powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Katowice. Akcja "Lato w mieście 2012" w Teatrze Ateneum

W tym roku w akcję "Lato w mieście 2012" razem ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum zaangażowało się Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Przez cały lipiec - codziennie od poniedziałku do piątku w Galerii Ateneum przy ul. 3 Maja 25 oraz we wszystkie lipcowe poniedziałki w Parku Etnograficznym - odbywać się atrakcyjne zajęcia adresowane do dzieci. Można będzie obejrzeć wystawę lalek i dekoracji, zwiedzić Park Etnograficzny, spotkać się z autorką książek dla dzieci, Katarzyną Prudło i posłuchać wierszy dla najmłodszych w interpretacji młodej poetki a równocześnie aktorki katowickiego teatru; warsztaty teatralne poprowadzi Danuta Lewandowska, aktorka Teatru Nowego w Zabrzu, ale też świetna lalkarka, zajęcia plastyczne - Natalia Woźniak, studentka katowickiej ASP, a teatralną edukacją zajmie się Bogumiła Kurcab-Karkoszka z Pałacu Młodzieży.

Dodajmy, że dokładny plan lipcowej akcji można znaleźć na stronie www.ateneum.art.pl, a wszelkich informacji na ten temat udziela i rezerwacją terminów zajmuje się dział organizacji widowni (tel. 32 253 79 26).

Ceny biletów:

wystawa lalek - 2 zł

zajęcia w Galerii Ateneum - 5 zł

zajęcia w Parku Etnograficznym - bezpłatne