powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Letnia Szkoła Komedii dell'Arte w sierpniu

Zapraszamy na zajęcia Letniej Szkoły Komedii dell'Arte. W trakcie nauki studenci są wprowadzani w reguły tradycyjnej Komedii, poznają typy postaci w niej występujące oraz charakterystyczny dla każdego typu sposób poruszania się.

06 - 25 sierpnia 2012r.

Komedia dell'Arte to teatr oparty przede wszystkim na grze aktorów, tak więc ważną rolę odgrywa współpraca z partnerami oraz ciało aktora, gdyż często gest i ruch zastępuje wypowiedzi bohaterów.

Dodatkowym atutem Letniej Szkoły jest praca z tradycyjnymi maskami i rekwizytami Komedii dell'Arte.

Prowadzący stosują są dwie techniki pracy, które wzajemnie się uzupełniają : improwizacja - pobudza szybkie reakcje i zmusza uczniów do tworzenia "na gorąco" wykorzystując uprzednio poznany materiał oraz samodzielne przygotowywanie scen w grupach - daje uczniom czas do zebrania swoich pomysłów i skomponowania sceny. Schematy-scenariusze przygotowywanych etiud są budowane na podstawie historycznych canevas.

Letnia Szkoła Komedii oprócz wprowadzenia w konwencję ruchu dell'Arte, uczy zarazem komediowości i komicznej gry.

Komedia dell'Arte była zjawiskiem, które pojawiło się w XVI w. we Włoszech i miało wiele nazw (commedia all'improvviso, commedia di zanni, comedie italienne, comedie des masques) i które odcisnęło niezwykłe piętno na teatrze. Do dzisiaj widzimy wpływy Komedii nie tylko na scenie, ale także w filmie : komediowych serialach, komediach, kreskówkach. Oparta na improwizacji słowno - ruchowej i na grze zespołowej Komedia nieustannie fascynuje swoją wirtuozerią i finezją.

**

Termin : 06 - 25 sierpnia 2012r.

Zajęcia trwają od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 - 16.30; (razem 135 h)

Koszt zajęć 860 zł

Miejsce : Scena na Lwowskiej

Ul. Lwowska 30 Kraków

Zapisy : rezerwacja@studiodono.pl

biuro@studiodono.pl

Uwagi : o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia odbędą się, gdy zbierze się grupa co najmniej 6 osób.

Na zakończenie Szkoły podczas finałowego spektaklu, jest przewidziany pokaz otwarty dla publiczności.

www.studiodono.pl