz, zamieszanie, czyli fajna zabawa. Teatr Polski zaprasza na bezpłatne zajęcia teatralne dla dzieci z klas II i III szkoły podstawowej w ramach "Szkoły widzów".
27-09-2016
Gorzów Wlkp. Legendy w projekcie teatralno-edukacyjnym
Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz aktorzy Teatru im. Juliusza Osterwy zaprosili pięć gorzowskich szkół podstawowych do projektu edukacyjnego zatytułowanego "Na tropie gorzowskich legend".
26-09-2016
Katowice. Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży
Fundacja z Pasją zaprasza na cykl warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży.
25-09-2016
Warszawa. Startują pierwsze w tym sezonie "Warsztaty rodzINNE"
W niedzielę 25 września o godz. 11.00 w Instytucie Teatralnym rozpocznie się jesienna odsłona warsztatów dla dzieci i rodziców prowadzonych przez twórców i aktorów Teatru 21. Pierwsze "Warsztaty rodzINNE" odbędą się pod szyldem Festiwalu Nauki.
16-09-2016
Lublin. Warsztaty edukacji teatralnej u Andersena
23 września Teatr Andersena organizuje warsztaty dla nauczycieli wokół spektaklu "Mama, tata, wojna i ja". Doświadczenie teatralne staje się pretekstem do rozmowy o zjawisku, które coraz częściej dotyka rodziny - rozwód rodziców.
14-09-2016
Gniezno. ReStart ponownie u Fredry
Teatr Fredry już na dobre rozpoczął swą edukacyjno-artystyczną aktywność po wakacyjnej przerwie. 22 września rozpoczyna się "ReStart - Łańcuch Sztuki. Kontynuacja", czyli kolejne warsztaty dla młodzieży.
14-09-2016
Warszawa. Warsztaty teatralne dla dzieci w Teatrze Syrena
1 października rozpoczyna się 5. edycję jesiennych warsztatów teatralnych dla dzieci w Teatrze Syrena.
14-09-2016
Warszawa. Warsztaty w Teatrze Baj przez cały sezon
Teatr Baj zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty teatralne w ramach projektu "Zabajowisko" - przez cały sezon w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 13.00.
13-09-2016
Łódź. Warsztaty w Teatrze Arlekin
Po wakacyjnej przerwie do Teatru Lalek Arlekin powracają warsztaty teatralne dla dzieci. Maluchy zapraszamy wraz z rodzicami na "Teatralne Poduszkowce", a dzieci nieco starsze - na zupełnie nowe "Teatralne Podróże z Mają".
12-09-2016
Gorzów Wlkp. Projekt edukacyjny dla młodzieży
We wrześniu, październiku i listopadzie Teatr im. Osterwy zaprasza gorzowską młodzież na Kampanię Edukacyjno - Informacyjną "Obudź się".
05-09-2016
Zarażać dzieci teatrem
- Pociąg Teatralny powstał 7 lat temu z inicjatywy CK Zamek, w którym prowadziłem warsztaty dla dzieci. Były udane i uznano, że warto zorganizować zajęcia cykliczne. Tak powstała grupa teatralna, którą prowadzę. Jej celem jest zarażenie dzieci teatrem, wciągnięcie ich w jego świat i nauczenie bycia razem. Co roku wspólnie przygotowujemy spektakl prezentowany na koniec sezonu - mówi Marek Cyris, aktor Teatru Animacji w Poznaniu.
31-08-2016
Łódź. Program edukacyjny Teatru Wielkiego w sezonie 2016/17
Propozycje edukacyjne TW spotykają się z tak dużym zainteresowaniem, iż z sezonu na sezon, łódzka scena udoskonala i poszerza swoją ofertę.
31-08-2016
Opole. Spektakl o urzędzie pokazany... w urzędzie
Krótkie widowisko pt. "Idiota" poprzedziło wtorkowe obrady sejmiku województwa. Spektakl traktował o tym, jak wiele musi przejść zwykły człowiek, by uzyskać jedno zaświadczenie. - Co nie znaczy, że tak jest tutaj - podkreślał wicemarszałek Roman Kolek.
30-08-2016
Zachodniopomorskie. Udane wakacje z teatrem
Dzieci ze świetlic w Dargini i Kurowie uczestniczyły w warsztatach teatralnych organizowanych w ramach projektu "Pudełko wyobraźni". Dla widzów przygotowały dwa spektakle, a dzięki wizycie w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym poznały też teatr "od podszewki".
29-08-2016
Poznań. Licealiści zagrają w Scenie Roboczej
Spektakl "zatrzyMANIA" to dzieło młodych, zakochanych w teatrze ludzi, którzy na Scenie Roboczej od kilku miesięcy przygotowywali się, by stworzyć go od podstaw. Tak kończy się trzyletni projekt "Wiem co mówię, piszę, robię", który miał nauczyć młodzież świadomego odbierania kultury.
26-08-2016
Warszawa. "Szkoła widzów" w Teatrze Polskim
Teatr Polski oprócz produkcji spektakli teatralnych proponuje widzom ofertę edukacyjno-kulturalną, a także społeczną. W tym sezonie zaprasza na specjalne warsztaty, w trakcie których widzowie będą mieli okazję stać się również twórcami, a nie tylko odbiorcami sztuki teatralnej.
25-08-2016
Opole. We wrześniu warsztaty edukacyjne u Kochanowskiego
W pierwszy weekend września w teatrze Kochanowskiego rozpoczną się warsztaty edukacyjne nawiązujące do dziedzictwa Jerzego Grotowskiego. Grupa G to projekt skierowany dla animatorów kultury, pedagogów, liderów kół teatralnych i wszystkich osób, które chcą rozwijać się przez edukację teatralną.
22-08-2016
Jasień. Pralnia z Kijowa edukuje teatralnie
W dniach 22-24 sierpnia kijowski Teatr Pralnia poprowadzi w Jasieniu na Kaszubach warsztaty z dziecięcą grupą teatralną Brzozaki. Jesienią, Teatr Pralnia, we współpracy z Teatrem Szwalnia z Łodzi, zaprezentuje w Bytowie spektakl "Jesteśmy..." w reż. Marcina Brzozowskiego.
22-08-2016
Nowica. Warsztaty z Natalką Polovynką
Pracownia "Pieśń-Ziemia" zaprasza na warsztaty dla aktorów i śpiewaków, którzy chcą poszerzyć swoją edukację, na nowo wejść do profesji. Warsztaty poprowadziNatalka Polovynka, ukraińska śpiewaczka, aktorka, uczennica Jerzego Grotowskiego.
04-08-2016
Wrocław. Letnie warsztaty teatralne dla dzieci
W związku z dużym zainteresowaniem lipcową turą warsztatów teatralnych dla najmłodszych, Fundacja Pantomima wspólnie z Klubem Pod Kolumnami postanowiły uruchomić kolejną, sierpniową turę wakacyjnych zajęć z teatrem.
02-08-2016
Wrocław. Edukacja w pantomimie po wakacjach
W kolejnym sezonie teatralnym 2016-2017 Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej. Każdy może być bliżej Teatru.
26-07-2016
Gorzów Wlkp. NoVa Park z teatrem
NoVa Park wspólnie z gorzowskim Teatrem im. Juliusza Osterwy organizują tygodniowe warsztaty teatralne dla dzieci. Jeszcze do soboty najmłodsi mogą dołączyć do jednej z czterech grup warsztatowych: aktorskiej, tanecznej, scenograficznej lub dziennikarskiej i wspólnie z innymi dziećmi przygotować pokaz wybranej bajki.
23-07-2016
Bełchatów. Projekt uczący tolerancji poprzez taniec
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie będzie od jesieni realizowało projekt Contact, którego ideą jest przede wszystkim integracja grup o różnej sprawności ruchowej i nauka tolerancji poprzez taniec.
22-07-2016
Gorzów Wlkp. Wakacje z Teatrem Osterwy
Teatr im. Osterwy oraz Związek Artystów Sceny Polskiej organizują dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz klas IV - VI szkół podstawowych warsztaty teatralne zatytułowane "Wakacje z Teatrem Osterwy", które odbędą się w terminie 25 - 30 lipca.
13-07-2016
Łomża. Ruszyła Letnia Akademia Teatru
Wczoraj w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży rozpoczęły się zajęcia w ramach Letniej Akademii Teatru. Pod kierunkiem instruktorów, uczestnicy zgłębiają tajniki aktorstwa i scenografii teatralnej na przykładzie inscenizacji jednej z łomżyńskich legend, "O Janku Grajku i królowej Bonie" oraz teatralnego wydarzenia ulicznego "Babel".
08-07-2016
Biała Podlaska. Warsztaty teatralne dla dzieci
50 dzieci z Białej Podlaskiej rozwinęło teatralne skrzydła. Wszystko dzięki 26 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
30-06-2016
Częstochowa. Warsztaty w teatrze dla dzieci i młodzieży
Warsztaty teatralne są już tradycją częstochowskiego Teatru im. Mickiewicza. W tym roku teatr od kulis poznawali już młodzież i dorośli, teraz pora na najmłodszych uczestników.
23-06-2016
Wałbrzych. Młody teatr na start
Na koniec sezonu 2015/2016 Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na 13. Dni Młodego Teatru, które odbędą się w trzech odsłonach. Podczas nich zaprezentują się wszystkie działające przy "Szaniawskim" grupy teatralne.
17-06-2016
Białystok. Spektakl dla dzieci w plenerze, a potem piknik na trawie
"Łąka" - tak zatytułowany jest spektakl Teatru Bel Etage. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-12 lat. Będzie go można obejrzeć Bojarskim Domu Kultury.
16-06-2016
Koszalin. Warsztaty w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym
W dniach 4-15 lipca w Bałtyckim Teatrze Dramatyczny w Koszalinie odbędą się warsztaty teatralne w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, w ramach Akcji Lato "BEZPIECZNE WAKACJE 2016".
14-06-2016
Gorzów Wlkp. Po warsztatach u Osterwy
Wczoraj w gorzowskim teatrze odbyły się warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli będące częścią projektu "Teatroteka szkolna" organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
14-06-2016
Warszawa. II Festiwal Ogniska Teatralnego w Ochocie
17 czerwca w Teatrze Ochoty startuje druga edycja Festiwalu Ogniska Teatralnego. Uczestnicy ogniska zaprezentują 20 spektakli teatralnych.
08-06-2016
Gorzów Wlkp. Warsztaty z Justyną Czarnotą w Teatrze Osterwy
13 czerwca ( o godz. 15.00 na Scenie Kameralnej gorzowskiego teatru odbędą się warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli zatytułowane "Teatroteka szkolna", organizowane przez Teatr im. Osterwy oraz Instytut Teatralny w Warszawie.
04-06-2016
Warszawa. Warsztaty rodzINNE z Teatrem 21 w IT
W niedzielę 5 czerwca o godz. 11:00 wystartują ostatnie w tym sezonie "Warsztaty rodzINNE" prowadzone przez Teatr 21 pod hasłem "Mogę grać kobietę, ale lubię też grać siebie".
02-06-2016
Częstochowa. Warsztaty teatralne w Teatrze Mickiewicza
Częstochowski teatr zaprasza na warsztaty. Sekrety teatralnego świata poznawać będą dzieci, młodzież, ale także całkiem dorośli wielbiciele sceny. Chętni mogą się zapisywać!
01-06-2016
Sosnowiec. Warsztaty "C(i)ała naprzód!" w Zagłębiu
Teatr Zagłębia w Sosnowcu nie będzie w nadchodzące lato świecił pustkami. Z końcem czerwca rozpoczną się tam wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży pod hasłem "C(i)ała naprzód!". Warsztaty organizowane są w ramach programu "Lato w teatrze", którego pomysłodawcą jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.
31-05-2016
Rzym. "Balladyna" zakończyła polonijne warsztaty teatralne
21 maja w siedzibie Szkoły Polskiej w Rzymie miało miejsce zakończenie kilkumiesięcznego polonijnego Laboratorium Teatralnego. Aktorzy zmierzyli się z tekstem należącym do polskiej klasyki romantycznej - Balladyną.
20-05-2016
Kielce. Pokazy Grupy teatralnej TworzyMY w Kubusiu
Teatr Lalki i Aktora Kubuś zaprasza 23 maja o godz. 17 na dwa pokazy przygotowane przez dzieci i młodzież, będące zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy Grupy teatralnej TworzyMY, działającej w Kubusiu od 3 lat, prowadzonej przez aktorki: Ewę Lubacz i Hannę Świętnicką.
13-05-2016
Poznań. Rusza cykl "Włącz Łazarz - Nowi Bohaterowie"
Nocne spotkania z teatrem alternatywnym, performance zagranicznych artystów i zwiedzanie pracowni rzemieślniczych i filmy w Ogrodzie Łazarz. Od maja do września trwać będzie druga edycja cyklu imprez dzielnicowych "Włącz Łazarz".
06-05-2016
Wrocław. Majowe warsztaty dla dzieci w Teatrze Lalek
Zajęcia plastyczno-scenograficzne, zabawę z dźwiękiem, muzyką, słowem i przedmiotem adresowane do dzieci od 3 do 8 lat proponuje Wrocławski Teatr Lalek.
20-04-2016
Kielce. Warsztaty dla aresztantów i ich dzieci w Kubusiu
Osiem rodzin weźmie udział w warsztatach artystycznych dla aresztantów i dzieci osób osadzonych w Areszcie Śledczym w Kielcach, organizowanych w kieleckim Teatrze Lalki i Aktora Kubuś. To druga edycja projektu, skierowanego głównie do dzieci.
18-04-2016
Łódź. Lekcje chóru w trzech grupach wiekowych
Głos ludzki jest pięknym instrumentem. A jak z niego korzystać? Tego dowiemy się podczas Lekcji chóru w Teatrze Wielkim.
18-04-2016
Łódź. Mimiczne emocje, czyli nauka sztuki scenicznej
Chcesz wesoło spędzić popołudnie z rodziną? Chcesz nauczyć się podstaw gry aktorskiej? Przyjdź na warsztaty do Teatru Wielkiego.
18-04-2016
Wrocław. Finał akcji edukacyjnej WTP
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na finałowe przedstawienie seniorów i młodzieży, którzy od 2014 roku uczestniczą w projekcie edukacyjno-teatralnym "Akcja: Edukacja". Pokaz odbędzie się dziś o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim.
04-04-2016
Wrocław. Kończy się edukacyjny projekt WTP
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na finałowe przedstawienie seniorów i młodzieży, którzy od 2014 roku uczestniczą w projekcie edukacyjno-teatralnym pn. "Akcja: edukacja". Pokaz odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 19 na Scenie na Świebodzkim.
31-03-2016
Łódź. Warsztaty teatralne w Muzeum Miasta
Warsztaty teatralne dla dorosłych i seniorów organizuje 2 i 16 kwietnia Muzeum Miasta Łodzi.
21-03-2016
Wrocław. Warsztaty teatralne dla seniorów
Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na wiosenne warsztaty teatralno-ruchowe dla seniorów. Zajęcia, które odbywają się w każdy poniedziałek,a poprowadzi je wrocławska aktorka - Anna Rakowska.
07-03-2016
Kielce. Teatr Kubuś w 24 Tygodniu Kultury Języka
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach włącza się w obchody XXIV Tygodnia Kultury Języka organizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W tym roku motywem przewodnim Tygodnia jest jeden z priorytetów Ministra Edukacji Narodowej pn. Szkoła otwarta na kulturę i czytelnictwo.
02-03-2016
Wrocław. Warsztaty teatralne dla młodzieży
7 marca w Klubie Pod Kolumnami rozpoczyna się wiosenna edycja warsztatów teatralnych dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej oraz studentów.
27-02-2016
Słupsk. Liceum Plastyczne będzie współpracować z Nowym Teatrem
25 lutego podpisane zostało porozumienie w sprawie współpracy pomiędzy Liceum Plastycznym przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku a Nowym Teatrem im. Witkacego.
22-02-2016
Gniezno. To idzie młodość, czyli Młoda Scena u Fredry
Teatr Fredry znów otwiera się na mieszkańców, tym razem tych, na co dzień uczących się w gimnazjach i liceach.
18-02-2016
Białystok. Operowi artyści odkryją przed dziećmi tajemnice Bajkowego Skarbczyka
Fundacja Edu Pro Arte zaprasza na cykliczne, twórcze spotkania z książką i muzyką dla dzieci w wieku 3-9 lat. Najbliższe już w niedzielę.
16-02-2016
Warszawa. Warsztaty budowy i animacji lalki w MIK
Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do uczestnictwa w "Warsztatach budowy i animacji lalki" - kompendium wiadomości przydatnych do prowadzenia zespołu teatralnego z wykorzystaniem lalek.
11-02-2016
Wrocław. Warsztaty dla seniorów w Klubie Pod Kolumnami
15 lutego o godz. 14:30 ruszają warsztaty teatralno-ruchowe dla seniorów.
10-02-2016
Kielce. Warsztaty "Teatr w Szkole i Przedszkolu" w Kubusiu
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach ogłasza nabór do III edycji warsztatów dla pedagogów i nauczycieli "Teatr w Szkole i Przedszkolu".
04-02-2016
Częstochowa. Ferie zimowe. Teatr zaprasza na warsztaty
To już tradycja: wraz z feriami zimowymi i wakacjami Teatr im. Mickiewicza w Częstochowie zaprasza młodych na warsztaty sztuki aktorskiej i nie tylko. Najbliższą edycję zaplanowano od 15 do 20 lutego, warto więc pospieszyć się z zapisami.
02-02-2016
Budapeszt. Po konferencji "3 Layers of Telling a Story"
W styczniu, dwóch młodych wykładowców Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku, uczestniczyło w międzynarodowej konferencji naukowej "3 Layers of Telling a Story" na Uniwersytecie Sztuki Teatralnej i Filmowej w Budapeszcie.
28-01-2016
Szczecin. Teatralne ferie w Zamku
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza najmłodszych do spędzenia wolnego czasu w sympatyczny i kreatywny sposób. W programie m.in. spektakl "Misiaczek" wg tekstu Marty Guśniowskiej.
27-01-2016
Warszawa. Artystyczne półkolonie dla dzieci w czasie ferii
Fundacja Atelier zaprasza na artystyczne półkolonie dla dzieci podczas ferii zimowych.
23-01-2016
Jelenia Góra. O karnawale w teatrze u Norwida
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza najmłodszych widzów w niedzielę 24 stycznia na godz. 11.00 na "Teatsyki. Warsztaty edukacji twórczej", które tym razem skupią się wokół karnawału w teatrze.
22-01-2016
Wrocław. Zrób sobie teatr w lalkach
Nowy cykl warsztatów dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-5 lat) i ich opiekunów przygotował Wrocławski Teatr Lalek.
18-01-2016
Gdańsk. O Koziołku Matołku na lekcji niegrzeczności
To już 18. Lekcja Niegrzeczności w Teatrze Wybrzeże. 24 stycznia jej tematem będą "Przygody Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego. A po lekcji warsztaty teatralne.
14-01-2016
Warszawa. Warsztaty otwarte z Grupą Teatralną Czerwone Ucho
Grupa Teatralna Czerwone Ucho zaprasza osoby dorosłe na warsztaty otwarte.
11-01-2016
Lublin. Warsztaty dla instruktorów w Teatrze Andersena
Warsztaty dla nauczycieli, pedagogów i instruktorów teatralnych pod hasłem "Kuchnia teatralna 2016" przygotował Teatr Andersena. 15 stycznia pierwsze zajęcia poprowadzi Magdalena Zylik.
08-01-2016
Warszawa. Nowe zajęcia dla młodzieży i dorosłych w Fundacji Atelier
Fundacja Atelier oferuje nowe interdyscyplinarne warsztaty skierowanie do młodzieży i dorosłych.
05-01-2016
Gniezno. Teatralna długa przerwa u Fredry
Teatr im. Aleksandra Fredry kontynuuje działania edukacyjne. Tym razem jednak w roli uczniów wystąpią nauczyciele. Teatr inicjuje projekt "Teatralna długa przerwa" przeznaczony dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów.
22-12-2015
Białystok. Dzieci wystawią "Lokomotywę"
Do przedstawienia przygotowały role, rekwizyty, scenografię, a nawet plakaty. Efekt kilkumiesięcznej pracy uczniów SP 44 warto zobaczyć już we wtorek. Dziś kończy się projekt "Teatr na Zielonych Wzgórzach", który realizowała Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Teatr Narwal.
22-12-2015
Gniezno. Finał projektu ReStart - Łańcuch Sztuki
W niedzielę zakończył się cykl spotkań organizowanych w Teatrze Fredry. Adresatem była młodzież. Jej zainteresowanie i zaangażowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
15-12-2015
Gniezno. Młodzi z piosenką o śmierci
Sobotnim pokazem warsztatowym zakończyło się trzecie z cyklu innowacyjnych spotkań organizowanych w gnieźnieńskim Teatrze Fredry pod nazwą "ReStart - Łańcuch Sztuki".
15-12-2015
Gniezno. Teatr czeka na młodzież
W sobotę zakończyło się trzecie z cyklu warsztatowych spotkań organizowanych w Teatrze Fredry, a już w środę zaczyna się czwarte i ostatnie. Są wolne miejsca!
11-12-2015
Łódź. Edukacja teatralno-filmowa w Teatrze Powszechnym
Aktor Andrzej Jakubas opowiadał o teatrze Szekspirowskim i teatrze Moliera po spektaklu "Szkoła żon", a Mieczysław Kuźmicki (wybitny filmoznawca, współtwórca łódzkiego Muzeum Kinematografii) zainaugurował nowy projekt edukacyjny adresowany do młodych widzów.
09-12-2015
Szczecin. Reżyser w szkole
Cztery lekcje w trzech szczecińskich liceach przeprowadził w tym tygodniu reżyser i autor spektaklu "Tollgatan. Ulica trolli" Tomasz Kaczorowski. Punktem wyjścia był spektakl, a sposoby pracy z młodzieżą nad przedstawieniem (scenariusz lekcji) prezentujemy dziś także na blogu i stronie teatru dla wszystkich chętnych.
04-12-2015
Bydgoszcz. Teatr Polski edukuje najmłodszych
Pod koniec ubiegłego roku Teatr Polski w Bydgoszczy wprowadził całkowicie nową formułę edukacji teatralnej. Na grudzień również zaplanowano szereg wydarzeń skierowanych do najmłodszych.
04-12-2015
Wałbrzych. Finał "Teatralnej [de]KONSTRUKCJI VII plus"
Jutro premierowy pokaz spektaklu "My", który przygotowali uczniowie w ramach tegorocznej edycji "Teatralnej [de]KONSTRUKCJI", programu edukacyjnego dla młodzieży, prowadzonego od siedmiu lat przez Teatr Szaniawskiego. w
04-12-2015
Zielona Góra. Lubuski Teatr edukował w terenie
Lubuski Teatru zakończył realizację projektu edukacyjnego "Teatr nie gryzie - spróbuj go oswoić".
03-12-2015
Wrocław. Etiudy pantomimiczne młodzieży i seniorów we WTP
15 grudnia o godz. 19.00 na Scenie na Świebodzkim grupy Młodzież i Senior, biorące udział w warsztatach Wrocławskiego Teatru Pantomimy "Akcja: Edukacja", zaprezentują etiudy powarsztatowe.
30-11-2015
Gniezno. ReStart muzyczny u Fredry
Teatr Fredry zaprasza na ostatnie spotkania w ramach projektu "ReStart - łańcuch sztuki" adresowane do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i licealnych.
24-11-2015
Bydgoszcz. Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Polskim - "Rozpakuj teatr 2"
Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na cykl warsztatów teatralnych dedykowanych młodym i najmłodszym widzom - "Rozpakuj teatr 2".
19-11-2015
Opole. OTLiA współpracuje ze szkołami
Opolski Teatr Lalki i Aktora obejmie swoim patronatem klasy z pięciu szkół Opolszczyzny i jednego przedszkola.
13-11-2015
Gdańsk. Finał "Teatralnego Pasjansa" u Szekspira
W dniach 16-18 listopada w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbędą się finałowe prezentacje spektakli przygotowanych w ramach projektu edukacyjnego "Teatralny Pasjans".
09-11-2015
Toruń. O Teatrotece Szkolnej u Horzycy
Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, organizuje 14 listopada spotkanie dla nauczycieli dotyczące portalu Teatroteka Szkolna.
04-11-2015
Kalisz. Finał projektu Laboratorium dla przyszłości
W czwartek 5 listopada o godzinie 15 w Teatrze im. Bogusławskiego będzie można zobaczyć działania kaliskiej młodzieży w ramach piątej odsłony cyklu Kalisz: Laboratorium dla przyszłości, zatytułowanej Kaliska Republika Wolności.
04-11-2015
Łódź. Edukacyjnie w Teatrze Nowym
W sezonie 2015/2016 Teatr Nowy proponuje nową ofertę edukacyjną skoncentrowaną wokół aktywnych i interaktywnych form poznawania teatru - warsztaty tematyczne, spotkania z artystami, czytania i konwersatoria.
02-11-2015
Łódź. Jerzy Snakowski o historii musicalu
Historia musicalu jest nie mniej pasjonująca niż historie, które przedstawia. Będzie można przekonać się o tym w trakcie cyklu spotkań rozrywkowo-edukacyjnych muzyczny.edu które odbędą się Teatrze Muzycznym pod wodzą Jerzego Snakowskiego.
28-10-2015
Gniezno. Warsztaty z Josephem Hendlem w Teatrze Fredry
"ReStrat - Łańcuch Sztuki" to cykl warsztatów tańca, aktorstwa i muzyki prowadzonych przez artystów-rezydentów. Od 9 listopada zajęcia prowadzić będzie amerykański reżyser, pisarz i performer,
27-10-2015
Warszawa. Niebawem XXI Festiwal Teatralny w Kochanowskim
Już po raz 21 w Liceum im. Jana Kochanowskiego w Warszawie odbędzie się Festiwal Teatralny.
26-10-2015
Łódź. Fundacja Ależ Gustawie! w objeździe teatralnym
"A właśnie, że teatr" to projekt realizowany przez Fundację - ależ Gustawie! kierowany do mieszkańców małych miejscowości na terenie województwa podlaskiego. Projektem zostaną objęte przedszkola, punkty przedszkolne, szkoły podstawowe i zespoły szkół.
19-10-2015
Sopot. Pomyslodalnia edukuje teatralnie
Dzisiaj o godz. 11 w Teatrze na Plaży ponownie wystartuje projekt "Bliżej teatru" skierowany do młodzieży licealnej, uczęszczającej do szkół w Sopocie.
19-10-2015
Warszawa. Zgłoszenia do programu "Liderzy Teatroteki Szkolnej"
Do 26 października można przesyłać swoje zgłoszenia do programu szkoleniowego "Liderzy Teatroteki Szkolnej", przeznaczonego dla nauczycieli z całej Polski zainteresowanych wykorzystaniem metod teatralnych na lekcjach oraz w pracy z grupą dzieci lub młodzieży.
05-10-2015
Gniezno. Warsztaty edukacyjne w Teatrze Fredry
"ReStrat - Łańcuch Sztuki" to cykl warsztatów tańca, aktorstwa i muzyki prowadzonych przez artystów-rezydentów.
25-09-2015
Poznań. Podsykutują o edukacji teatralnej w CK Zamek
"Tydzień z Teatroteką Szkolną" to cykl warsztatów organizowany wspólnie przez Centrum Praktyk Edukacyjnych, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, skierowany do nauczycieli, animatorów i edukatorów kulturowych
15-09-2015
Sopot. Monodram i warsztaty w Teatrze na Plaży
Fundacja Teatru Boto i Fundacja Pomysłodalnia zapraszają 19 września na pierwsze wydarzenia w ramach projektu "Teatr na nowe czasy 2015".
12-09-2015
Gniezno. Warsztaty w Teatrze Fredry
Szansa dla młodzieży na doskonalenie umiejętności w projekcie familijnym "Alicja - twoje odbicie w lustrze" - we wrześniu warsztaty z twórcami spektaklu "Alicja. Pod żadnym pozorem nie idź tam", m.in. z Justyną Łagowską i Michałem Kmiecikiem.
12-09-2015
Łódź. O problemach dzieci na warsztatach "Brzydkiego kaczątka"
O nietolerancji, samotności i odrzuceniu, o baśni Andersena i problemach dzieci, będzie można porozmawiać w czasie warsztatów prowadzonych przez aktorów.
09-09-2015
Łódź. Konferencja UNESCO o edukacji kulturalnej
Edukacja kulturalna i artystyczna we współczesnej szkole oraz kształtowanie innowacyjnego społeczeństwa będą tematem międzynarodowej konferencji, którą Polski Komitet ds. UNESCO organizuje w Łodzi 16 i 17 września.
03-09-2015
Łódź. Zajęcia teatralne dla licealistów w Teatrze Szwalnia
11 września o godz. 19 w Teatrze Szwalnia odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych zajęciami teatralnymi.
17-08-2015
Warszawa. Letni kurs teatralny CENTRALI dla uchodźców i cudzoziemców
CENTRALA w koprodukcji z Teatrem Powszechnym przygotowuje "Lillę Wenedę" w reżyserii Michała Zadary. Równocześnie z próbami do spektaklu realizowany jest projekt edukacyjny, w którym uczestniczą uchodźcy i cudzoziemcy z Afryki północnej, krajów arabskich, Indii, Ukrainy i Czeczenii w wieku od 11 do 27 lat.
06-08-2015
Słupsk. Pojedź na wakacje u Szekspira
Słupski Ośrodek Kultury wspólnie z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim zaprasza do udziału w niezwykłej przygodzie teatralnej. Młodzież może uczestniczyć w warsztatach teatralnych i zobaczyć spektakl w Gdańsku
13-07-2015
Bydgoszcz. Wakacyjne warsztaty w Teatrze Polskim
Teatr Polski zachęca młodych ludzi, by spędzili wakacje na scenie. Wezmą udział w dwóch projektach. Zmierzą się z tematami wykluczenia ekonomicznego i nierówności kulturowej.
08-07-2015
Tarnów. Finał warsztatów teatralnych u Solskiego
10 lipca na Dużej Scenie Teatru im. Solskiego odbędzie się finałowy pokaz warsztatów teatralnych "Słońce w teatrze"
03-07-2015
Warszawa. Po warsztatach "Casanova i Inni"
Zakończyły się 3-dniowe warsztaty teatralne zorganizowane przez Ośrodek Edukacji Muzealnej Łazienki Królewskie.
30-06-2015
Bydgoszcz. Wakacyjne warsztaty dla młodzieży w TPB
Krótki przewodnik (nie)równości: bieda (26-31 lipca 2015) oraz Wakacyjne warsztaty interkulturowe dla gimnazjalnej młodzieży romskiej i nie-romskiej (3-14 sierpnia 2015).
30-06-2015
Łódź. W Powszechnym "Wakacje z kulturą" za złotówkę
Podobnie jak w latach ubiegłych Teatr Powszechny, jako jedyny teatr w Łodzi i jeden z nielicznych w kraju, gra w wakacje. W lipcowym repertuarze "Stopklatka" prezentowana w ramach akcji "Wakacje z kulturą" w cenie 1 zł za bilet.
30-06-2015
Supraśl. Plenerowy spektakl mieszkańców
Od 29 czerwca do 3 lipca uczestnicy kursu Teatru ze Społecznością z całej Polski wraz z mieszkańcami Supraśla będą poszukiwać opowieści, które staną się podstawą do stworzenia spektaklu inspirowanego historią miasta.
26-06-2015
Wrocław. Finał pierwszego sezonu akcji edukacyjnej WTP
Pierwszy rok programu edukacyjnego Wrocławskiego Teatru Pantomimy "Akcja: Edukacja" skierowanego do dzieci i ich rodziców, młodzieży i seniorów, zbliża się do wakacyjnej przerwy. Najbliższe zajęcia we wrześniu.
19-06-2015
Łańcut. W sierpniu "Trędowata" realizowanaprzez uczniów
Rekonstrukcje sześciu wybranych fragmentów filmu "Trędowata" z 1976 roku realizują uczniowie z Łańcuta. W najbliższych dniach zakończą zdjęcia do 25-minutowego filmu; jego premierę zaplanowano na sierpień.
27-05-2015
Krosno. 33. Festiwal Teatrów Dziecięcych Puchar Uśmiechu
14 teatrów dziecięcych z Polski oraz reprezentujących środowiska polonijne z Czech i Ukrainy weźmie udział w 33. Festiwalu Teatrów Dziecięcych Puchar Uśmiechu, który rozpocznie się w czwartek w Krośnie.
25-05-2015
Rzeszów. Młodzież z ZSO na scenie
Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Rzeszowie zaprasza wszystkich na premierę sztuki "Jaś i Małgosia czyli gliniane serca", w poniedziałek o godz. 17.30 w Teatrze Maska. Wstęp wolny.
12-05-2015
Lublin. Wasztaty "Ożywianie dźwięku" w Teatrze Andersena
Warsztaty teatralne dla nauczycieli, instruktorów i pedagogów teatru organizuje w bieżącym sezonie Teatr Andersena. 22 i 23 maja ćwiczenia dramowe inspirowane utworami Mozarta prowadzone będą przez Iwonę Majczak.
11-05-2015
Kraków. Voluntheatre od jutra
Przesyłamy nowe wiadomości prosto z Śródmiejskiego Ośrodka Kultury, gdzie wolontariusze z Polski i Rumunii spotkali się, by poznać odmienne kultury, obalić stereotypy, a przede wszystkim stworzyć przewodnik po animacji teatralnej.
05-05-2015
Łódź. Warsztaty plastyczne w Arlekinie
W najbliższą niedzielę w Arlekinie odbędą się pierwsze warsztaty plastyczne w ramach nowego cyklu "Fokus na Artystę!"czyli spotkań edukacyjnych poświęconych sztuce, dedykowanych dzieciom i młodzieży w wieku od 10 do 15 lat oraz seniorom.
23-04-2015
Gniezno. Warsztaty dla dzieci w Teatrze Fredry
Warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 inspirowane tekstem "Pinokio" Maliny Prześlugi odbędą się w dniach - 27 - 29 kwietnia.
23-04-2015
Łódź. Konferencja o edukacji teatralnej w szkole
Bałucki Ośrodek Kultury, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Koło Terenowe Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ zapraszają na Konferencję "Mój Teatr Nasz Teatr - Edukacja teatralna w szkole", która odbędzie się 15 maja.
21-04-2015
Gniezno. Warsztaty w Teatrze Fredry
"W teatrze życia codziennego - jak za pomocą teatru rozmawiać o ważnych sprawach z uczniami" to cykl warsztatów wokół spektaklu "Zjednoczenie dwóch Korei" przeznaczonych dla nauczycieli szkół średnich.
21-04-2015
Konin. Letnie warsztaty teatralne
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaprasza nauczycieli, instruktorów, studentów i wszystkich zainteresowanych teatrem do udziału w letnich warsztatach teatralnych, których celem jest poznanie atrakcyjnych technik pomocnych w procesie edukacyjnym młodzieży, zwłaszcza w realizacji postulatów wychowania estetycznego - wychowania przez sztukę i udział w kulturze czynnej.
21-04-2015
Wrocław. Znakomici pedagodzy na zajęciach we WTP
W tym tygodniu warsztaty we Wrocławskim Teatrze Panomimy w ramach projektu "Akcja: Edukacja" poprowadzą: Aleksandra Kugacz - Studio Matejka, Dagmara Chojnacka - Radio Wrocław, Konrad Dworakowski - Teatr Pinokio, Agnieszka Dziewa i Agnieszka Charkot - Wrocławski Teatr Pantomimy.
17-04-2015
Litwa. Finał festiwalu teatrów szkolnych z udziałem Anny Komorowskiej
Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Landwarowie koło Wilna zostało zwycięzcą XIX Festiwalu Teatrów Szkolnych. Główną nagrodę Festiwalu - Złoty Dzwoneczek - wręczyła małżonka prezydenta RP Anna Komorowska.
14-04-2015
Szczecin. Współczesny w VI LO
Warsztaty prowadzone przez aktorów tego teatru odbywają się w szczecińskich szkołach z okazji premiery spektaklu "Akropolis" w reżyserii Anny Augustynowicz.
13-04-2015
Wrocław. Filmowy "Pan Tadeusz" dla uczniów
Jutro, 14 kwietnia, odbędzie się w Teatrze Polskim Wszechnica Teatralna pt. "+Pan Tadeusz+ - filmowa tajemnica eposu poetyckiego. Przekład intersemiotyczny". Spotkanie poprowadzi Joanna Czarnecka - dokumentalistka i scenarzystka.
08-04-2015
Łódź. Krytyka na otwartej scenie
8 kwietnia na Małej Scenie Teatru Powszechnego odbyła się trzecia odsłona zajęć "Otwarta scena. Krytyka teatralna w praktyce" współorganizowanych z Uniwersytetem Łódzkim.
16-03-2015
Łódź. Warsztaty teatralne dla młodzieży
Teatr Muzyczny zaprasza do udziału w zajęciach warsztatowych przeznaczonych dla młodzieży w wieku od 15 do 19 lat. Zajęcia będą prowadzone w formie koła teatralnego i będą punktem wyjścia do zbudowania grupy artystycznej.
13-03-2015
Poznań. "Słoń w kratkę" Fuzji i warsztaty na piętrze
Estrada Poznańska 21 marca inauguruje nowy projekt teatralny "Dzieciaki na piętrze", dedykowany widzom od 4 do 10 lat.
12-03-2015
Gdynia. Rusza projekt edukacyjny "Teatr z bliska"
Stowarzyszenie Strefa Kultury zaprasza do udziału w projekcie pt. "Teatr z bliska", realizowanym od marca do grudnia 2015 roku we współpracy z Teatrem Gdynia Główna i Café Księgarnią Vademecum.
26-02-2015
Wrocław. Młodzieżowy pokaz "Antygony" w Teatrze Polskim
Po trwających od stycznia próbach, pora na premierowy spektakl. 3 marca uczniowie pokażą "Antygonę" wg Sofoklesa w reż. Małgorzaty Gorol.
25-02-2015
Wrocław. O teatralizacji śmierci dla młodzieży
Na poniedziałek 2 marca Teatr Polski zapowiada Wszechnicę Teatralną pt. "W teatrze śmierci..." adresowaną do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
19-02-2015
Wrocław. Pantomima edukuje pokolenia
"Akcja: Edukacja", czyli międzypokoleniowy projekt artystyczno-edukacyjny Wrocławskiego Teatru Pantomimy trwa. Dzisiejsze zajęcia w grupach Młodzież i Senior poprowadzi Joanna Szymajda, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca.
16-02-2015
Wrocław. Edukacja teatralna w programie ESK 2016
Projekt, którego celem jest wsparcie młodych aktorów i reżyserów teatralnych na rynku pracy, to jedno z przedsięwzięć z zakresu edukacji teatralnej przygotowywanych z okazji objęcia przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r.
12-02-2015
Wrocław. Dzieci poznawały teatr pantomimy
8 lutego we Wrocławskim Teatrze Pantomimy w ramach projektu "Akcja Edukacja" odbyły się Drzwi Otwarte dla grupy Junior. Dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami, poprzez zabawy, poznawali świat teatru z aktorkami Pantomimy - Agnieszką Charkot i Agnieszką Dziewą.
03-02-2015
Wrocław. Drzwi otwarte dla edukacji
Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza 8 lutego o godzinie 10.00 dzieci (3-6 lat) wraz z rodzicami na Drzwi otwarte w ramach projektu "Akcja: Edukacja" dla grupy Junior.
27-01-2015
Toruń. Teatralna edukacja u Horzycy
Do czerwca w Teatrze im. Wilama Horzycy potrwają warsztaty dla młodszych i starszych, przybliżające pracę aktora, reżysera i teatralnego fotografika.
19-01-2015
Wałbrzych. "W maliny" czyli warsztaty teatralne dla młodzieży
Od 27 stycznia do 1 lutego (drugi tydzień ferii zimowych) Teatr Szaniawskiego zaprasza gimnazjalistów i licealistów na warsztaty teatralno-performatywne, inspirowane "Balladyną" Juliusza Słowackiego i nadchodzącą premierą tego dzieła w reżyserii Wojciecha Farugi.
09-01-2015
Warszawa. Warsztaty teatralne na Zaciszu
W sobotę, 10 stycznia zapraszamy dzieci do DK Zacisze na warsztaty teatralne, podczas których dzieci poznają tajniki improwizacji i dowiedzą się m.in. jak z prześcieradła zbudować łódź i jak opowiadać historię językiem teatralnym.
08-01-2015
Warszawa. TEATRalna Mapa Świata
19-12-2014
Białystok. Calineczka i 70 młodych twórców
Pracowali przez 85 godzin. Uczyli się tańca, scenografii i teatru. Co wyszło z działań 70 uczniów? W piątek (19.12) rezultat zobaczyć będzie można w Spodkach. Na spektakl "Calineczka" - wstęp wolny.
17-12-2014
Kalisz. Promesa: 250-lecie teatru publicznego... dla Teatru Bogusławskiego
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu w roku 2015 zrealizuje projekt animacyjny "Kalisz: Laboratorium dla przyszłości".
15-12-2014
Świnoujście. I Przeprawa Teatralna wkrótce
Grupa Teatralna "Ujście", złożona ze świnoujskiej młodzieży, prowadzona przez aktorów Teatru Krzyk z Maszewa, zaprasza 19 i 20 grudnia na pierwszą edycję festiwalu Przeprawa Teatralna.
10-12-2014
Wrocław. Warsztaty z Konradem Dworakowskim we Wrocławskim Teatrze Pantomimy
W najbliższą sobotę w ramach "Akcji: Edukacja" - wyjątkowa możliwość wzięcia udziału w warsztatach z Konradem Dworakowskim, wielokrotnie nagradzanym reżyserem teatralnym, dyrektorem Teatru Pinokio w Łodzi.
09-12-2014
Wrocław. Warszaty dla najnajów
Cykl 10 warsztatów teatralno-muzycznych dla dzieci w wieku od roku do dwóch lat oferuje Wrocławski Teatr Lalek.
02-12-2014
Lublin. Warsztaty teatralne u Andersena
W sezonie 2014/2015 Teatr im. Andersena zaprasza do udziału w szkoleń teatralnych dla nauczycieli, instruktorów i pedagogów teatru.
27-11-2014
Teatr internetowy i lekcje o tolerancji
- Udział w spektaklach teatru internetowego jest dla nauczycieli i wychowawców okazją do zaopatrzenia dzieci w wiedzę dotyczącą teatru, aktorstwa, sztuki - opowiada nauczycielka. - Pierwsze spotkanie z teatrem pozwala także stworzyć pewne podstawy zachowania, swoisty savoir-vivre teatralny, tak by dzieci dostrzegały różnicę między kinem a teatrem, ekranem a sceną. Bardzo ważną rolę edukacyjną odgrywają oczywiście poruszane w przedstawieniach tematy i treści - pisze Monika Gapińska w Kurierze Szczecińskim.
25-11-2014
Sopot. Projekt "Teatr na nowe czasy"
Fundacja Boto i Fundacja Pomysłodalnia zapraszają do wzięcia udziału w projekcie teatralnym, realizowanym w Teatrze na Plaży w dniach 27-28 listopada i 5 grudnia.
25-11-2014
Toruń. Spektakl dzieci i seniorów w WOAK-u
29 listopada o godz. 12.30 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu przy ul. Szpitalnej 8, odbędzie się przedstawienie teatralne pt. "Na morza dnie", przygotowane przez wychowanków toruńskiego domu dziecka "Młody Las" wspólnie z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
20-11-2014
Bydgoszcz. Niezwykłe warsztaty teatralne w Polskim
W grudniu bydgoski teatr opanują najmłodsi. Rozpoczynają się warsztaty "Rozpakuj teatr". - Dzieci nie są kłopotliwymi widzami, powinny być aktywnymi uczestnikami tego. co w teatrze może się dziać - mówią twórcy projektu.
12-11-2014
Wrocław. Pantomima edukuje młodzież
Wrocławski Teatr Pantomimy proponuje nowy cykl edukacyjny "Bierzemy na warsztat", czyli warsztaty dla młodzieży licealnej, dzięki którym uczniowie mają możliwość poznać różne aspekty pracy nad przedstawieniem teatralnym. Pierwsze spotkanie 22 listopada.
30-10-2014
Aktorzy z Niemiec i Polski w nietypowej sztuce w olsztyńskiej szkole
Dwaj rozbitkowie - jeden grany przez aktora z Polski, drugi z Niemiec - to bohaterowie sztuki na podstawie słynnego bestselleru o Robinsonie Cruzoe, którą obejrzeli uczniowie Gimnazjum nr 12 - pisze Patryk Skrzat w Gazecie Wyborczej - Olsztyn.
30-10-2014
Łódź. Improwizacja po norwesku
28 października w Teatrze Powszechnym i w ramach programu "Commenius - Uczenie się przez całe życie" odbyły się warsztaty i lekcja teatralna, w których udział wzięli nauczyciele i uczniowie z Hiszpanii, Włoch, Turcji, Irlandii i Rumunii. Zajęcia w języku angielskim poprowadzili aktorzy Powszechnego.
29-10-2014
Teatr im nie po drodze
Podstawówki jeszcze się pokazują, ale jeśli chodzi o gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne - jest fatalnie. Teatr bije na alarm, że płocka młodzież nie ma kontaktu z kulturą wyższą, w szkołach zaś rozkładają ręce. Wszystkiemu winny ma być obowiązek realizowania podstawy programowej - pisze Milena Orłowska w Gazecie Wyborczej - Płock.
09-10-2014
Bomba bomba w Kanie
"Nie wszystko trzeba rozumieć głową, wystarczy sercem, daję słowo" - to cytat z kultowego "Kubusia Puchatka" Alana Aleksandra Milne'a, który pojawił się w spektaklu "Tajemnicza walizka... nie ma czego się bać", wystawionego w szczecińskiej Kanie przez teatr z Gryfina, noszący z jednej strony groźną, z drugiej żartobliwą nazwę "Bomba bomba" - pisze Marek Osajda w Kurierze Szczecińskim.
03-10-2014
Łódź. Projekt edukacyjny "Trzy po trzy" w Teatrze Pinokio
8 października o godz. 11.00 w Teatrze Pinokio odbędzie się premierowy pokaz etiudy "Stolik dla dwojga", która powstała w ramach projektu "Trzy po trzy". Projekt ma na celu ukazanie bogactwa form animacji oraz edukację w zakresie wykorzystywania technik lalkarskich w pracy z dziećmi.
02-10-2014
"Baśnie pana Szekspira" - pomysł na edukację przez sztukę
"Burza" zainaugurowała w Pałacu Młodzieży cykl inscenizacji sztuk Szekspira dla małych widzów. Adaptacje dramatów, klasyka, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży, wkrótce ruszą w podróż. I pomogą zaprzyjaźnić się z teatrem - pisze Henryka Wach- Malicka w Polsce Dzienniku Zachodnim.
01-10-2014
Sopot. Projekt edukacyjny "Bliżej teatru" Pomysłodalni
13 października, w ramach projektu "Bliżej teatru", skierowanego do szkół ponadgimnazjalnych, w Teatrze na Plaży odbędzie się spektakl Sopockiego Teatru Tańca "Puste ciało, okazja do malutkiej rozpaczy".
23-09-2014
Zielona Góra. Dzieci z Polski i Niemiec robią spektakl
Setka dzieci z Cottbus i drugie tyle z Polski uczestniczą razem w dziesięciu różnych warsztatach, by razem stworzyć spektakl i wystawić go na scenie Teatru Lubuskiego.
17-09-2014
Katowice. "Burza" na początek projektu "Baśnie Pana Szekspira"
29 września w Pałacu Młodzieży w Katowicach premierą "Burzy" według Williama Szekspira, Stowarzyszenie Teatralne Tespis z Katowic rozpocznie realizację projektu teatralnego dla dzieci i młodzieży w wieku 5-17 lat pod nazwą "Baśnie Pana Szekspira".
17-09-2014
Warszawa. "Teatralna klasa" w Instytucie Teatralnym
W październiku w Instytucie Teatralnym druga odsłona cyklu "Teatralna klasa" - warsztatów, które maja zainteresować dzieci procesem tworzenia w teatrze.
10-09-2014
Lublin. Forum Kultura i edukacja
Teatr Andersena zaprasza od 17 września na II Forum Kultura i edukacja, czyli spotkania i warsztaty teatralne.
10-09-2014
Olsztyn. Nowe miejsce dla pasjonatów tańca
ARToffNIA działa w oparciu o znaną w Olsztynie Pracownię Tańca "Pryzmat". Grupę założyła w 2007 r. Katarzyna Grabińska, opiekun artystyczny i choreograf "Pryzmatu".
28-08-2014
Sopot. Bliskie spotkania uczniów z teatrem
W ramach cyklu "Bliżej teatru" sopoccy uczniowie będą mogli się uczyć, czym jest ta dziedzina sztuki. Ciekawostką jest to, że projekt będzie finansowany przez miasto z dochodów z ruchu turystycznego.
14-08-2014
Bukowiec-Staniszów. Pokaz warsztatowy "Romusia i Julci"
W najbliższą sobotę (16 sierpnia) o godz. 15.00 w Pałacu w Bukowcu i niedzielę (17 sierpnia) o godz. 16.00 w Pałacu Staniszów będzie można obejrzeć efekt pracy miłośników teatru z Jeleniej Góry i Turnova.
13-08-2014
Jak dzieci ratowały miasto
Czy jest dobry sposób na zainteresowanie dzieci (lokalną) historią? Jest. Należy sięgnąć po znaną w regionie czy mieście legendę lub podanie, następnie przemieszać motywy, swobodnie wikłać wątki, dobrze obmyślić perypetie i gotowe. Można spodziewać się sukcesu, jak w przypadku "Chłopca z Gliwic", sztuki autorstwa Grzegorza Krawczyka, luźno osnutej na kanwie legendy o bohaterstwie i przemyślności kobiet, które w czasie wojny trzydziestoletniej uratowały miasto przed protestanckim najazdem - pisze Agnieszka Grzywaczewska-Kurpierz w Śląsku.
31-07-2014
Wrocław. Polsko-irańskie warsztaty teatralne dla dzieci
Spektakl opowiadający historię polskich dzieci, które podczas II wojny światowej z armią Władysława Andersa trafiły do Iranu, powstanie podczas polsko-irańskich warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży prowadzonych w sierpniu we wrocławskim Klubie Firlej.
31-07-2014
Wrocław. Warsztaty aktorskie z Agatą Skowrońską
Teatr Polski zaprasza do udziału w warsztatach aktorskich, które odbędą się między 12 a 21 sierpnia 2014, a poprowadzi je aktorka Agata Skowrońska.
08-07-2014
Częstochowa. Na wakacyjnych warsztatach w teatrze
Przez pierwsze dni wakacji rządy w Teatrze im. Mickiewicza przejęły dzieciaki i młodzież. Chętnych, by poznać teatralny świat od środka, jak zwykle nie brakowało.
07-07-2014
Bielsko-Biała. Młodzieżowy "Skarb"
18 czerwca na Dużej Scenie Teatru Polskiego odbyły się dwa premierowe przedstawienia widowiska "Skarb" z udziałem ponad dwudziestu młodych aktorów w wieku od 7 do 17 lat, którzy przez dziewięć miesięcy pracowali pod okiem profesjonalnych artystów związanych zawodowo z naszym miastem.
12-06-2014
"Chłopiec z Gliwic", czyli Krawczyk o Szewczyku
Wielokrotnie, także w rozmowach z Grzegorzem Krawczykiem, poruszałem konieczność stworzenia spektaklu dla najmłodszych, opartego na którejś z jakże ciekawych gliwickich legend - pisze Dariusz Jezierski w Info-posterze.
29-05-2014
Wrocław. "Ten obcy" dla uczniów w Teatrze Polskim
3 czerwca o godz. 16:30 na Scenie Kameralnej odbędzie się premierowy pokaz prac nad spektaklem "Ten obcy" na podstawie powieści Ireny Jurgielewiczowej w reż. Rafała Kronenbergera.
27-05-2014
Kraków. Konferencja młodych teatrologów
30, 31 maja oraz 1 czerwca, Koła Naukowe Teatrologów Uniwersytetu Jagiellońskiego organizuje Ogólnopolską Studencko - Doktorancką Interdyscyplinarą Konferencję Naukową "POP-TEATR: Związki teatru z kulturą popularną"
22-05-2014
Płock. Powstaje liceum teatralno-scenograficzne
Liceum Ogólnokształcące Teatralno-Scenograficzne zacznie działać w Płocku we wrześniu. Będzie w nim obowiązywał program typowy dla publicznych ogólniaków, ale uzupełnią go dwie specjalizacje - zajęcia z aktorstwa i scenografii.
22-05-2014
Toruń. Naukowy Baj Pomorski, teatralny Młyn Wiedzy
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Teatr Baj Pomorski chcą wspólnie rozwijać działania edukacyjno-kulturalne w Toruniu.
16-05-2014
Gliwice. Premiera "Chłopca z Gliwic"
Muzeum w Gliwicach postanowiło wyprodukować dla dzieci bajkę inspirowaną miejską legendą o tym, jak mieszkańcy Gliwic ocalili miasto przed duńskimi wojskami podczas wojny trzydziestoletniej w XVII wieku.
15-05-2014
Gorzów Wlkp. Wielki teatr małych aktorów
21 i 22 maja w Teatrze im. Osterwy odbędzie się XIII Gorzowski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych pod hasłem czterech pór roku.
12-05-2014
Kielce. Międzynarodowa konferencja nauczycieli u Kubusia
Teatr Lalki i Aktora Kubuś będzie 14 maja gościł delegację nauczycieli z Turcji, Słowacji i Polski.
07-05-2014
Elbląg. Konkurs plastyczny z teatrem w tle
Konkurs plastyczny pt. "Jak wyobrażasz sobie budynek Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu?" odbył się wczoraj w ramach obchodów 10-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W konkursie wzięli udział m.in. uczniowie z Gimnazjum w Milejewie.
05-05-2014
Katowice. "Sztuki wizualne" tematem festiwalu ekspresji dziecięcej
"Sztuki wizualne" będą tematem wiodącym tegorocznego 12. Ogólnopolskiego Festiwalu Ekspresji Dziecięcej i Młodzieżowej w Katowicach. Szkoły będą miały okazję przedstawić prezentacje teatralne i muzyczne, w tym m.in. z udziałem dzieci niepełnosprawnych.
30-04-2014
Kraków. Profesor Wiolinek w Operze Krakowskiej
4 maja w Operze Krakowskiej rusza cykl spektakli edukacyjno-muzycznych pt. "Profesor Wiolinek". Adresowany jest on do dzieci w wieku od 4 do 9 lat, będzie realizowany od maja do grudnia tego roku.
29-04-2014
Ostrołęka. Recytatorzy z Lubelszczyzny walczą o finał
Dobra dykcja, odświętny ubiór i dumna postawa. Recytacja najczęściej kojarzy się z kipiącym patosem apelem i sztywną szkolną akademią. Z takim stereotypem walczą uczestnicy 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. We wtorek i środę eliminacje wojewódzkie w Lublinie.
23-04-2014
Białystok. Warsztaty taneczne dla młodzieży
Opera i Filharmonia Podlaska oraz Teatr TrzyRzecze i Ambasada USA zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z Białegostoku na casting taneczny 26 kwietnia.
23-04-2014
Białystok. "Zemsta" w Jantarowym Kasztelu
Polskie dzieci z litewskich domów dziecka miały okazję zobaczyć we wtorek (22.04) "Zemstę" Aleksandra Fredry w wykonaniu więźniów z Zakładu Karnego w Białymstoku.
19-04-2014
Szkoła Talentów wystawiła musical Arka Noemi
Arka Noemi to amerykański musical jazzowy dla młodzieży wystawiony przez dyplomantów białostockiej Szkoły Talentów. Premiera musicalu jazzowego Arka Noemi wypełniła salę kameralną Białostockiego Teatru Lalek. Dziewięcioro absolwentów Szkoły Talentów udowodniło, że talent posiada. I co dalej? - pisze Jerzy Doroszkiewicz w Kurierze Porannym.
04-04-2014
Wrocław. Gra miejska teatromanów
W najbliższą niedzielę Wrocław Główny zamieni się w teren gry miejskiej. Trwają zapisy. Gra miejska pod hasłem "Cztery Wesela i Chochoł" zakończy XII Dolnośląskie Spotkania Teatrów Młodzieżowych "Chochoł 2014".
22-03-2014
Rybnik. Festiwal Teatrów w Języku Angielskim
Warunki przy zgłaszaniu scenariuszy są trzy: teatr tworzy maksymalnie 15 osób, przedstawienie trwa 15 minut, a sztuka nie może być istniejącym dziełem.
20-03-2014
Kraków. Popołudnie z panem Piórko
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na niedzielną scenę dla najmłodszych i nieco starszych. Gospodarzem spotkania jest Pan Piórko, który przybliży i wyjaśni Wam tajemnice teatru, muzyki i magii.
13-03-2014
Wrocław. Mim edukuje Japończyków
Artur Borkowski - wieloletni aktor i pedagog Wrocławskiego Teatru Pantomimy w marcu przeprowadzi cykl zajęć edukacyjnych z pantomimy w Japonii.
10-03-2014
Wrocław. Małe i wielkie na warsztatach pantomimy
"Czy małe może stać się wielkie" - Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty do spektaklu "Mikrokosmos".
06-03-2014
Warszawa. Warsztaty dla młodych tancerzy z Polski i Norwegii
Kil­ku­na­sto­let­ni tan­ce­rze z Pol­ski i Nor­we­gii będą uczest­ni­czyć od nie­dzie­li w co­ty­go­dnio­wych warsz­ta­tach ta­necz­nych w war­szaw­skim Te­atrze Wiel­kim-Ope­rze Na­ro­do­wej i Den Nor­ske Opera & Bal­lett w Nor­we­gii. Wspól­ny pro­jekt "Po­zna­nie przez ta­niec" po­trwa do końca 2014 r.
05-03-2014
Lublin. Przeczytają sztukę Jarosza u Andersena
W ramach nowego cyklu edukacyjnego Teatru Andersena pierwsze spotkanie - 7 marca odbędzie się czytanie sztuki Roberta Jarosza "W beczce chowany".
28-02-2014
Warszawa. Otwarte pokazy spektakli "Teatru w klasie"
W marcu przedstawienia przygotowane w ramach projektu "Teatr w klasie" (przeznaczonego dla młodzieży szkół ponadpodstawowych) prezentowane będą w siedzibie Teatru Powszechnego, na Scenie Pracownia.
25-02-2014
Poznań. Ruszają "TE_ATRakcje"
Na początku marca w Teatrze Nowym rozpocznie się cykl "TE_ATRakcje", w ramach którego prezentowane będą gościnne spektakle dla najmłodszych, warsztaty, spotkania dla dzieci i rodziców.
24-02-2014
Lublin. Nowa dramaturgia dla dzieci u Andersena
"Poczytaj mi sztukę" czyli spotkania z nową dramaturgią dla dzieci to nowy cykl edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży. Pierwsze z 12 spotkań już 7 marca.
24-02-2014
Lublin. Warsztaty teatralne u Andersena
Warsztaty adresowane są do nauczycieli, instruktorów i pedagogów teatru. Ruszają 28 lutego.
22-02-2014
Łódź. Spotkania z książką w Pinokiu
Akcję dla dzieci i rodziców pod hasłem "Wiem, co to jest książka" rozpoczyna Teatr Pinokio.. Zapraszając całe rodziny do wspólnego spotkania z książką, teatr chce propagować czytelnictwo wśród dzieci i ich rodziców.
20-02-2014
Opole. Minister dofinasował programy edukacyjne Lalek
30 tys. zł z Ministerstwa Kultury dostał Opolskie Teatr Lalki i Aktora na swoje działania edukacyjne. - Ciszę się, że ich wartość została dostrzeżona nie tylko lokalnie - mówi Alicja Morawska-Rubczak, pedagog teatru i kierownik literacki "Lalek".
17-02-2014
Lublin. Tajemnice teatru na warsztatach
Działu Edukacji Artystycznej Teatru Andersena organizuje serię pilotażowych warsztatów dla dzieci z zakresu plastyki teatralnej oraz amatorskich działań aktorskich.
10-02-2014
Radom. Festiwal Małych Form Teatralnych
Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Radomiu serdecznie zaprasza szkolne zespoły teatralne z terenu miasta Radomia oraz powiatu radomskiego do udziału w Festiwalu Małych Form Teatralnych Radom 2014.
30-01-2014
Łódź. O współczesnym aktorstwie w Nowym
5 lutego w Teatrze Nowym Anna Zgoda i Anna Ciszowska poprowadzą wykład z cyklu "Historia teatru dla niewtajemniczonych". Tym razem teatrolożki opowiedzą o szkołach aktorstwa współczesnego.
23-01-2014
Wrocław. Edukacja z pantomimy dla najmłodszych.
Wrocławski Teatr Pantomimy od września 2013 bierze udział w programie Urzędu Miasta Wrocław pod nazwą "Szkoła w mieście". Program edukacyjno-artystyczny, współfinansowany przez wrocławski Wydział Edukacji ma na celu wzbogacić ofertę edukacyjną, ponieść poziom uczestnictwa w kulturze oraz jakość nauczania.
17-01-2014
Częstochowa. Warsztaty teatralne dla dorosłych
Na warsztaty zaprasza od 17 do 19 stycznia Centrum Promocji Młodych (Willa Generała, al. Wolności 30). Odbędą się w godz. 17-19. Obowiązują zapisy.
13-01-2014
Zabrze. Powstaje pierwsza na Śląsku klasa tańca w gimnazjum
Zabrze, po Bytomiu, staje się drugą stolicą tańca w regionie. Street dance wkracza teraz w mury szkoły publicznej.w przyszłym roku szkolnym w Gimnazjum nr 16 ma ruszyć klasa tańca.
07-01-2014
Gdynia. Rusza "Stacja Bajek" w Teatrze Gdynia Główna
9 stycznia o godz. 11 i 17 Teatr Gdynia Główna organizuje spotkanie z dyrekcją, wychowawcami, nauczycielami oraz pedagogami szkolnymi z gdyńskich przedszkoli i szkół podstawowych, na którym przedpremierowo zaprezentowany zostanie spektakl "Wielkie ciasto".
03-01-2014
Częstochowa. Teatralnie w centrum handlowym
W niedzielę 5 stycznia Auchan w Poczesnej zaprasza na przedstawienie "O smoku i królu leniuchu", a wcześniej na warsztaty teatralne dla najmłodszych widzów. Początek zabawy o godz. 14. Wstęp wolny.
17-12-2013
Białystok. Rejwach na scenie, czyli co dzieciaki zrobiły z "Królową Śniegu"
70 dzieciaków tańczących na scenie? Opowiadających baśń Andersena? Wedle własnej scenografii, muzyki, pomysłu? Jak to ogarnąć? A jednak udało się znakomicie. W Białostockim Teatrze Lalek w poniedziałkowy wieczór (16.12) zobaczyć można było "Królową śniegu".
17-12-2013
Gorzów Wlkp. Koniec drugiego etapu projektu teatralnego dla przedszkolaka
17 i 18 grudnia o godz. 10.00 uczestnicy projektu "Teatralne ABC dla przedszkolaka" zaprezentują przygotowane przedstawienia na dużej scenie Teatru im. Osterwy.
11-12-2013
Tyczyn. "Fredrowisko" w sali widowiskowej MGOK
Grupa Miłośników Teatru, Fundacja Generator Inspiracji oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie zapraszają 22 grudnia na finał projektu edukacyjno-teatralnego dla dzieci i młodzieży "Strefa teatru".
06-12-2013
Gorzów Wlkp. Finał projektu teatralnego dla przedszkolaka
W 10 gorzowskich przedszkolach biorących udział w drugim etapie projektu edukacji kulturalnej "Teatralne ABC dla przedszkolaka" trwają ostatnie przygotowania do przedstawień.
02-12-2013
Bydgoszcz. Nauczyciele i pedagodzy teatru w Polskim
7 i 8 grudnia w Teatrze Polskim odbędą się warsztaty dla nauczycieli. Efektem współpracy na linii teatr - szkoła - pedagodzy teatru będzie wspólnie opracowany warsztat do spektaklu, wykorzystujący potencjał, energię i odmienne doświadczenia każdej ze stron.
28-11-2013
Szczecinek. Uczniowie stworzą film dla teatru telewizji
Zespół Szkół Społecznych STO w Szczecinku może się pochwalić jedynym w Polsce szkolnym studiem animacji poklatkowej. Choć nietypowa pracownia działa dopiero od roku jej podopieczni już zdobywają ogólnopolskie sukcesy. Za nimi premiera nowego filmu "Tajemnica księżnej Jadwigi", przed nimi: debiut filmowy w Telewizji Polskiej.
28-11-2013
Wrocław. Uczniowskie "Śluby panieńskie" w Teatrze Polskim
W poniedziałek, 2 grudnia o godzinie 16:30 na Scenie Kameralnej, odbędzie się premierowy pokaz prac na spektaklem "Śluby panieńskie" wg Aleksandra Fredry w reż. Katarzyny Strączek.
27-11-2013
Opole. Festiwal profilaktyki na scenie Kochanowskiego
Co to jest tolerancja? Tolerancja jest wtedy, kiedy czegoś nie znosimy, ale godzimy się na to - takie deklaracje słychać było ze sceny teatru Kochanowskiego podczas trzeciego Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych "Maski zostawimy na scenie".
25-11-2013
Gdynia. Finał projektu Kontro/Wersje
W dniach 25-26 listopada w Porcie Gdynia odbędzie się finał projektu edukacyjnego "Kontro/Wersje" organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski.
25-11-2013
Sopot-Gdynia. "Przemiana" Kafki w pięciu odsłonach
28 listopada w Teatrze na Plaży oraz 29-30 listopada w Teatrze Gdynia Główna odbędą się pokazy spektakli dyplomowych Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego BAIT.
23-11-2013
Łódź. Aktorki dla przedszkolaków
Dyplomantki z PWSFTViT wcielają się w postaci z dziecięcych bajek i pokazują przedszkolakom, że czytanie może być świetną zabawą. Półka z książkami do wypożyczeń, rysowanie ilustracji do bajek i wspólne czytanie z rodzicami - to pomysł Przedszkola Miejskiego nr 124 na wychowanie małych miłośników książek
14-11-2013
Kraków. Uczniowie inscenizują arcydzieła literatury polskiej
Od 6 lat nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych nr 3 STO w Krakowie zapraszają na nietypowe inscenizacje największych arcydzieł polskiej kultury. Już jutro (15 listopada) młodzież zaprezentuje swoją interpretację "Ślubów panieńskich" A. Fredry.
13-11-2013
Wrocław. Konkursy w Teatrze Polskim
"Mam słabość do dziwnych miejsc" to konkurs Teatru Polskiego i Kina Nowe Horyzonty adresowany do gimnazjalistów. Uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział pokazie prac konkursowych "Mój wymarzony Wrocław".
07-11-2013
Łódź. "Historia teatru dla niewtajemniczonych" w Teatrze Nowym
Teatr jest w trakcie realizacji rocznego cyklu wykładów poświęconych historii teatru europejskiego i polskiego skierowanych do licealistów, nauczycieli, animatorów kultury.
06-11-2013
Wałbrzych. Teatralne spięcie nauczycieli
26 i 27 października realizowany był w Teatrze Dramatycznym projekt pod hasłem "Teatralne spięcie". Stowarzyszenie Pedagogów Teatru wybrało 10 scen w kraju, wśród nich wałbrzyski teatr do realizacji projektu edukacyjnego.
01-10-2013
Wrocław. "Mirokosmos" online
Dzięki wspólnemu projektowi TVP i NInA dzieci i młodzież ze szkół w całej Polsce będą miały możliwość obejrzenia "Mikrokosmosu" w reż. Konrada Dworakowskiego Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
24-09-2013
Warszawa. Magiczna Kraina Arkadii odkrywa talenty
Hasłem "Odkrywamy talenty" w popularnym centrum handlowym rozpoczął się roczny cykl spotkań "Magiczna Kraina Arkadii".
23-09-2013
Wrocław. Magiel sztuk dla uczniów
Jutro, 25 września o godzinie 11:00 na Scenie Kameralnej, odbędzie się pierwszy w tym sezonie
20-09-2013
Kraków. Szkolenia dla nauczycieli w Centrum Edukacji Teatralnej
18 października w ramach Centrum Edukacji Teatralnej działającego przy Teatrze Figur Kraków rozpocznie się cykl szkoleń adresowanych do nauczycieli, instruktorów teatralnych i wszystkich tych, którzy zajmują się przygotowywaniem okolicznościowych akademii, apeli oraz spektakli.
13-09-2013
Poznań. Powstała scena teatralna przy szkole Łejery
Pierwsza w Polsce scena teatralna przy publicznej szkole powstała w Poznaniu. Teatr "Scena Wspólna" będzie prowadzony przez szkołę Łejery, Stowarzyszenie Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
11-09-2013
Kępno. Ukazała się publikacja "Teatr w przestrzeni"
Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART w Kępnie opracowało publikację "Teatr w przestrzeni", której celem jest upowszechnienie wśród różnorodnych podmiotów wypracowanej i sprawdzonej metody prowadzenia działań z młodzieżą, rozwijającej umiejętności społeczne.
18-07-2013
Elbląg-Orneta. Pajęczyna, czyli trzy oblicza teatru
Trzy spektakle, trzy grupy, trzy różne teatry - tańca, przedmiotu i głosu. Do końca lipca spektakle "Wszystko i nic", "Wszystko to, co kocham" i "Wszystko ze świata" będzie można zobaczyć w Szymonowie, Ornecie, Oleśnie i Elblągu. Wstęp wolny.
02-07-2013
Gdańsk. Teatr Szekspirowski edukuje
Szeksploracje kultury - to największy w historii Teatru Szekspirowskiego projekt edukacyjny. Jest międzynarodowy (polsko-norweski), zaplanowano go na dwadzieścia miesięcy. Wystartował w piątek i realizowany będzie równolegle w Oslo, Gdańsku i Bergen do grudnia 2014 roku.
02-07-2013
To był wyrazisty i udany "Import/ Export"
To nie był zwykły spektakl. W niedzielę w Białostockim Teatrze Lalek można się było pośmiać, wzruszyć i zastanowić nad tym, jak dobrze mamy w życiu. Wszystko za sprawą spektaklu "Import/ Export" w reżyserii Michała Stankiewicza - pisze Urszula Krutul w Gazecie Współczesnej.
01-07-2013
Jubileusz Metra w Miętnem
- Początkowo warsztaty opierały się o młodzież uczęszczającą do Studia Artystycznego Metro w Warszawie. Po latach postanowiliśmy się otworzyć... Powstała strona internetowa, na której zamieszczamy zdjęcia i filmiki z zajęć. Zaglądają na nią młodzi tak z Polski, jak i zagranicy - mówi Danuta Fidusiewicz, dyrektor warsztatów Studia Artystycznego Metro działającego przy Teatrze Buffo w Warszawie, asystentka reżysera przy musicalu "Metro".
01-07-2013
Kielce. Projekt Teatru Zbożowego w Maleńcu
Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów rozpoczyna w poniedziałek 1 lipca - Projekt Teatralny pod nazwą "Teatralny Maleniec". Efektem będzie spektakl "Obłęd" przygotowany na podstawie prozy Jerzego Krzysztonia.
01-07-2013
Odnaleziony smak pigwy
"Import/Export" to nie jest opowieść o wojnie. Nie jest też opowieścią o trudnym losie uchodźcy w nowym kraju. To nawet nie jest opowieść o tęsknocie. To opowieść o nastolatkach. Innych, ale takich samych zarazem. O upadkach z roweru, o słuchanych przez czeczeńskie dziewczęta ze łzami w oczach Kasi Kowalskiej i Sylwii Grzeszczak, o marzeniach i planach na przyszłość. Spektakl przełamuje swoją autentycznością stereotyp czeczeńskiego terrorysty, krwawego muzułmanina - pisze Jakub Medek w Gazecie Wyborczej - Białystok.
29-06-2013
Białystok. Uchodźcy z Czeczenii zagrają w BTL-u
Historie uchodźców w reżyserii Michała Stankiewicza, czyli "Import/Export" na deskach Białostockiego Teatru Lalek.
24-06-2013
Gorzów Wlkp. Teatralne ABC przedszkolaka
25 i 26 czerwca o godz. 10.00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbędą się pokazy finałowe zamykające pierwszą turę projektu "Teatralne ABC dla przedszkolaka", który jest realizowany dzięki funduszom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
24-06-2013
Tańczący Sfinks w... szatni
Trzecia edycja warsztatów teatralnych "Scena +50" okazała się kolejnym sukcesem. Artyści wyreżyserowali i zagrali komedię "Dancing Sphinx". Premiera spektaklu odbyła się na deskach krakowskiego teatru KTO przy ul. Gzymsików 8. Reżyserem i opiekunem biorących w niej udział aktorów ze "Sceny +50" od trzech lat jest Katarzyna Maria Zawadzka, aktorka teatru KTO - pisze Marcin Banasik w Dzienniku Polskim.
24-06-2013
"Uff", czyli spełnienie marzeń
Co by było, gdyby życie można było przewijać jak filmową taśmę? Pełen humoru, dziecięcy spektakl zakończył czwartą edycję projektu edukacyjnego Otwieracz - pisze Kamila Paradowska na blogu Teatru Współczesnego w Szczecinie.
18-06-2013
Rzeszów. "Teatr e-misyjny" w Siemaszce
Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie rozpoczął realizację projektu "Teatr e-misyjny" w ramach którego nagrany i wyprodukowany zostanie jeden spektakl z cyklu pięciu jednoaktówek "Teatr w 5 (łatwych) lekcjach", prezentowanych systematycznie od 2008 roku.
05-06-2013
Gdynia. Spektakle Stacji Szamocin w bibliotekach
Teatr Stacja Szamocin kontynuuje projekt teatralny "Wędrujące abecadło teatru lalek - Teatrzyk Zajechał". W dniach 17-25 czerwca w siedmiu filiach bibliotecznych zagrane zostaną spektakle "Tancereczka i kominiarczyk" oraz "Pan Huczek".
23-05-2013
Gdańsk. Projekty edukacyjne u Szekspira
Festiwalowi Szekspirowskiemu tradycyjnie towarzyszy rozbudowany program edukacyjny. W tym roku swą kulminację podczas festiwalu będą miały dwa wyjątkowe projekty edukacyjne, które przygotował Gdański Teatr Szekspirowski.
23-05-2013
Tarnowo Podgórne. Finał projektu "Teatr w każdej wiosce"
8 i 9 czerwca w Tarnowie Podgórnym i Przeźmierowie odbędzie się XI Finał projektu "Teatr w każdej wiosce", organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym.
22-05-2013
Kielce. Warsztaty w Kubusiu. Zapisz się na lokomotywę
Warsztaty artystyczne organizuje Teatr Lalki i Aktora "Kubuś". Poprowadzą je znani twórcy i animatorzy kulturalni. W piątek 18 maja rozpoczęły się zapisy.
21-05-2013
Płock. "Obrazki z krainy Kwitnącej Wiśni" w MDK
Z Grupą teatralną Spod znaku Króla Maciusia pracuje już od 30 lat. W jej spektaklach zagrało 700 dzieci. Niektóre z nich przysyłają teraz swoje pociechy, by uczyły się aktorstwa od Romy Ludwickiej.
16-05-2013
Kielce. Kreatywna Lokomotywa w Kubusiu
Tajniki sztuki aktorskiej, pantomima oraz fotografia otworkowa - to tylko niektóre tematy warsztatów "Kreatywna Lokomotywa", które organizuje Teatr Lalki i Aktora Kubuś. Zapisy na zajęcie rozpoczynają się od piątku.
08-05-2013
Kielce. Sympozjum i warsztaty dla dzieci w Kubusiu
Warsztaty językowe, plastyczne, matematyczne, przyrodniczo-chemiczne, a nawet muzyczne i ruchowo-taneczne - to wszystko czeka na uczestników I Sympozjum Popularnonaukowego Dzieci organizowanego przez UJK w Kielcach.
26-04-2013
Kielce. Teatr Kubuś stawia na edukację
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" i Uniwersytet Jana Kochanowskiego realizować będą wspólne projekty. Ale to niejedyny nowy projekt, w który zaangażuje się w tym roku kielecki teatr.
25-04-2013
Kielce. Teatr Kubuś i UJK będą współpracować
24 kwietnia Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach podpisali porozumienie o długofalowej współpracy, która zakłada realizację wspólnych projektów.
24-04-2013
Wielkopolskie Warsztaty Teatralne dla nauczycieli i instruktorów
W dniach 1-4 lipca 2013 r. w Półwiosku Starym odbędą się Wielkopolskie Warsztaty Teatralne "BAJKA O SOBIE" dla nauczycieli i instruktorów zespołów amatorskich.
22-04-2013
Głobin. Powarsztatowa "Betoniarka" w GOKu
Kilkanaście pań, instruktorek teatralnych z powiatu słupskiego, przygotowało przedstawienie o swoich uczuciach i wyobraźni.
18-04-2013
Bydgoszcz. Warsztaty dla uczniów z "Szalonej lokomotywy"
Zamiast na widownię - weszli na scenę. Zamiast oglądać spektakl - sami go tworzyli. Uczniowie bydgoskich gimnazjów podczas warsztatów w Teatrze Polskim przez chwilę mogli poczuć się aktorami.
18-04-2013
Olsztyn. Przedszkolaki też mają festiwal teatralny
Dzisiaj zaczyna się Przedszkolny Przegląd Małych Form Teatralnych Fiku Miku w Teatrzyku. Jest to impreza organizowana przez Przedszkole Niepubliczne TEMPOO w Olsztynie, współorganizatorami są Olsztyński Teatr Lalek i Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.
18-04-2013
Teatr po angielsku
Kto zbudował Stonehenge? Czy Alfred Wielki był naprawdę wielki? Jaki los spotkał sześć żon Henryka VIII? Na te pytania podczas przedstawienia teatralnego odpowiedzieli uczniom członkowie międzynarodowego teatru The Bear - pisze ACZ w Czasie Świecia.
17-04-2013
Zielona Góra. Teatr Lubuski pomoże małym studentom
Od kilku miesięcy w Zielonej Górze działa Akademia Przyszłości, ogólnopolska akcja dla dzieci. 30 uczniów, którzy mają kłopoty z nauką, ćwiczy pod okiem tutorów. Od września, już w nowym roku szkolnym, ruszy druga odsłona akcji, a wraz z nią - zajęcia teatralne dla najmłodszych studentów. Teatr Lubuski podpisał we wtorek list intencyjny.
15-04-2013
Łódź. Nagrody Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych
Rekordową ilość nagród i wyróżnień (ponad 30) rozdzielono podczas niedzielnego finału XXXI Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych "Centrum 2013". Za wydarzenie znakomite jury uznało monodram "Fade out" Angeliki Chałubek, z IV LO im. Gen. St. "Grota" Roweckiego w Piotrkowie Trybunalskim i nagrodziło ją Grand Prix.
11-04-2013
Wrocław. Mały Magiel sztuk z Ewą Skibińską
W piątek 12 kwietnia o g. 13 na Scenie na Świebodzkim odbędzie się drugi w tym sezonie Mały Magiel sztuk, którego gościem będzie Ewa Skibińska, z Teatrem Polskim związana od 1985 r.
09-04-2013
Gorzów Wlkp. Teatr dla przedszkolaków
8 kwietnia Teatr im. Osterwy rozpoczął realizację projektu edukacji kulturalnej pt. "Teatralne ABC dla przedszkolaka". Udział w projekcie weźmie 20 gorzowskich przedszkoli.
22-03-2013
Weź udział w polsko-niemieckim projekcie "sPLot kuLTur"!
Fundacja Centrum Solidarności zaprasza do udziału w polsko-niemieckim projekcie teatralnym "sPLot kuLTur" [5-24 września 2013].
21-03-2013
Gorzów Wlkp. Teatr Osterwy stawia na młodych
Ruszył program "U Osterwy". Teatr proponuje w nim spektakle czy warsztaty dla dzieci i młodzieży. A na wszystko ma oko kuratorium oświaty.
18-03-2013
Gdynia. W Miejskim rusza projekt "Sceno-sfera"
Dziś o godz. 16, w Teatrze Miejskim rusza "Sceno-sfera", nowy projekt edukacyjno-artystyczny, skierowany do młodzieży w wieku szkolnym. W semestrze wiosennym punktem wyjścia do pracy warsztatowej będzie dramat Williama Szekspira "Romeo i Julia".
18-03-2013
Wrocław. "Przekręt" młodych
Dzisiaj o godzinie 10 ruszył XXII Przegląd Kultury Młodych "Przekręt". Potrwa do 22 marca.
06-03-2013
Warszawa. III Warszawski Festiwal Teatrów Przedszkolnych
Niepubliczne Przedszkole Artystyczne Nr 113 Akademia Sztuk Dziecięcych zaprasza dziś w g. 9-15 na III Warszawski Festiwal Teatrów Przedszkolnych "Ogrzać Zimę".
08-02-2013
Bytom. Teatralne ferie z BeCeKiem
Od 11 do 14 lutego Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty kukiełkowe "Teatr na zimową nudę" oraz na warsztaty teatralne "Machinarium cieniowe".
06-02-2013
Sieradz. "Narkodroga" więźniów dla młodzieży
Młodzież obejrzy sztukę teatralną wystawioną w zakładzie karnym. Aktorami będą osadzeni. Sceną więzienna świetlica.
02-02-2013
Bytom. Zajęcia edukacyjne w Śląskim Teatrze Tańca
Mimo licznych burz, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy przetoczyły się przez ŚTT, Dział Edukacji Artystycznej Śląskiego Teatru Tańca ani na chwilę nie zawiesił swojej działalności i wciąż podejmuje nowe inicjatywy.
02-02-2013
Płock. Miasto wydało 650 tys. zł na kulturę
Za te pieniądze będziemy mieć m.in. przedstawienia teatralne, warsztaty muzyczne, projekcje filmów - całą masę kulturalnych wydarzeń, które zorganizują płockie stowarzyszenia pozarządowe.
30-01-2013
Konin. Warsztaty teatralne dla nauczycieli i instruktorów
Centrum Kultury i Sztuki w Koninie wraz z Teatrem Lalki i Aktora Pinokio w Łodzi zapraszają do udziału w warsztatach teatralnych "Spójrz pod innym kątem".
29-01-2013
Bydgoszcz. Szkoła pisania w Teatrze Polskim
Teatr Polski w Bydgoszczy szuka chętnych gimnazjalistów i licealistów na zajęcia w ramach "Szkoły pisania". Najlepszy tekst zostanie wystawiony.
17-01-2013
Czy jest miejsce na teatr w szkole? Doświadczenie edukacji teatralnej w liceum
Zmiany zachodzące w programach w ramach nowej reformy wywołują strach i niepewność. Szkoły i nauczyciele okopują się. Jednak dobre wykorzystanie potencjału działań artystycznych może zaowocować fantastycznym otwarciem się na uczniów wewnątrz i stworzeniem przestrzeni, do której każdy będzie chciał wracać - pisze Sebastian Świąder w Kulturze Enter.
17-01-2013
Na marginesie Powstania. Edukacja teatralna jako rozsadzanie narracji
Projekt Musztra powstał na przecięciu muzeum i teatru. Był rozsadzeniem muzealnej narracji przez teatralną energię. Pojawiło się w jego toku wiele pytań dotyczących możliwości edukacji twórczej, w którejkolwiek z tych instytucji się ona odbywa - pisze Dorota Ogrodzka w Kulturze Enter.
17-01-2013
Pedagog jest zawsze pomiędzy
Kiedy startował TISZ, w 2007 roku, po stronie teatrów ciągle za mało było ludzi, którzy mogli i chcieliby zająć się działaniami edukacyjnymi w teatrach - a nawet jeśli były osoby chętne do działania, to potrzebowały merytorycznego wsparcia. Dlatego w Instytucie Teatralnym doszliśmy do wniosku, że potrzebna jest inwestycja w mediatorów - ludzi, którzy mogliby scalać te środowiska - mówi Magdalena Szpak, prezes Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.
18-12-2012
Lublin. Finał projektu "Myśl w ruchu"
Dobiega końca realizacja drugiej edycji projektu "Myśl w ruchu" - edukacyjnego programu autorskiego Anny Żak, prowadzonego pilotażowo w ramach Programu Rozwoju Edukacji na Rzecz Tańca przez Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca/Centrum Kultury
14-12-2012
Bytom. Świetlica sztuki dla małych Romów i Polaków
Poddasze SP nr 16 w Bytomiu po kapitalnym remoncie zmieniło się w świetlicę sztuki. Romskie i polskie dzieci będą tu razem malować, muzykować, bawić się w teatr i realizować projekty multimedialne.
13-12-2012
Pierwsze kroki do aktorstwa? Gdzie w Trójmieście dzieci uczą się teatru
Nie każde dziecko ma talent aktorski, ale każdemu warto dać szansę na rozwój zdolności artystycznych i teatralnych. Sprawdziliśmy, jakie są możliwości zapisania dzieci na tego typu zajęcia na początku roku - pisze Łukasz Rudziński na portalu Trójmiasto.pl.
10-12-2012
Łódź. Warsztaty dla nauczycieli u Pinokia
"Spójrz pod innym kątem" to cykl warsztatów przygotowanych przez Teatr Pinokio od stycznia do maja 2013. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak tworzyć autorskie opowieści i scenariusze teatralne, jak rozwijać plastykę ciała i jak wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą różnorodne techniki teatralne?
29-11-2012
Łośno. Bajanie dla najmłodszych
"Baju, baju mój naj-naju", przygotowywany przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nova w Łośnie, to pierwszy w Lubuskiem spektakl dla widzów od 1 roku życia. Premiera w niedzielę w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie.
28-11-2012
Elbląg. Kurs doskonalący dla nauczycieli "Mój warsztat teatralny"
Rusza kolejna edycja Kursu doskonalącego dla nauczycieli pn. "Mój warsztat teatralny". Od kilku sezonów realizujemy ten program edukacyjny, cieszący się ogromnym zainteresowaniem pedagogów z terenu województw warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego. Podczas każdej edycji zdarzają się także uczestnicy z dalszych rejonów Polski.
13-11-2012
Brakuje im rodziców. Wyrażają to nietypowo
Gdyby zapytać nastolatka, bez kogo mógłby się obyć, to pewnie odpowiedziałby, że bez rodziców. Okazuje się jednak, że to pogląd stereotypowy. Bo nastolatki, które wystawiły spektakle podczas poniedziałkowego festiwalu Spektakli Profilaktycznych "Maski zostawmy na scenie", w większości podjęły temat samotności i braku zainteresowania za strony rodziców - czytamy w Gazecie Wyborczej - Opole.
13-11-2012
Toruń. Forum sztuki terapeutycznej
W niedzielę 18 listopada o godzinie 930 w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Toruniu odbędzie się Forum dyskusyjne kończące tegoroczną edycję projektu Teatr Plus Minus, który był realizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.
20-10-2012
Jak zarażać wrażliwością
Samodzielny dział edukacji w teatrze operowym to rzecz w Polsce niespotykana. Pomysł jego utworzenia zrealizował Waldemar Dąbrowski, obejmując dyrekcję Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. Program nawiązuje do najlepszych światowych wzorców - mówi Anna Sapiego, szefowa tego działu.
19-10-2012
Łaziska Górne. Warsztaty w MDK
Teatr cieni, teatr ruchu, teatr czarny, trening aktorski i ćwiczenia integracyjne znajdą się w programie warsztatów teatralnych, na które zaprasza Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych.
11-10-2012
Warszawa. "Teatralnie manualnie" w Zaciszu
27 października w DK Zacisze odbędą się warsztaty "Teatralnie - manualnie", podczas których dzieci poznają tajniki teatru cieni.
04-10-2012
Wrocław. Spektakl o Parlamencie Europejskim
5 października w południe we Wrocławskim Teatrze Lalek będzie można zobaczyć nietypowe edukacyjne przedstawienie: "Parlament Europejski kontra kryzys".
05-09-2012
Kraków. Matinée, koncerty dka juniorów i seniorów
25 września startuje pierwszy projekt edukacyjny Capelli Cracoviensis.
29-08-2012
Bydgoszcz. Fundacja "Wiatrak" zaprasza na warsztaty
Akademia Twórczego Rozwoju "Wiatrak" w Fordonie rozpoczyna rekrutację po wakacyjnej przerwie. Oferta jest skierowana do wszystkich uczniów, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Nowością jest projekt "Teatr Pięknem Budowany" skierowany do osób zafascynowanych sztuką sceniczną.
03-08-2012
Supraśl. Teatr zagościł w kinie
Przez kilka dni Supraśl był swoistym, warsztatowym placem. Centrum Kultury i Rekreacji we współpracy z warszawską Fundacją Edukacji i Kultury Drama Way zorganizowało zajęcia dla osób działających na polu edukacji kulturalnej. Ich celem była nauka pracy ze społecznością metodami teatralnymi.
24-07-2012
Białystok. Finał projektu Historia naszego podwórka
Stare podwórko przy ul. Warszawskiej 5 znów tętni życiem. Wszystko za sprawą Fundacji Flap People i Podwórkowego Domu Kultury. W piątek, podczas finału projektu "Historia naszego podwórka - miejska gra w teatr przedmiotu", te życie widać było wręcz namacalnie.
17-07-2012
Supraśl. Teatr codzienny
Animatorzy z całej Polski będą eksplorować historię miasteczka. Na podstawie poznanych historii mieszkańców powstanie prezentacja teatralna.
10-07-2012
Białystok. Scena Wielkich Serc
Co zrobić, kiedy ma się wielkie serce i chociaż minimalne możliwości? Pomóc innym. Założyciele Teatru TrzyRzecze wyszli z takiego założenia i od sierpnia chcą wprowadzić w życie program pod hasłem "Scena Wielkich Serc".
22-06-2012
Tarnów. Wakacyjne warsztaty teatralne
Tarnowski Teatr ma dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwijającą wakacyjną propozycję! W lipcu i sierpniu w siedzibie teatru odbywać się będą letnie półkolonie teatralne. Na dodatek bezpłatnie. W każdym turnusie udział może wziąć po 35 osób.
18-06-2012
Białystok. "Aoeuiy" z warsztatami dla dzieci
Teatr K3 zakończył wraz z Fundacją "Niezła Sztuka" realizację projektu Teatr w pobliżu.
15-06-2012
Kraków. Końcowy spektakl Studia teatralnego
17 czerwca o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny, szósty już, spektakl Studia teatralnego przy Teatrze Groteska. Jest to zwieńczenie dziesięciomiesięcznej pracy nad ruchem scenicznym, emisja głosu i poprawną wymową grupy młodzieży w wieku od 11 do 18 lat.
04-06-2012
Łódź. Edukacja po angielsku w Powszechnym
Dziś, 4 czerwca, Teatr Powszechny przejęły dzieci, które w foyer prezentują spektakle w ramach XI edycji Festiwalu Teatrów Szkolnych w Języku Angielskim.
25-05-2012
Wrocław. Warsztaty aktorskie w Polskim
Warsztaty są przeznaczone nie tylko dla adeptów szkół teatralnych, ale wszystkich osób, które pasjonuje teatr i film "od kulis".
23-05-2012
Łódź. Przegląd Teatrów Dziecięcych "Dziatwa"
Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" odbywa się w Łodzi już po raz 33. i jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce. Celem projektu jest przede wszystkim prezentacja twórczości teatralnej młodych ludzi oraz edukacja nauczycieli i instruktorów teatralnych.
24-04-2012
Licealistów rozmowy o teatrze
O niezwykłej sile sceny teatralnej, która najmłodszych widzów zaskakuje tym, że nie ma ekranu, jej odbiorze przez młodych ludzi oraz ich obecności i nieobecności na teatralnej widowni. Tego dotyczyło spotkanie przygotowane przez Jarosława Waneckiego, prezesa Towarzystwa Przyjaciół Teatru, i Marka Mokrowieckiego, dyrektora Teatru Dramatycznego w Płocku dla uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku.
13-04-2012
Wielkopolskie. Rewolucje kulturalne w Wielkopolsce
Znani, młodzi artyści. Oryginalny pomysł łączący aktywność społeczną i artystyczną mieszkańców małych miast ze sztuką awangardową. To znaki rozpoznawcze nowego programu kulturalnego Urzędu Marszałkowskiego. Projekt "Wielkopolska: Rewolucje" zapowiada się sensacyjnie.
10-04-2012
Wrocław. Warsztat teatralny w Instytucie Edukacji Społecznej
To propozycja dla studentów, pracowników młodzieżowych, animatorów kultury i nauczycieli pracujących z wykorzystaniem metod teatralnych. Warsztat odbędzie się już 12 kwietnia.
06-04-2012
Białystok. Instalacja Koń na Ganku
Warsztaty designu, projektowanie wymarzonego miejsca do spędzania wolnego czasu, multimedialne spotkania z podróżnikami. Teatr Dramatyczny w Białymstoku realizuje nowy projekt edukacyjny - "Instalacja Koń na Ganku". Finał w czerwcu.
05-04-2012
Kraków. Małe Formy licealistów znów w teatrze Groteska
W czwartek (12 kwietnia) w teatrze Groteska o godz. 17.30 odbędzie się gala finałowa 43. Edycji Festiwalu Małych Form Teatralnych organizowanego przez społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie.
04-04-2012
Nowy Sącz-Brzesko. Teatralne Lustra
Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży - Teatralne Lustra są spotkaniem teatrów dziecięcych i młodzieżowych działających w instytucjach kultury, szkołach, placówkach oświatowo - wychowawczych i stowarzyszeniach w Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowie oraz miastach i gminach powiatu brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego.
12-03-2012
Kraków. Finał festiwalu "Albertiana 2012"
12. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2012" odbędzie się w poniedziałek w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Podczas spotkania wręczone zostaną Medale Świętego Brata Alberta.
09-03-2012
Kraków. Terapia teatrem, czyli "Albertiana"
12 marca na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się 12. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Albertiana 2012".
29-02-2012
Gorzów Wlkp. Teatr zachęca do tworzenia komiksów o poprzedniej epoce
Teatr im. Osterwy ogłasza konkurs wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na komiks, którego akcja toczy się w czasach PRL-u i opowiada o dowolnym autentycznym wydarzeniu z tamtego okresu.
10-02-2012
Rybnik. Zabawa w teatr na koniec ferii
Muffin Cafe w Rybniku zaprasza na "Zabawę w teatr" - warsztaty, które poprowadzi Tomasz Ziętek, aktor i scenarzysta Teatru Bajkowe Skarbki Śląska.
08-02-2012
Poznań. Ośrodek Edukacji Teatralnej za dwa lata?
Niebawem zostanie rozstrzygnięty przetarg na generalnego wykonawcę Ośrodka Edukacji Teatralnej, który ma powstać przy szkole podstawowej "Łejerów". Po latach starań jest ogromna szansa, że za dwa lata otworzy swoje podwoje, by służyć najmłodszym.
29-12-2011
"Otwieracz" po raz trzeci
- W trakcie zajęć mamy wiele wątpliwości, ale końcowy efekt przekonuje, że było warto i... rozpoczynamy na nowo - mówi aktorka Maria Dąbrowska, jedna z prowadzących warsztaty teatralno-terapeutyczne "Otwieracz" organizowane dla dzieci z trudnościami rozwojowymi i niepełnosprawnych. Trwa już trzecia edycja. Finał będzie wiosną na scenie Teatru Współczesnego. Wystąpią uczestnicy projektu.
07-12-2011
Olsztyn. Widowisko taneczne "Dziadek do orzechów"
Kilkuset tancerzy z kilkunastu szkół i klubów tanecznych z Warmii i Mazur weźmie udział w realizacji widowiska tanecznego "Dziadek do orzechów" do muzyki Piotra Czajkowskiego.
30-11-2011
Kraków. Warsztaty towarzyszące wystawie Katarzyny Kozyry
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na warsztaty towarzyszące wystawie Katarzyny Kozyry, których współorganizatorem jest Opera Krakowska. Warsztaty te odbędą się na scenie Opery, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w role artystów i poznać teatr z innej perspektywy.
29-11-2011
Szczecin. Mozart polskich i niemieckich uczniów
"Bastien i Bastienne" to opera, nad którą pracują studenci, wykładowcy i uczniowie szkół ze Szczecina i Ueckermunde. Efekt tej pracy zobaczymy w Szczecinie już 3 grudnia.
22-11-2011
Białystok. Dramat i tragedię pozostaw teatrowi
Uczniowie podlaskich szkół będą mogli zaprezentować swoje aktorskie i reżyserskie umiejętności i na teatralnej scenie mówić o współczesnych zagrożeniach takich jak alkohol czy narkotyki. Rozpoczął się nabór do jubileuszowej dziesiątej edycji projektu "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi".
22-11-2011
Szczecin. 60-lecie Ogniska Baletowego
Koncertem zatytułowanym "Ognisko Baletowe i przyjaciele" szczecińskie Ognisko Baletowe zakończyło w poniedziałek (21 listopada) tegoroczne świętowanie 60-lecia tej placówki.
08-11-2011
Opole. Festiwal Spektakli Profilaktycznych
Zamiast nudnej i sztampowej pogadanki na temat profilaktyki - widowiska teatralne. I to przygotowane przez samych młodych ludzi. To idea trwającego właśnie I Opolskiego Festiwalu Spektakli Profilaktycznych.
04-11-2011
Łódź. Spotkanie z teatrem w areszcie
Aktorzy z Krakowa odwiedzili w środę łódzki areszt śledczy. Ponad 40 osadzonych miało możliwość spotkania ze sztuką w więziennych murach. Wystawiane w więzieniach spektakle rozśmieszają i bawią, ale zmuszają również do myślenia.
02-11-2011
Gdynia. Warsztaty teatralne dla dorosłych
W każdy piątek po południu zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować przygody ze sceną. W Centrum Kultury w Małym Kacku odbywają się warsztaty teatralne dla dorosłych pod nazwą "W Kaczych Butach".
21-10-2011
Łódź. Teatr Pinokio i Uniwersytet Dziecięcy
Teatr po raz drugi włączył się w działania edukacyjne Uniwersytetu Łódzkiego dla dzieci.
15-10-2011
Rybnik. Teatr rozbudza dziecięcą wyobraźnię
Warsztaty Teatralne "Dziecko - Teatr - Zabawa" odbędą się w sobotę (15 października) o godz. 16 w Muffin Cafe w Rybniku.
01-09-2011
Ryglice. Warsztaty z Walnym
Dzieci z kilku niewielkich miejscowości regionu tarnowskiego będą poznawać tajniki teatru przedmiotu, uczestnicząc w warsztatach i przygotowując przedstawienie. Pomogą im w tym instruktorzy, których chce wyszkolić autorski teatr Adama Walnego i Fundacja Theatrum Mundi. Pierwsze zajęcia odbędą się początkiem września.
30-08-2011
Wrocław. Familijne warsztaty teatralne
Dziadkowie, ich dzieci i wnuki mogą wspólnie spróbować swych sił w teatrze. Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na międzygeneracyjne warsztaty teatralne. Pierwsze zajęcia odbędą się 23 września.
16-08-2011
Legnica. Ruszyło "Lato w teatrze" u Modrzejewskiej
Od całodniowego zwiedzania i zajęć w legnickim teatrze rozpoczęły się dziś artystyczne półkolonie, w których uczestniczy 30. osobowa grupa młodzieży z Bolesławca.
16-08-2011
Warszawa. Warsztaty teatralne w Łazienkach
Sentymentalna kokietka Zerzabella, zakochany w niej sztubak Gil oraz Kasander, ojciec dziewczyny, usiłujący wydać córkę za mąż. A do tego Leander, łowca posagów. W postaci bohaterów "Parad" Jana Nepomucena Potockiego wcielą się uczestnicy warsztatów teatralnych, jakie przygotował dla młodzieży Ośrodek Edukacji Muzealnej w Łazienkach Królewskich.
13-08-2011
Łódź. Dzieci zabawią się w teatr
W centrum handlowym Port Łódź (ul. Pabianicka 245) trzy razy w tygodniu dzieci mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach teatralnych.
02-07-2011
Kraków. Warsztaty polsko-litewskie
Przez cały tydzień dwie nieformalne grupy teatralne z Polski i Łotwy pracowały nad wspólnym spektaklem-niespodzianką. Będzie go można obejrzeć w niedzielę w Jazz Clubie Drukarnia przy ul. Nadwiślańskiej 1 o godz. 19.
23-05-2011
Warszawa. Rusza druga edycja "Labiryntu"
Czy w ciągu 20 minut dziecko może polubić muzykę? Proszę przyjść na warsztaty Labiryntu, by się przekonać. Dziś w Warszawie rusza ich druga edycja.
18-05-2011
Warszawa. Akcja Labirynt 2011
Akcja Labirynt 2011 rozpoczyna się 23 maja 2011 roku w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia przy ul Grochowskiej 272 Zasadniczą cechą i jednocześnie źródłem innowacyjności projektu jest łączenie twórczego potencjału młodych warszawskich artystów z wiedzą pedagogów i dziecięcą ciekawością oraz potrzebą zabawy i artystycznej ekspresji.
11-05-2011
Wałbrzych. Teatr edukuje
Wałbrzyski Teatr Dramatyczny cały czas pracuje ze swoim widzem, prowadzi programy edukacyjne, w których go "wychowuje" do teatru.
10-05-2011
Warszawa. Labirynt Teatralny
14 maja 2011 r. w Warszawie rusza kolejna edycja Labiryntu Teatralnego - unikatowej formy rozbudzania wyobraźni, przeznaczonej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Przez kilka dni - do 21 maja, uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia będą mogli przeżyć przygodę z tajemniczym i mistycznym światem teatru.
15-04-2011
Warszawa. Projekt terapeutyczny "Róbmy sceny"
Fundacji Rak'n'Roll ogłasza konkurs, który polega na przygotowaniu w dowolnej formie literackiej przeżyć związanych z nowotworem. Nagrodą jest przygotowanie sztuki teatralnej pod okiem profesjonalistów, wystawienie jej na deskach jednego z warszawskich teatrów oraz warsztaty scenariuszowe.
13-04-2011
Kraków. Norwid i Miłosz na jednej scenie
Spektaklem teatralnym "Cywilizacja" opartym na utworach Cypriana Kamila Norwida i Czesława Miłosza na scenie "Stolarnia" Teatru Ludowego zainaugurowano XVII Dni Norwidowskie.
07-04-2011
Krasne. Konkurs plastyczno-teatralny "Kukły 2011"
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Plastyczno- Teatralny "KUKŁY". Jest to impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż fascynującego a zarazem nieodkrytego rodzaju sztuki.
07-04-2011
X Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2011
W dniach 14-17 czerwca 2011 r. w Suwałkach odbędzie się IX Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży Wigraszek 2011.
31-03-2011
Szczecin. Jubileusz Ogniska Baletowego
Szczecińskie Ognisko Baletowe obchodzi właśnie jubileusz swojego 60-lecia. Główna uroczystość urodzinowa ogniska odbędzie się 4 kwietnia w Teatrze Współczesnym.
30-03-2011
Poznań. Druga edycja programu "Teatr z klasą"
31 marca, w Szkole Podstawowej nr 36 i Gimnazjum nr 61 w Poznaniu o godz. 14.30 wystartuje druga edycja programu edukacyjnego "Teatr z klasą". Podczas serii zajęć uczniowie będą mieli okazję poznać historię i tajemnice teatru, sprawdzić swój talent aktorski oraz odwiedzić Teatr Nowy.
18-03-2011
Szczecin. Psychoterapia w teatrze
Jak rozwiązywać skomplikowane problemy rodzinne? Odpowiedzią na to pytanie może być teatr, który łączy w sobie naukę i sztukę.
11-03-2011
Kraków. Mim i aktor z tornistrem
Warsztaty hip hopu, gry aktorskiej czy pantomimy dawniej były zarezerwowane jedynie dla dorosłych. W Atelier Hothaus to tylko niektóre spośród niebanalnych atrakcji dla dzieci, jakie czekają w fabryce byłego Telpodu na krakowskim Podgórzu.
16-02-2011
Warszawa. "Dziecięce ogrody muzyczne"
Barwne opowieści prowadzących multimedialne projekcje na ekranie i żywiołowe widowiska na scenie. A do tego quizy, konkursy i zabawy dla publiczności. Fundacja Ogrody Muzyczne szósty raz zaprasza najmłodszych do udziału w "Dziecięcych ogrodach muzycznych".
15-02-2011
Częstochowa. Cracovia Danza dla uczniów
Balet Dworski Cracovia Danza w barwnym, starannie wyreżyserowanym programie pokazał uczniom częstochowskich szkół tańce i zabawy z czasów średniowiecza.
08-02-2011
Kielce. Warsztaty teatralne w Bazie Zbożowej
Dzięki Fundacji Studio Teatralno-Muzyczne młodzież może poznać podstawy aktorstwa.
25-01-2011
Padaj, ja cię złapię - rozmowa z Leną Rogowską
- PKP użyczyło nam opuszczonego budynku dworca w Falenicy. Jak tam weszliśmy pierwszy raz, to śmierdziało, na podłogach leżały potworne rzeczy, ohyda. Było to dzień przed premierą, bo próby mamy w zakładzie - mówi Lena Rogowska, animatorka kultury, trenerka genderowa i antydyskryminacyjna.
19-01-2011
Wrocław. Dzieci robią teatr
Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka zaprasza na bezpłatne warsztaty dzieci z rodzin wielodzietnych. Cykl spotkań rozpocznie się w marcu i potrwa do połowy czerwca. Zakończy go prezentacja spektaklu w wykonaniu uczestników.
12-01-2011
Bielsko-Biała. Warsztaty dla nauczycieli w Banialuce
Teatr Banialuka zaprasza nauczycieli z Bielska-Białej i okolic do udziału w bezpłatnych warsztatach z emisji głosu i mowy ciała.
24-12-2010
Jak robić teatr z klasą
Chętnie podziwiamy i oklaskujemy artystyczne dokonania profesjonalistów. Projekty edukacyjne "Teatr z klasą" i "Teatr i edukacja" Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego dają uczniom możliwość sprawdzenia, jak to jest być aktorem i edukują nauczycieli, aby właściwie rozwijali twórcze pasje podopiecznych. Odbywający się w Teatrze Miejskim w Gdyni w dniach 20-22 grudnia teatralny finał projektu przekonuje o słuszności takich działań - pisze Łukasz Rudziński na portalu Trójmiasto.pl.
17-12-2010
Gdynia. "Teatr z klasą" w Teatrze Miejskim
W dniach 20-22 grudnia w Teatrze Miejskim w Gdyni odbędzie się młodzieżowy przegląd małych form dramatycznych. Będzie to finał projektów "Teatr z klasą" oraz "Teatr i Edukacja" - organizowanych przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense.
15-12-2010
Wrocław. Laureaci Festiwalu Teatrów Szkolnych
Aktorzy byli niepełnoletni, ale nie brakowało im ani talentu, ani doświadczenia scenicznego. Zainteresowali, rozbawili, a nawet wzruszyli widzów II Dolnośląskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych. Na prawdziwej scenie pokazali, że są artystami, a jury, któremu przewodniczył prof. Janusz Degler, wyłoniło zwycięzców.
19-11-2010
Gdańsk. "Dolnomiejski Sen" w Domu Harcerza
W niedzielę 21 listopada o godz. 18 odbędzie się finał projektu edukacyjnego "Fabryka Talentów" na Dolnym Mieście, realizowanego przez Fundację Theatrum Gedanense.
27-10-2010
Warszawa. Nagrody za projekty dotyczące edukacji kulturalnej
Przełamujący bariery film o niesłyszących dziewczynach i spektakl z piosenkami Ordonki, śpiewanymi przez wychowanki zakładu poprawczego w Falenicy, są wśród przedsięwzięć uhonorowanych Nagrodami m.st. Warszawy za projekty z zakresu edukacji kulturalnej.
15-10-2010
Podlaskie. Zajęcia artystyczne dla młodzieży w teatrze
Uczniowie białostockich szkół mogą uczyć się sztuki teatralnej na scenie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Teatr oferuje im warsztaty oraz zajęcia, podczas których poznają tajniki teatru i aktorstwa.
12-10-2010
Szczecin. Teatralne zmagania dzieci słabo słyszących
Scena Teatru Lalek "Pleciuga" będzie miejscem zmagań kolejnego Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu.
06-10-2010
Kraków. Mumerus zaprasza na "Gry i zabawy czyli podchody teatralne"
"Gry i zabawy czyli podchody teatralne" to gra teatralna, powstała w wyniku międzynarodowych, młodzieżowych warsztatów, w których biorą udział uczestnicy projektu Europe et Cies z Lyonu (studenci i aktorzy), członkowie Studia Teatr Mumerus (studenci i uczniowie) oraz aktorzy Teatru Mumerus.
05-10-2010
Opole. Młodzi opolanie garną się do ogniska teatralnego
Nerwowe powtarzanie tekstu, nucenie piosenek pod nosem, ćwiczenia z emisji głosu - można by powiedzieć, że w Teatrze im. Jana Kochanowskiego był dzień jak co dzień. Różnica jednak jest taka, że czynności te wykonywali nie aktorzy, a trzydziestka młodych ludzi biorąca udział w przesłuchaniach do ogniska teatralnego.
05-10-2010
Szczecin. Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu
Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu odbędzie się 11 października w szczecińskiej "Pleciudze". To już jego siódma edycja
04-10-2010
Opole. Ognisko teatralne przy Teatrze Kochanowskiego
Ognisko teatralne na kształt tego, jakie w Warszawie stworzyli Halina i Jan Machulscy, zamierza otworzyć Teatr im. Jana Kochanowskiego. Pierwsze przesłuchania już w poniedziałek.
24-09-2010
Kraków. Twórcze czytanie na Poddaszu
Centrum Warsztatów Twórczych (ul. Stradomska 10/35) zaprasza w sobotę o godz. 15 na pierwsze spotkanie cyklu "Twórcze czytanie dla dzieci". Co dwa tygodnie aktorzy, dziennikarze, pisarze będą czytać dzieciom bajki i opowiadania. Po czytaniu - twórcze warsztaty.
22-09-2010
Toruń. Warsztaty kuglarskie i aktorskie w Domu Muz
Dom Muz przy ul. Okólnej 169 ogłasza nabór dzieci i młodzieży na warsztaty kuglarskie i aktorskie.
16-09-2010
Poznań. Uczniowie wystąpią w "Strasznym Dworze"
Od października uczniowie poznańskich szkół podstawowych w ramach bezpłatnego projektu, który wspólnie z miastem prowadzi Teatr Wielki, nauczą się gry aktorskiej i obejrzą przedstawienia teatralne. Najzdolniejsi w marcu wystąpią w przedstawieniu operowym "Straszny Dwór".
13-09-2010
Gdańsk. Młodzi Polacy i Czesi na "zaPLeCZu"
14 września o godz. 18.00 na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera spektakli w wykonaniu młodych Czechów i Polaków.
10-09-2010
Gdańsk. Polsko-czeski projekt teatralny
Fundacja Centrum Solidarności zaprasza na spektakle w wykonaniu młodych Czechów i Polaków.
21-07-2010
Szczecin. Psychoterapia na scenie
Jak rozwiązywać skomplikowane problemy rodzinne? Po odpowiedź na to pytanie nie trzeba koniecznie wybierać się do psychoanalityka. Można pójść także do teatru.
12-07-2010
Częstochowa. Alejami na szczudłach
30 osób w wieku 16-22 lat postanowiło spędzić dwa tygodnie wakacji na bezpłatnych warsztatach teatralnych organizowanych w Klubie Teatr from Poland.
08-07-2010
Łódź-Warszawa. Ewa Dejmek nauczycielem w szkole podstawowej
Ewa Taraszkiewicz-Dejmek (na zdjęciu), aktorka współpracująca z Teatrem im. Jaracza i Teatrem Nowym w Łodzi, reżyserka filmów, seriali i programów telewizyjnych (m.in. "Tajemnica Twierdzy Szyfrów", "Doręczyciel", "Enen") uczyć będzie sztuki aktorskiej w Międzynarodowej Szkole Podstawowej Argonaut. Ewa Dejmek zadba także o kulturę słowa wśród najmłodszych.
02-07-2010
Łódź. Warsztaty dla młodzieży w Nowym
Od poniedziałku przez dwa tygodnie na Małej Scenie w Teatrze Nowym (ul. Zachodnia 93) w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10-14 prowadzone będą warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku 14-18 lat.
01-07-2010
Łódź. Kulturalna edukacja w Fabryce Sztuki
Swą siedzibę ma przy ul. Tymienieckiego 3, w zabytkowym kompleksie pofabrycznym, będącym niegdyś częścią dawnego imperium przemysłowca Karola Scheiblera, później zaś mieszczącym zakłady "Uniontex".
29-06-2010
Częstochowa. Warsztaty dla młodzieży u Mickiewicza
W Teatrze im. Mickiwicza trwają wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży.
17-06-2010
Szczecin. Minister powołał rektora Akademii Sztuki
Dotychczasowy wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu prof. Rysard Handke będzie od 1 września br. rektorem nowej uczelni - Akademii Sztuki w Szczecinie. W środę minister kultury Bogdan Zdrojewski powołał go na to stanowisko.
09-06-2010
Lanckorona. Weekendowe warsztaty z pedagogiki teatru
Zapraszamy na weekendowe warsztaty z pedagogiki teatru organizowane w ramach VI Festiwalu Teatrów Amatorskich "Wózek Tespisa" (Lanckorona, 11-13 czerwca 2010).
05-06-2010
Kielce. Policja uczy młodzież na deskach teatru
Jak sprzeciwiać się przemocy, alkoholizmowi i narkomanii próbowali pokazać świętokrzyscy licealiści. Pokazać, bo ich zadaniem była prezentacja na deskach Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".
02-06-2010
Otwieracz teatralny - finał
Przez osiem miesięcy dzieci niepełnosprawne wspólnie ze swoim zdrowym rodzeństwem bawili się w teatr. Zabawa przerodziła się w warsztaty a warsztaty w spektakl. Wczoraj [29 maja] na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie zobaczyliśmy ich przedstawienie "Robopiraki na start" - pisze Agata Pasek w portalu Stetinum.pl
02-06-2010
Szczecin. Po Przeglądzie teatru licealistów
Jedenaście spektakli stanęło do walki o nagrodę główną dwudniowego Przeglądu Małych Form Teatralnych "Kotłownia". Zwycięzca był jednak jeden - Teatr Krzywa Scena ze Stargardu Szczecińskiego. We wtorek jury najwyżej oceniło jego spektakl "Kasztanka".
20-05-2010
Kraków. Mrożek w ramach projektu "Sztuka konfliktu"
Teatr Wspólny zaprasza 22 maja o godz. 17 na spektakl "Tygrys ludojad w łazience"
06-05-2010
Opole. Polsko-niemiecki projekt teatralny dla młodych
"Listy z domu starców" to tytuł polsko-niemieckiego projektu teatralnego, jaki zawiązał się między Opolem a Berlinem. Przez cały miesiąc młodzi ludzie będą mogli uczyć się sztuki aktorskiej i pracując z zawodowymi aktorami i reżyserami tworzyć przedstawienie o kulturowym postrzeganiu starości.
30-04-2010
Kraków. Debiutuje Teatr Wspólny
1 maja 2010r. na scenie salezjańskiej przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie zainauguruje swoją działalność Teatr WSPÓLNY. Obecnie w Krakowie, Kielcach, Rabce i Tarnowie trwają ostatnie próby.
21-04-2010
Białystok. Historia z getta w szkolnym spektaklu
Kolejny spektakl uczący młodzieży historii i tolerancji pokazali wczoraj uczniowie VI LO. Okazją był Dzień Holocaustu.
21-04-2010
Radom. Kolejowy Teatr Objazdowy uczy dzieci
"Ostrożność to za mało, bo zasady bezpieczeństwa wymagają posłuszeństwa". Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 uczyły się jak bezpiecznie przechodzić przez przejazd kolejowy pod przewodnictwem aktorów.
21-04-2010
Szczecin. "Piotruś Pan" w Ognisku Baletowym
Uczniowie szczecińskiego Państwowego Ogniska Baletowego od kilku tygodni przygotowują się do wystawienia spektaklu pt. "Piotruś Pan".
08-04-2010
Krasne. II Dziecięco- Młodzieżowy Festiwal Teatralny
Gminny Ośrodek Kultury w Krasnem zaprasza na II Dziecięco- Młodzieżowy Festiwal Teatralny "FRASZKA", który odbędzie się 15-16 kwietnia 2010 roku.
12-03-2010
Stara Kornica. Projekt "Życie to spektakl"
W lutym 2010 roku w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy dobiegła końca realizacja trzech projektów finansowanych przez Europejski Fundusz Socjalny. Dzięki pozyskanym prawie 150 tys. zł, uczniowie ze Starej Kornicy przez pół roku uczestniczyli w dodatkowych zajęciach teatralnych, dziennikarskich czy też z języka angielskiego.
12-03-2010
Warszawa. Warszty teatralne dla dzieci
Aktorzy czytają dzieciom, przedszkole nr 95, ul. Korzona 2, wstęp wolny, tel. 607 170 773, sobota (13.03), godz. 11.
10-03-2010
Częstochowa. Objazdowy Teatr Kolejowy edukuje
- Półzapora to tylko urządzenie i zawsze może się zepsuć - przekonywała Krowa Karmelia Słonia Abana. Tylko jego przytomności mieszkańcy Przejazdowa ("gdzieś na mapie" - przyp. red.) zawdzięczali zdrowie a nawet życie, bo w porę zauważył, że ramię bariery jest podniesione mimo tego, że przejeżdża pociąg.
08-03-2010
Szekspir na szkolnej scenie
O ile z jednej strony oglądaliśmy teatr jako dobrze interpretowaną zabawę i edukację, o tyle z drugiej strony część spektakli przygotowanych przez starszą młodzież aspirowała do kategorii poważnych przedsięwzięć teatralnych o głęboko przemyślanej, a nawet wyrafinowanej koncepcji interpretacyjnej i inscenizacyjnej, z wystudiowaną grą aktorską - o Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Shakeaspeare'a pisze Grzegorz Józefczuk w Gazecie Wyborczej - Lublin.
01-03-2010
Lublin. Przegląd szkolnych dzieł Szekspira po angielsku
Nagroda ta sama i tak samo wspaniała: tygodniowy pobyt w Londynie, mieszkanie u rodziny angielskiej, wyjazd do Stratfordu-upon-Avon oraz wizyty w teatrze Royal Shakespeare Company i w teatrze The Globe w Londynie na sztukach autora "Hamleta".
11-01-2010
Warszawa. Chopin wchodzi do szkół
Olimpiada o Chopinie, Chopin na polskim, historii, geografii, a nawet musicale o Chopinie - to plany ratusza na edukacyjny Rok Chopinowski z okazji 200. urodziny kompozytora.
22-12-2009
Warszawa. Pokaz pracy warsztatów teatralnych
Stowarzyszenia Sztuka Nowa zaprasza na pokaz pracy uczestników warsztatów teatralnych "W poszukiwaniu tożsamości".
16-12-2009
Warszawa. Pokazy prac warsztatów "W poszukiwaniu tożsamości"
Stowarzyszenia Sztuka Nowa zaprasza na pokazy pracy uczestników warsztatów teatralnych "W poszukiwaniu tożsamości"
09-12-2009
Częstochowa. Powstają Centra Edukacji Kulturalnej
Z kulturalnym analfabetyzmem młodych mają walczyć Centra Edukacji Kulturalnej - właśnie powstały dwa pierwsze.
01-12-2009
Wrocław. Nagrody Dolnośląskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych
30-11-2009
Gdańsk. Przegląd "Teatr z klasą" w Miniaturze
W poniedziałek i wtorek (30 listopada i 1 grudnia) w Teatrze Miniatura w Gdańsku odbędzie się przegląd twórczości młodzieżowej "Teatr z klasą".
27-11-2009
Wrocław. Spektakl, który wspiera dzieci w ich marzeniach
- Inspiracją do spektaklu "Marzenia do spełnienia" [na zdjęciu] było obcowanie ze znanym francuskim lalkarzem Jean Andre Valletem, którego często spotykałem podczas podróży po Europie - mówi Stefan Brzozowski, pochodzący z rodziny o wieloletnich tradycjach artystycznych reżyser widowiska muzyczno-teatralnego dla dzieci. - To on zwrócił uwagę na fakt, że moje występy na scenie wywołują uśmiechy u maluchów. I że powinienem specjalnie dla nich coś przygotować
26-11-2009
Poznań. Uczniowie za kulisami Teatru Polskiego
W piątek w Teatrze Polskim po przedstawieniu "Krawiec" [na zdjęciu] młodzież z poznańskich szkół zgromadzona na widowni będzie miała okazję porozmawiać z twórcami spektaklu. Dyskusja z aktorami i reżyserem przybliży im nie tylko dzieło Sławomira Mrożka, ale także sposób pracy nad nim.
26-11-2009
Wrocław. Festiwal Teatrów Szkolnych
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na uroczysty finał I Dolnośląskiego Festiwalu Teatrów Szkolnych pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
24-10-2009
Kielce. Młodzież i seniorzy na jednej scenie
Aktorzy "Studia Magellana" i młodzież z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej wystąpią w "Quasi-politycznym kabarecie onirycznym". Na miejsce prezentacji wybrali przedostatnie piętro nowego parkingu przy Galerii Echo.
23-10-2009
Wychodzę z teatru zdegradowany
- Teatr dzisiejszy, ten antyteatr, całkowicie zrywa z komunikacją, nie ma dialogu pomiędzy widzem a aktorem, jest tylko jakąś manifestacją pewnych tez, że wszystko jest absurdalne, wszystko jest podejrzane, nadaje się tylko do demaskacji itd. Człowiek nie wychodzi z teatru zbudowany, ale zdegradowany. Powiedziałbym, że to nawet dobrze, iż młodzież na to nie chodzi. To, co się pokazuje w teatrach, graniczy już niemal z szaleństwem - z prof. Henrykiem Kieresiem, kierownikiem Katedry Filozofii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, rozmawia Izabela Borańska-Chmielewska z Naszego Dziennika.
15-09-2009
Teremiski. Nowe Opowieści Teremiszczańskie
Uniwersytet Powszechny im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach zaprasza w czwartek 17 września na pokaz dwóch przedstawień przygotowanych w minionym roku: "Czarnej sukienki" i drugiej wersji "Opowieści Teremiszczańskich" na zdjęciu].
12-09-2009
Misja w starej oberży
W dawnej oberży Morritza Schaeffera wiejskie dzieci uczą się tańców, teatru, ceramiki. - To nasza mała misja - mówią Darek Lech i Ewa Offman-Lech. O tym, jak zostawili Wrocław, żeby na zupełnym uboczu założyć wiejski dom kultury - pisze Aneta Augustyn w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
08-09-2009
Białystok. Więzienny Iredyński dziś u Wegierki
Kilku mężczyzn z białostockiego zakładu karnego wyjdzie we wtorek ze swoich cel, by zagrać w spektaklu w Teatrze Dramatycznym. Tam spróbują przygotować bożonarodzeniową szopkę. Na scenie nadzorować ich będzie Strażnik - bo tego właśnie chce tekst sztuki.
07-09-2009
"Jasełka modern" Iredyńskiego prosto z Zakładu karnego
Wyroki po 5, 10 lat. Mają grać? Bawić się w jakieś przedstawienie? Obciach. Wzruszali ramionami. Ale się zgodzili. I teraz duma ich rozpiera. Skazani grają w przedstawieniu. Wystąpią nawet w Tatrze Dramatycznym - pisze Alicja Zielińska w Kurierze Porannym.
04-09-2009
Wrocław. Licealiści świętują Rok Juliusza Słowackiego
Dziś w IX LO im. Juliusza Słowackiego zostanie otwarta wystawa z okazji obchodów roku wieszcza. Wernisaż rozpocznie Juliuszadę - cykl imprez przypominających o ważnych rocznicach związanych ze Słowackim i wrocławskich wątkach w jego biografii.
04-09-2009
Wrocław. Licealne sztuki o Słowackim
Licealiści z IX LO okazali się bezkonkurencyjni - zajęli miejsca w ścisłej czołówce dolnośląskiego konkursu na scenariusz sztuki na podstawie biografii Juliusza Słowackiego. Zwyciężyła Maja Gąsiorowska, autorka sztuki "Dwóch i duch".
14-08-2009
Teremiski. Piąte urodziny Teatru w Stodole
Jedni pojadą do Wigier, a inni może się skuszą na wyprawę do Puszczy Białowieskiej? W piątek warto sprawdzić jak wygląda Święto Teatru w Teremiskach.
13-08-2009
Białystok."Wyprawa" na finał warsztatów teatralnych
12-08-2009
Bodzentyn. Wspomnienia Gołdy Szachter w książce i na scenie
Wspomnienia jednej z nielicznych ocalałych z Holocaustu mieszkanek przedwojennego Bodzentyna (Świętokrzyskie) Gołdy Szachter-Kalib wyda w sierpniu bodzentyńskie Towarzystwo Dawida Rubinowicza. Trwają próby przed premierą spektaklu o losach żydowskiej dziewczynki.
10-07-2009
Garwolin. Finał IV Przystanku Profilaktyka a Teatr
Spektaklami "Podniebne igraszki", "By służyć wartościom" oraz wielkim czytaniem "Bogurodzicy" i musicalem "Przystanek" zakończyła się w Miętnem k. Garwolina czwarta edycja Przystanku "Profilaktyka a Teatr" (PaT). Akcja trwała od poniedziałku do późnych godzin wieczornych w czwartek.
04-07-2009
Opole. Nie będzie festiwalu Czas Teatru
Festiwalu Czas Teatru, prawdziwego artystycznego okna na świat dla młodzieży, w tym roku w Opolu nie będzie. I być może zniknie na dobre z naszego miasta. - To byłaby wielka strata - podkreślają artyści z wielu krajów.
10-06-2009
Rzeszów. Zajęcia teatralne w programie nauczania
Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Społecznych nr 2 nauczanie języka polskiego zostanie poszerzone o edukację teatralną. To absolutne novum w mieście.
08-06-2009
Ulica bez życiorysu? Akurat
Izę Walczybok mocno zaskoczył szum, jaki powstał wokół przygotowywanego przez nią projektu. Trochę się tego szumu nawet boi. Widowisko "Dzieci z ulicy Teatralnej" tworzy przecież nie dla zainteresowania mediów, tylko dla dzieci z ulicy Teatralnej. Pomyślała, że warto zagospodarować im czas i zaciekawić czymś, z czym na co dzień nie mają kontaktu - pisze Henryka Wach-Malicka w Polsce Dzienniku Zachodnim.
08-06-2009
Warszawa. Ordonka i młode raperki na stacji kolejowej
Duchy, damy w eleganckich etolach i raperki pojawiły się w sobotni wieczór na starej stacji kolejowej w Falenicy. W spektaklu "Błękitny Express", opartym na piosenkach Hanki Ordonówny, wystąpiły podopieczne z miejscowego poprawczaka i schroniska dla nieletnich.
06-06-2009
Warszawa. Niedzielne Teatranki w Instytucie Teatralnym
Niedzielne zabawy teatralne dla fajnych dzieciaków i fajnych rodziców
03-06-2009
Warszawa. "Błękitny Express" w zakładzie poprawczym
"Błękitny Express" to projekt artystyczny prowadzony przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury w Zakładzie Poprawczym. Finałem projektu jest stworzenie multimedialnego musicalu opartego na tangach z Międzywojnia we współczesnych aranżacjach. Premiera musicalu odbędzie się 6 czerwca 2009 w hali stacji kolejowej w Falenicy.
03-06-2009
Warszawa. Rok Kultury Niezależnej
Fenomenem kultury niezależnej w PRL-u była jej powszechność. "Dostęp do tzw. kultury wysokiej był zapewne szerszy niż dzisiaj, dużo więcej też było zainteresowanych odbiorców" - powiedział dziś Łukasz Kamiński z IPN, organizator obchodzonego właśnie Roku Kultury Niezależnej.
23-05-2009
Płock. Teatr Młodych Biała Mandragora ma 15 lat
Muzyczny Teatr Młodych Biała Mandragora ma już 15 lat. Okrągłe urodziny aktorzy uczcili kolejną premierą.
22-05-2009
Szczecin. Radziwiłowicz w "Akademii Nauczycielskiej"
- Lubiłem szkołę, ale lektur z podstawówki nie przeczytałem do dziś. W liceum czytałem to, co mnie interesowało. Schulz, Proust to było olśnienie. Do "Trylogii" podchodziłem trzy razy. Daleko nie zaszedłem - mówił w czwartek w Szczecinie Jerzy Radziwiłowicz
21-05-2009
Katowice. "Dzieci z ulicy Teatralnej" na Dni Teatru Śląskiego
Czystą rzeką Rawą Kamil i Rafał wpływają w kajaku na elegancką ulicę Teatralną. W prawdziwym życiu nie zgadza się nic prócz imion chłopaków.
18-05-2009
Łódź. Przegląd Teatrów Dziecięcych Dziatwa
Bałucki Ośrodek Kultury jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych "Dziatwa". W środę rozpocznie się i potrwa cztery dni prezentacja 20 spektakli przygotowanych z udziałem najmłodszych aktorów.
16-05-2009
Warszawa. IPN inauguruje Rok Kultury Niezależnej
Katarzyna Groniec, Maciej Maleńczuk, Krystyna Prońko, Jan Pietrzak, zespół Habakuk, Robert Więckiewicz, Elżbieta Wojnowska, Adam Nowak i Stanisława Celińska wystąpią w niedzielę w stołecznej Hali Reduta na koncercie "Droga do wolności", który zainauguruje Rok Kultury Niezależnej, projekt edukacyjny IPN.
16-05-2009
Warszawa. Premiera w Teatrze Hybrydy
Uniwersytecki Teatr Hybrydy zaprasza 18 maja o godz. 18 na premierę przedstawienia "List do ojca" w reż. Grzegorza Suskiego.
15-05-2009
Kraków. Konkurs Wiedzy o Teatrze rozstrzygnięty
Teresa Pączek z Gimnazjum nr 52 Ojców Pijarów w Krakowie zwyciężyła w zakończonym wczoraj VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Teatrze zorganizowanym przez krakowski Teatr Groteska.
13-05-2009
Kraków. Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Teatrze
Już jutro 14 maja (czwartek) odbędzie się Finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Teatrze w Teatrze Groteska przy ulicy Skarbowej 2 w Krakowie w godz. od 14:00 do 17:00 - serdecznie zapraszamy!
08-05-2009
Bydgoszcz. O narkotykach na scenie Kinoteatru
Gimnazjaliści pili piwo bez umiaru, a policjanci sprzedawali im narkotyki. Uczniowie najpierw patrzyli na to z osłupieniem. Ale potem bili brawo za ten pomysł.
27-04-2009
Dziewczyny z poprawczaka robią musical
Wiolka ćpała, a Kaśka kradła. Teraz robią musical. Wiolka: - Z Ordonki po zmiksowaniu wychodzi ciekawie brzmienie. Dodamy beatbox i będziemy wymiatać. Wszystko wypieścimy. Będzie git - pisze Grzegorz Miecznikowski w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
08-04-2009
Chorzów. Premiera dziecięcego przedstawienia o tolerancji
Premiera przygotowanej przez dzieci sztuki "Tacy sami?", poruszającej problem tolerancji w szkole i akceptacji nowych uczniów, odbyła się we wtorek w Chorzowskim Centrum Kultury w Chorzowie.
07-04-2009
Gdańsk. AutoArt w ciężarówce
Gra na beczkach, street dance, taniec albo ceramika - to tylko niektóre z zajęć, jakie czekają dzieci i młodzież z całego Gdańska w ciężarówce zaklinowanej pod wiaduktem przy ul. Szopy, czyli w LKW Gallery.
30-03-2009
Kraków. Arsharter - warsztaty dla dorosłych
Warsztaty teatralne, taniec albo zajęcia plastyczne. Zamiast telewizji, internetu i klasycznego przesiadywania w knajpie przy piwie. W Krakowie działa miejsce, w którym dorośli - i nie tylko - mogą zmierzyć się ze swoim talentem.
26-03-2009
Kraków. Warsztaty w Żydowskim Muzeum Galicja
W Żydowskim Muzeum Galicja ruszyły r warsztaty teatralno-taneczne "Teatr na pustej podłodze", pod kierunkiem Rafała Koseckiego i Marty Pietruszki.
16-03-2009
Podlasie. Miedzynarodowe działania teatralne w Różanymstoku
W maju do Różanegostoku przyjadą chłopcy z Ugandy, w sierpniu młodzi z Różanegostoku pojadą do Tirany. Co łączy młodzież z Polski, Afryki i Albanii? To podopieczni braci salezjanów, którzy zaangażowali się w działania teatralne i ekologiczne.
13-03-2009
Kraków. Po II etapie Konkursu Wiedzy o Teatrze
Ponad 500 gimnazjalistów z całej Polski wzięło wczoraj udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Teatrze organizowanym przez krakowski teatr "Groteska" przy współpracy Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz małopolskiego kuratora oświaty.
10-03-2009
Kraków. II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Teatrze
Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska pod patronatem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty, już po raz siódmy zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Teatrze. Konkurs przeznaczony jest dla gimnazjalistów.
05-03-2009
Kielce. Młodzieżowy spektakl o biblijnej Rut
Chociaż historia jest wzorowana na Biblii, będzie się toczyć w 2019 r. Młodzież z Kielc przed premierą spektaklu o losach Rut.
24-02-2009
Białystok. Radzą nad powołaniem Studium Wokalno-Aktorskiego
W Białymstoku powstanie studium wokalno-aktorskie. Będzie, o ile radni w poniedziałek upoważnią prezydenta, by rozpoczął na ten temat rozmowy z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.
18-02-2009
Białystok. Powstaje szkoła dla aktorów, tancerzy i śpiewaków
Rewelacja! Ta szkoła to strzał w dziesiątkę - tak o pomyśle założenia studium wokalno-aktorskiego mówi Krzysiek Kolling. Bo Krzysiek marzy o estradzie.
27-01-2009
Częstochowa. Warsztaty teatralne u Mickiewicza
- Czego uczę? Wszystkiego po trochu. Najważniejsze, żeby spotkania były atrakcyjne - mówi aktorka Iwona Chołuj o warsztatach, które rozpoczęły się w poniedziałek w częstochowskim Teatrze im. Mickiewicza.
24-01-2009
Warszawa. A może by zabłysnąć na scenie?
Nauka improwizacji, podstaw dramy lub pantomimy i przygotowywanie scenografii to jeden ze sposobów na ciekawe spędzenie ferii w mieście. Domy kultury i biblioteki przygotowały dla dzieci i młodzieży warsztaty teatralne. Ofertę dla siebie znajdą także młodzi widzowie.
31-12-2008
Zadyma medialna o bajkę o dwóch królach
Z zamieszania wokół bajki o dwóch królach, którą Marzanna Pogorzelska zamierza ponoć demoralizować polską młodzież, jedyny fakt jest taki, że takowa bajka istnieje. Cała reszta to samonakręcająca się machina medialna - pisze Anita Dmitruczuk w Gazecie Wyborczej - Opole.
30-12-2008
Opowiem ci bajkę o... gejach
Rodzice dzieci uczęszczających do szkół na Opolszczyźnie 14 lutego powinni chyba zostawić swoje pociechy w domach. Tego dnia studenci z Opola planują premierę przedstawienia, na kanwie holenderskiej opowieści pt. "King and King" ("Król i król"). Jej głównym bohaterem jest książę, który - jak to zwykle w bajkach bywa - poszukuje żony. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie mało konwencjonalne zakończenie: żadna z kandydatek królewiczowi do gustu nie przypada, więc wybiera... brata jednej z nich, tworząc z nim "szczęśliwą parę". Wypisz wymaluj historia Tomasza Raczka i jego partnera - oburza się Maria M. Jasita w Naszym Dzienniku.
29-11-2008
Białystok. Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży
Ponad setka nastoletnich aktorów, 20 spektakli, świetliki, Bąbelki u rozbójników, Kopciuszki. Wszystko to przez całą sobotę u lalkarzy.
29-11-2008
Katowice. Lekcje teatralne w Teatrze Śląskim
- Lekcje teatralne odbywają się w teatrze niemal codziennie. Uczestniczą w nich dzieci i młodzież nie tylko ze Śląska - mówi Renata Goliasz-Janiszewska, specjalistka do spraw edukacji teatralnej, prowadząca lekcje w Teatrze Śląskim, absolwentka wydziału produkcji łódzkiej filmówki.
29-11-2008
Płock. Bedą edukować teatralnie u Szaniawskiego
Mam takie marzenie, aby na Mazowszu stworzyć system edukacji teatralnej - przekonuje Wiesław Rudzki, dyrektor artystyczny płockiego Teatru Dramatycznego. W grudniu mają ruszyć pierwsze spektakle edukacyjne dla młodzieży.
24-11-2008
Łódź. Brzoza che stworzyć Centrum Edukacji Teatralnej
Zbigniew Brzoza [na zdjęciu], dyrektor Teatru Nowego, ma nowy pomysł. Po funkcjonującej z powodzeniem w teatrze kawiarence literackiej i artbusie, który ma kursować pomiędzy łódzkimi teatrami dowożąc widzów na spektakle i odwożąc ich do głównych punktów komunikacyjnych, chce stworzyć Centrum Edukacji Teatralnej.
20-11-2008
Opole. Teatr o królewiczach gejach trafi do szkół
Studenci z Opola chcą wystawiać w szkołach spektakl o królewiczu, który zamiast wybranki znalazł wybranka. Premiera w Walentynki.
07-11-2008
Na tropie wojennych historii dziadków
Pięćdziesięciu młodych Polaków, Niemców i Estończyków postanowiło dowiedzieć się o wojnie czegoś więcej niż uczą na lekcjach historii. Relacje ludzi, którzy walczyli po przeciwnych stronach barykad, pokazują całe okrucieństwo wojny - mówią pomysłodawcy międzynarodowego spektaklu na podstawie wspomnień osób, które ocalały z pożogi - pisze Marta Bełza w Gazecie Wyborczej - Olsztyn.
06-11-2008
Kraków. 40 lat małych form teatralnych w LO
Festiwal Małych Form Teatralnych to impreza dla młodzieży, organizowana z rozmachem od 1969 roku przez II L.O. im. Jana Sobieskiego - co roku wyłania młode talenty wokalne i aktorskie.
04-11-2008
Słupsk. Teatr Stop edukuje przedszkolaki
W poniedziałek w Słupsku rozpoczął się edukacyjny program teatralny dla sześciolatków ze słupskich przedszkoli. Przez siedem dni aktorzy teatru Stop będą uświadamiać przedszkolakom dlaczego nie warto sięgać po papierosy.
15-10-2008
Teremiski. Teatr w stodole i książka
Najpierw zebrali opowieści od mieszkańców wsi, potem zrobili z nich spektakl, teraz wydają książkę. Uroczysta promocja - a jakże, odbędzie się we wsi, od której wszystko się zaczęło - w Teremiskach pod Białowieżą. Będzie też spektakl. W piątek, 17 października, o godz. 19
29-09-2008
Bodzentyn. Premiera spektaklu "Dawid Rubinowicz"
Premiera spektaklu "Dawid Rubinowicz", opartego na wojennym pamiętniku żydowskiego chłopca, odbyła się w niedzielę wieczorem w Bodzentynie (Świętokrzyskie). Wystąpili kilkunastoletni aktorzy.
04-09-2008
Gdynia. Dzieciaki z Muzycznego na Festiwalu Korczak
Spektakl "Nie ma tego złego" zrealizowany w lipcu w Teatrze Muzycznym w Gdyni nagrodzony został przez Instytut Teatralny w Warszawie za "niezwykle ciekawe przedstawienie w ramach projektu Lato w Teatrze".
22-07-2008
Kazimierz Dolny. Warsztat Wyobraźni z Talarem
Wczoraj rozpoczął się tygodniowy Warsztat Wyobraźni. Zaadresowany jest do dzieci, które mają okazję poruszyć własną wyobraźnię przy pomocy sztuczek znanego aktora Henryka Talara na zdjęciu]. Mistrz sceny codziennie czytać będzie na kazimierskim Rynku teksty związane z miasteczkiem.
18-07-2008
Gdynia. Pierwszy spektakl "Lata w teatrze"
Przełamywanie tremy, ćwiczenie dykcji, nauka śpiewu i szlifowanie aktorskich umiejętności. Na koniec (w piątek, 18 lipca) spektakl przed prawdziwą teatralną publicznością. Tak wyglądają wakacyjne półkolonie w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
14-07-2008
Kraków. Licealiści napisali sztukę o II wojnie
Nie mają uprzedzeń ani kompleksów, za to wielką pasję do sztuki. Właśnie wrócili z Norymbergi, gdzie wspólnie z niemiecką i rumuńską młodzieżą przygotowali spektakl o II wojnie światowej.
10-07-2008
Białystok. "Lato w teatrze" zawitało do BTL-u
Od poniedziałku w Białostockim Teatrze Lalek powstaje profesjonalna inscenizacja "Kopciuszka", którą przygotowują... amatorzy. Dzisiaj był płacz i zgrzytanie zębów, czyli przydział ról - mówi ze śmiertelnie poważną miną Andrzej Beya-Zaborski [na zdjęciu], aktor BTL-u, reżyser "Kopciuszka". - Oczywiście wszyscy chcieli być Kopciuszkami i królewiczami, a zabrakło chętnych do zagrania myszek.
09-07-2008
Gdynia. Wakacje z Teatrem Muzycznym
W tym roku Teatr Muzyczny w Gdyni przygotował wyjątkową wakacyjną propozycję dla najmłodszych "Lato w Teatrze".
09-07-2008
Letni projekt teatralny dla dzieci i młodzieży
Białystok, Gdynia, Jelenia Góra, Olsztyn. Rusza zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego letni projekt teatralny dla dzieci i młodzieży.
08-07-2008
Wlk. Brytania. Szekspir dostępny dla pięciolatków
Twórczość Williama Szekspira będzie nauczana w angielskich szkołach już od piątego roku życia dzięki nowej inicjatywie rządu - donoszą w poniedziałek brytyjskie media.
07-07-2008
Jelenia Góra. Wakacje na scenie
W niezwykły sposób spędzą nadchodzące dwa tygodnie młodzi ludzie, którzy skorzystali z oferty Teatru Jeleniogórskiego. Będą realizować niecodzienny projekt, którego wielkim finałem będzie przedstawienie wystawione na deskach "Norwida"!
24-06-2008
Płock. Sztuka kontra patologia - Przystanek PaT
Pięć dni warsztatów, koncertów i spektakli w Megapolis Teatr (czyli Gimnazjum nr 8) - tak będzie wyglądało płockie wydanie Przystanek PaT.
14-06-2008
Suwałki. Rusza Międzynarodowy Wigraszek
Nawiązanie wzajemnych kontaktów zespołów dziecięcych i młodzieżowych, polskich i zagranicznych, poprzez sztukę teatralną to główny cel VII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Wigraszek". Od niedzieli do 18 czerwca br. trwać on będzie w Suwałkach.
30-05-2008
Kielce. Ruszył projekt "Podróż - kierunek teatr"
Spektakl "Hotel pod Aniołem" Joanny Kasperek i Grzegorza Artmana [na zdjęciu] rozpoczął w czwartek w Domu Kultury w kieleckim Białogonie projekt "Podróż - kierunek teatr".
27-05-2008
Kraków. 10 tys. gimnazjalistów w Konkursie Wiedzy o Teatrze
Joanna Kopeć, uczennica II klasy Gimnazjum nr 11 w Krakowie wygrała - zakończony wczoraj w teatrze Groteska - finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Teatrze. Wzięło w nim udział 10 tysięcy gimnazjalistów z całej Polski.
23-05-2008
Kielce. Rusza projekt "Podróż - kierunek teatr"
Spektakl "Hotel pod Aniołem" Joanny Kasperek i Grzegorza Artmana [na zdjęciu] rozpocznie w czwartek projekt "Podróż - kierunek teatr". W ramach przedsięwzięcia uczniowie szkół średnich i studenci wezmą udział w warsztatach aktorskich, fotograficznych i recenzenckich.
13-05-2008
Kraków. Teatr uczy tolerancji
Teatr może uczyć tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Dowodem na to są warsztaty teatralne, zorganizowane przez Międzynarodowe Centrum Kultury.